• Rodinný

Bakaláři - Filip (1979) (epizoda)

Tak tomu chlapovi bych rozmlátil držku, naštěstí si svůj omyl uvědomí. a vrátí se ke své ženě. (Sympatická Jana Hlaváčková).

Bakaláři - Rozhodčí (1979) (epizoda)

Za zmínku stojí, že kromě zde uvedených herců je tu ještě pan Junák, čili další z legendární brněnské skvadry. A samozřejmě, opět chyba, odkaz pod jménem Stanislav Fišer je opět špatně...nejedná se samozřejmě o známějšího herce a dabéra, ale o jeho jmenovce: https://www.csfd.cz/tvurce/41844-stanislav-fiser/.

Štědrý večer pana rady Vacátka (1972) (TV film)

Njevíc mě pobavily reálie té doby. Zatímco pan Brodský má v činžáku vodovod zavedený až do bytu, v činžáku, v němž bydlí Novákovi s Kropáčkovými (Zítra to roztočíme..) je vodovodní kohoutek pouze na chodbě. :-) Jinak samozřejmě milá podívaná.

Hledám jednu písničku (1975) (pořad)

Vítejte v dobách, které neosvícené hlavy haní, ale lepší humor než tehdy už dneska nikdo nenatočí. SPousta zvučných jmen, výborných zpěváků a komikl pohromadě. A nejvíc mě potěšilo vidět pana Homolu, jak zpívá, že se motá po molu. :-D

Bakaláři - Dvacetikoruna (1977) (epizoda)

Bacha na Martina Štěpánka, až si od vás bude chtít půjčit na ulici dvacku. :-D

Jak jsme oživovali dědečka (2017) (TV film)

Zindulka si to dává absolutně na pána. Proč se blížící smrti nevysmát do tváře? Zatím asi nejlepší počin pana Janáka.

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Na střední škole jsem to moc nepobral, především mi neseděli představitelé rodičů...zdáli se mi příliš mladí a ne úplně dobře hrající. Pak se mi ale naskytla možnost seznámit se s Bárou Hrzánů a vidět toto představení naživo a to přímo z divadelní kabiny mistrů světla a hudby v jednom divadélku, kam Bára často jezdí a cítí se tu jako doma. A byla to prostě pecka. Rodiče konečně ve správném věku a Bára si tam přidávala vlastní vsuvky...např. když se její postava válí ve "sněhu", tak tam sebou práskla ještě navíc se slovy "já si to dám ještě jednou", aniž by to rušilo, prostě to sedlo do role. Posléze jsem viděl i pokračování tohoto kusu, kde už Helenka je starší paní a onemocní vážnou nemocí. To bylo drsný, vážný a tragikomický, ale neuplně špatný, jen ten proncipál Honza Hrušínksý nebyl slyšet ani do první řady, natož k nám do kabiny.

Silvestr 71 (1971) (pořad)

Skvělí moderátoři, super scénky, za vyzdvihnutí stojí hlavně parodie na soutěžní pořad Souboj s pamětí a scénka s Felixem Holzmannem. "Martin Štěpánek má zákaz v Domově důchodců. protože zmlátil babičku Hadrbolcovou." :-D

Ticho! Ticho! Ticho! (1962) (TV film)

Zde sotjí za zmínku minirole Heleny Růžičkové, mladý Juraj Herz a nejrůznější staré modely rádií, přenosných tranzistoráků, dokonce přenosný kotoučák a další hudební technika té doby. Zajímavé je, že zrovna včera jsem četl pár článků o Richardovi Adamovi, na kterého jsem narazil náhadou, neb jej zmiňuje Jarda Štercl v klipu Dva roky jezdím bez nehod. No a dočetl jsem se, že Adamova manželka byla nějaká Aja Farkačová...a pak, dnes, koukám na tohle a když čtu titulky, zůstal jsem v šoku. Náhody totiž neexistují.