• Rodinný

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek - Mařenka a obr (1993) (epizoda)

Absolutní nelogičnost....postava, která se dá identifikovat jako Děd Vševěd vychází z jeskyně nesežrán a říká králi "kdo by to byl věděl, že je to jen taková švanda"....no kdo by to měl právě vědět líp než on? Děd Vševěd? Vážně by mě zajímalo, jestli to tvůrci mysleli jako takové rýpnutí do vlastní tvorby.

Sedmipírek (1985) (TV film)

Pohádka s obrovským množstvím herců. Je zde možno vidět malého Filipa Švarce. A šermířské vystoupení zašťituje skupina Regius pod vedením Václava Lukse.

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Nevím, jak ostatní, ale já jsem se znamenitě bavil. Totálně nacpané hláškami, gagy, referencemi....a navíc většinou velmi napáditými. Kolikrát mě u filmů napadají podobné gagy, jen nemám tu možnost je zfilmovat. :-) Parodie na kriminálky všeho druhu, ponejvíce na české kriminální seriály poslední doby (Andělé, Oddělení, Ostrava atd.). A hlavně funkční parodie. Navíc od půlky filmu díky absurditě zápletky jsem měl dojem, že sleduju další díl herní serie Polda. :-) "Nabídnu vám kafe?" :-D

Tchyně (1985) (TV film)

Musím se nejdřív vyjádřit k první části příběhu. Markéta Zinnerová uměla vždycky psát vztahovky a vykreslit charaktery. I tady se jí to daří na výbornou. Vláďu Beneše jsem měl vždycky rád, ať už pro jeho herectví či dabing, ale tady bych mu ji několikrát tak s chutí fláknul, že by druhou chytil o zeď a třetí o podlahu. A to přes to, že jsem od přírody šovinista. A Brodský v netypické "záporné" roli. Škoda, že ten druhý díl už nemá takovou sílu, dál pracuje s postavami, ale už není moc komu fandit a koho vyloženě nenávidět. Spíš je to o takovém tom pocitu, kdy člověk musí polknout vlastní pýchu.

Dívka s mušlí (1980)

Výborná záležitost se skvělými dětskými herci.

V zámku a podzámčí (1981) (TV film)

Brejchová ve své standartní roli nervově labilní ženy...až získávám dojem, že skutečně tak hysterická byla. Jinak výborné výkony všech zúčastněných.

Povídky malostranské - Hastrman (1984) (epizoda)

Ačkoliv u povídky Slečna Máry jsem přesvědčen o tom, že vypravěčem je Ornest, zde jsem přesvědčen, že diváka uvádí do děje Oldřich Kaiser.