Amazing Race: O milion kolem světa (2001) (pořad)

Výborná cestovatelská reality show, která prošla neskutečným vývojem, ve kterém se brousila do čistého drahokamu. Všechny série sice nejsou za plné hodnocení a dost záleží na týmech, jednotlivých zemích či nevraživosti mezi nimi. Jako celek se však jedná o výbornou nenáročnou zábavu. oblíbené týmy: Joe & Bill, Chip & Kim, Colin & Christie, Azaria & Hendeka, Ronald & Christina, Victor a Tammy, Nat & Kat, Cindy & Ernie, Leo & Jamal oblíbené série: 1, 3, 5, 7, 10, 12, 14, 17, 23

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Škoda, že to tak nějak od půlky ztratilo dech. Ta se dost vlekla, ale tak je jasné, že to nastavené tempo nešlo udržet celý film. I tak bylo poměrně osvěžující vidět akční film, který nepůsobil jako animák s živými herci. I když pár do oči bijících záběrů pro 3D se tam našlo. Jednotlivá postapokalyptická vozidla a nejrůznější "zrůdičky" však působily rozhodně úchvatně a tvůrci si s nimi nadmíru vyhráli. Co vcelku zamrzí, že titulní hrdina tam byl spíše do počtu.

Agent Carter (2015) (seriál)

Seriál krásně ukázal hlavní problém většiny Marvelovek, jelikož rozpočet televizní produkce ten hloupý děj za efekty prostě neschová. Hlavní hrdinka sice sympatická, ale to nestačí.

Bible (1966)

Musím se přiznat, že tento film vcelku věrně opisoval moji zkušenost, když jsem knihu Genesis četl. Příběhy na začátku byly vcelku zajímavé, ale byly dost rozdrobené. Zatímto z části s Abrahámem si totálně nic nepamatuju. A stejně tak tomu je i po tomto filmu. Nejlepším momentem byla asi Babylonská věž a samozřejmě vděčné davové scény (hlavně ty s archou a ochočenými zvířaty byly hodně povedené).

Akta X (1993) (seriál)

