Hardcore Henry (2015)

Tenhle typ filmů není zrovna můj šálek kávy, ale tady se u mě režisérovi povedlo opravdu zabodovat! I díky velmi originálnímu nápadu jsem se místy cítil, jako bych hrál CoD a přes hromady mrtvol se naivně hnal za kráskou, která mi na začátku řekla, že je mojí ženou a miluje mě. A to vše jen proto, aby hlavní záporák využil mé emoce k motivaci své armády (half robot, half pussy) a abych jeho/svou milovanou ženu nakonec hodil přes palubu. P.S. Tohle není typ filmu, kam by jste šli s přítelkyní, či manželkou ...pokud se s ní nechystáte rozejít :-)

Hra o trůny - Série 5 (2015) (série)

Mimo posledních dvou episod, které byly bombastické, je to jenom kaše, natahování a v kombinaci s knihou nedává smysl. Přemýšlím, jestli není ztrátou času sledovat další sezónu.

Kill Bill 2 (2004)

Druhý díl je výrazně lepší, přesto po slabém prvním to stačí tak na ***

Kill Bill (2003)

Rozhodl jsem se dát po letech filmu Kill Bill druhou šanci, v domnění, že jsem dal ** jen z mladické nerozvážnosti, Po druhém shlédnutí [13.3.2016] musím potvrdit, že si stojím za tím, že se jedná o lehce podprůměrný snímek, čili slušivých 40% a za mě (spolu s dvojkou) Tarantinův nejslabší film, co jsem viděl.

Trabantem Jižní Amerikou (2014) (seriál)

Mě tohle prostě nebaví. Vypadá to jako trochu lepší (a někdy trochu horší) záběry z mých dovolených. Nic proti klukům, každý si chceme plnit sny, a pokud mi je někdo aspoň z části zasponzoruje, tak tim líp, ale nepřijde mi to nic světoborného.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Záběry jsou dokonalé, ale nemám rád tenhle nátlakový způsob přesvědčování. Ač mám přírodu rád, eko-agitace tohoto způsobu je mi z duše protivná.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Vezmeme epizodu IV ....hvězdu smrti trochu zvětšíme (ještě že je ten vesmír nekonečný), k tomu přidáme černošského cápka bez charismatu u kterého pořád tajně doufám, že zemře a dvojče mladého Krause (to je ten, co se ho máme všichni bát), vedle něj postavím hezkou, smypatickou a charismatickou holku (je vážně dobrá a má libový přízvuk), starého Harrisona (ten neomrzí) a pár dalších. Necháme jednotlivým stranám jejich typické zbraně (X-wing pro dobro, H-wing pro zlo), přidáme trochu toho odboje (proč sakra odboj, když jsme podporování oficiálním zřízením - Republikou) a někoho, kdo chce ovládnout vesmír. Luke byl vždycky na můj vkus moc filosofický a necháme ho odejít na osamělý ostrov (pro výběr místa má lepší vkus nežli Yoda). To je všechno super, až na to, že po vydařeném začátku jde příběh ve starých šlépějích, máme až moc nesympatických (nemyslím "zlých") postav. Efekty jsou sice super ...tedy pokud k nim dojde, protože ten jeden ušmudlaný souboj na meče a dvě letecké bitky bez náboje nejsou nic moc. Všehovšudy nejslabší díl (ani emoce, ani atmosféra, jen efekty) Jo a 25 minut reklam? To už je fakt moc!

Zlo mezi námi (2003)

Jsem unavený po celém dni a jen aby se mi lépe usínalo si pustím něco na dobrou noc. Koukám, co nezkouknutého mám na disku a ejhle film Ondskan - Zlo ....hmm, na nic takového nemám náladu, říkám si. Hned první brutální záběry mě utvrdí v tom, že tenhle film nebude těžké po pár minutách přerušit a dokoukat jindy. Opak je pravdou, jsem víc a víc vtahován do děje a po hodině a čtvrt usoudím, že film prostě dokoukám, i když bych radši už spal. "Poválečné" Švédsko vypadá přesně tak, jak ho znám ze současnosti - krajina, budovy, oblečení, jen elegantní auta a absence dnes všudypřítomných mobilních technologií dávají znát, že jsme nějakých 50 let zpátky. Super snímek o šikaně mazáků, přátelství a lásce. Film je z mého pohledu trochu naivní, alespoň co se týká Erika, tedy toho, jak tento otčímem týraný kluk všechnu svou agresi obrací jen proti těm "špatným" Ale co, atmosféra je parádní a ani na můj vkus trochu urychleně odbytý konec (proč je nezmlátil, nebo nezavolal právníka hned?) mě nepřesvědčí o méně než ***** - 92%

Volný pád (1993)

Ze začátku jsem dost nechápal a měl jsem problém se prokousat do druhé poloviny, která se perfektně rozjela a pokračovala až k solidnímu konci. Člověk kterému prostě jednoho dne ze všeho hráblo a kterému prostě musíte tak trochu fandit prostě "Jde domů"!

Století Miroslava Zikmunda (2014)

Na tenhle snímek jsem se šel podívat vlastně náhodou - a nelituji. O Hanzelkovi se Zikmundem jsem toho moc nevědel (až na obecné věci jakože s tatrovkou po válce procestovali svět a napsali pár knížek) Tento film a jeho zpracování mě ale přesvědčili, abych vytáhl knížky z období dětství mých rodičů. Krásná komentář od Enšpígla.