Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Nejlepší díl, jestli né celé ságy, tak původní triologie určitě. Triky úchvatné i na dnešní dobu a na tehdejší určitě. Vše podtrhuje skvělá hudba a zvuk obecně (průlety stíhaček, vzdušné souboje...) I souboje se světelným mečem pokročili oproti episodě IV, ale pořád nedosahují (a ani nemohou) novým sériím. Postavy charakterní ....a ano trochu pohádkově vykreslený souboj dobra a zla - ale to přeci chceme, nebo ne? Dávám 100%

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Jako dítě jsem Star wars doslova žral. Vždy když jsem přijel k dědovi na návštěvu jsem shlédnul celou původní triologii a film Skleněné peklo. Pak přišli episody I - III, které jsem viděl každé tak dvakrát a teď dlouho nic. ...Až mi před pár dny přišla myšlenka na skvělou hudbu, poslechl celý soundtrack a nakonec se rozhodl pustit celou ságu. Najednou jsem stál před otázkou: "Kde začít?" "Chronologicky, podle data vytvoření, nebo chronologicky podle příběhu. Nakonec zvítězilo začít episodou IV, to abych pak třeba nebyl zklamaný z horších efektů po nových dílech. Zklamání to rozhodně nebylo! Ano, příběh je místy trochu naivní (ale dá se vždy vysvětlit přítomností světlé stránky síly), souboje (respektive jediný souboj) se světelnými meči nemají takový šmrnc, jako v nových episodách. Ale vzdušné souboje a hlavně pak zobrazení vesmírných těles, průlety křižníků a různých planet jsou tak dobré a neumělé, že žasnu. V roce 1977 musel být tento film naprostá BOMBA. I dnes je to bomba, i když trochu menší - každopádně krásných 95%. "May the force be with you"

Zjizvená tvář (1983)

Moc dlouhé, moc utahané, bez napětí a k tomu nesympatický hlavní hrdina Tonny vždycky všechno podělá.

Interstellar (2014)

Po spíše negativních recenzích pro mě rozhodně pozitivní překvapení. Musím říct, že na můj vkus je zpracovaní trochu moc rozvláčné. Nevím nakolik je z fyzikálního úhlu pohledu reálné, přesto velmi netradičně zpracované tradiční téma. Kamera také výborná a rozhodně nechybí ani napětí.

Zmizení (2013)

Nevim co říct, protože tenhle film byl naprostá bomba v čele s Jake Gyllenhaal. Charismatický detektiv. s příznačným tikem v očích vyšetřující únos dvou holčiček. Od začátku až do posledního záběru napínavé, že by se atmosféra dala krájet. Výborný scénář, skvělá hudba, parádní výkony snad všech zúčastněných a přitom tam neni ani ten typický patos, vřele doporučuji !

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015) odpad!

"Všichni jste blázni, jenom já jsem letadlo" - asi tak by se dal popsat můj pocit po shlédnutí filmu a porovnání s hodnocením na CSFD. Po krátkém úvodu s velmi stručným vysvětlením nás čeká velmi neortodoxní začátek, kterým začíná vpravdě ŠÍLENÁ jízda tam a zase zpět která nekončí do závěrečného střihu. Problémem té jízdy je fakt, že 1. divák neví pořádně proč. 2. nic nedává smysl. 3. 100 minut dokola ty samé efekty 4. chybí napětí. Co bych pochválil je výběr dceruško-ženušek na něž jediné se dá hezky dívat. Bohužel ani ty u mě hvězdičku nevykouzlí.

Báječný hotel Marigold (2011)

Ano, Indie je trochu přikrášlená - chybí větší množství odpadků a fekálií, nesnesitelné vedro, všudypřítomný prach a ten neskutečný chaos, ale co ...Paříž také není taková jako v těch všech možných filmech. Trochu přeslazené, trochu praštěné, ale přesto báječný pohodový film. Za mě rozhodně velmi příjemné překvapení. ...a Dev Patel nepřehrává - ta až přehnaná neschopnost přiznat, že něco nevím, nebo nefunguje je v Indii zcela normální. P.S. Pokud vás film namotivoval podívat se do Indie - rozhodně to nebudu rozmouvat, ale jak jsem psal na začátku, není všechno tak úžasné, jak se zdá ve filmu :-)

Neviditelné děti (2005)

Povídka o Brazilských sourozencích se mi líbila asi ze všech nejvíc, tu od Riddleyho jsem nepochopil a ta od Johna Woo mě pro jistotu zase rozbrečela.

Borgia (2011) (seriál)

Celkem nezáživný seriál bez výraznější dějové linky, který nezachránilo ani to, že byl točený v Praze a několik rolí mají i místní známí herci.

Království nebeské (2005)

Jestli mi něco vadí, tak to, že týpek, co žije celý život jako kovář ve Francii, ale je to náhodou synek významného rytíře během pár týdnů ovládne, to co se jiní učí roky - vládne očividně minimálně dvěma světovými jazyky, umí boj zblízka i zdáli, umí vládnout poddaným, vynikající stratég i taktik a k tomu je to ještě hrdina chudých a utlačovaných, co si řekl, že už nikdy neudělá nic špatně. Pak mi taky vadí Orlando Bloom jako takový. Jinak super - trochu netypické téma podané způsobem, ne zcela pro masy - a to se mi líbí. Má to atmosféru, no a obléhání Jerusaléma je z nejpovedenějších siege, co jsem viděl zfilmované. Váhal jsem nezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale závěrečný dialog: E: I'm looking for Balien, the defender of Jerusalem, B: I'm just a blacksmith E: But I'm king of England B: I'm just a blacksmith. Opravdu mimořádnně trapné a mimořádně mimo - v té době to nebyla taková romantika, že by se někdo dobrovolně vrátil někam do podhradí uprostřed Francie, že by bývalá královna Jeruzalémského království dobrovolně takto klesla (i kdyby mohla) a naprosto iluzorní představa, že je pro poddaného možné odmítnout krále (byť z jiné země).