Nikdy jsem pořádně Akta X neviděl, snad kromě jednoho záblesku z dětství a filmu mezi 5. a 6. sérií. Tudíž jsem se rozhodl konečně zjistit, jak tento skvělý atmosférický seriál postupně upadal až na samotné dno, společně s nejúžasnější dvojicí agentů FBI v historii televize. S1: - 70% - K této sérii jsem přistupoval s očekáváním, což byla možná i trochu chyba. Osobně nejsem moc fanouškem serializace děje, ale tady mě ta epizodovost donutila po prvních 13 částech asi na 2 roky přestat sledovat. Ono to nebylo špatné, atmosféricky parádní, ale tak nějak ty zápletky člověk viděl už asi 30x a občas to nezachránila ani ústřední dvojice. Nakonec jsem se k tomu ale vrátil a rozhodně nelitoval. Mytologické příběhy rozhodně navnadili k pokračování. S2: - 80% - O poznání zajímavější série, která především přidala hodně atraktivní mytologické dvojepizody (mám rád dvodjíly, takže jsem jejich navýšení jen přivítal) a MotW také přinešly nejednu perlu. S těhotenstvím Andersonové se tvůrci nakonec popasovali celkem solidně a dobře to napasovali do celého příběhu. Absolutní lahůdkou pak byla mezisezónní trojepizoda. Kvůli takovým dílům jsem se na Akta X hodně těšil. S3/S4: - 95% - Vrchol seriálu. Hutné, temné, často až černohumorné epizody. Tyhle série jsem si hodně užíval. Na epizodu Home asi jen tak nezapomenu. Příjemně mě také překvapilo, že mytologie stále dávala smysl. Muž s cigaretou se tu definitivně stal mojí nejoblíbenější vedlejší postavou. S5: - 60% - Tahle série přinesla podle mého celkem sešup dolů. Úvodní Redux byla první vysloveně slabší mytologie a celkově mi to přišlo, že až na několik nápadů to nějak začalo celé přešlapovat na místě. Přemíra komediálních dílů mi až tolik nesedla. S6: - 65% - První pofilmová série se dost nesla v duchu té páté. Pár zajímavých experimentů (Triangle), ale mnoho dílů mi moc nesedlo atmosférou a teprve až ke konci se ty díly nějak rozjely. Čestnou výjimkou budiž dvojdíl Two Fathers/One Son, u nejž jsem napětím téměř nedýchal. Naprosto fascinující vyvorcholení jedné velké linie. S7: 40% - Hodně slabá série. Bylo tam sice několik povedených částí, ale je trochu smutné, že si je hlavní protagonisté většinou napsali sami. Celé to z mého pohledu, tak nějak ztratilo šťávu. S8: - 80% - Tahle série byla asi nejpříjemnější překvapení. Svěží, temná a Doggett byl překvapivě sympatičtější postavou, než jsem očekával. Zároveň mi tu poprvé přišlo, že co do zajímavosti, překonaly díly "s příšerou týdne" ty mytologické. S9: - 40% - Stejně tak jako přišlo nadšení z osmé série, tak stejně rychle u deváté opadlo. Ono když nejpůsobivější věc celé řady je nová znělka, je to asi náznakem toho, že je něco špatně. Příběhy jako takové mi moc nesedly a Monica Reyesová se Scullyovou byly většinu času spíše otravné. Snad možná trochu překvapivě, a nejspíš v tom hraje důležitou roli ona informace o nadcházející sérii, považuji závěrečnou epizodu za rozhodně výborné završení celé honby za Pravdou. Oblíbené díly: 01x10 - Fallen Angel, 01x17 - E.B.E., 01x19 - Shapes, 02x13 - Irresistible, 02x14 - Die Hand die Verletzt, 02x25 - Anasazi/03x01 - The Blessing Way/03x02 - Paper Clip, 03x09 - Nisei/03x10 - 731, 03x12 - War of the Coprophages, 03x14 - Grotesque, 04x02 - Home, 04x07 - Musings of a Cigarette-Smoking Man, 04x21 - Zero Sum, 05x03 - Unusual Suspects, 05x05 - The Post-Modern Prometheus, 05x12 - Bad Blood, 06x03 - Triangle, 06x11 - Two Fathers/06x12 - One Son, 06x19 - The Unnatural, 07x15 - Em Ami, 07x19 - Hollywood A.D., 08x03 - Patiencem 08x04 - Roadrunners, 08x11 - The Gift, 09x19-20 - The Truth

Noel Fielding's Luxury Comedy (2012) (seriál)

Pevně věřím, že takto nějak by asi vypadalo i Mighty Boosh, kdyby to Barratt neusměrňoval. Fieldingova vlastní show jsou šílené omalovánky, které jsou na jednu stranu plné velmi originálních nápadů, ale některé vtipy moc nepadají na úrodnou půdu. Druhá série to tou epizodností alespoň trochu zlepšila.

Pintu terlarang (2009)

Chvilku jsem se dostával do děje, ale pak mě to neskutečně vtáhlo. Všechny ty normální až bizardní věci byly zajímavě zpracované a rozhodně nenudily. Scéna s vánoční večeří byla aboslutně parádní, doplněna, stejně jako celý film, skutečně povedenou hudbou. Velká škoda toho konce, který dojem z filmu srazil dolů.

Okraina (1998)

Výborná záležitost. Typicky rusky divný film, s typicky zavádějícím popisem a žánrem. Smál jsem se u toho celou dobu a to v místech kde jsem měl. Asi.

Teorie všeho (2014)

V podstatě stejná šablona jako každý druhý životopisný film. Občas zábavné, občas zdímačka emocí, ale stejně se za pár minut vykouří z hlavy. Celkem se mi líbilo, že to bylo spíše o Jane Hawkingové. Narážky na DW potěšily.

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Debut Richarda Ayoadeho bych vůbec k nikomu nepřirovnával, tohle bylo totiž typicky "Ayoadeovské". Chápu moc dobře, že to byla knižní adaptace, ale snad z většiny vět, které Oliver pronášel, jsem slyšel právě jeho, nebo aspoň tak jak se prezentuje na britské televizní scéně. Snad právě proto, jsem se u toho tak bavil.