Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Pro mne top 5 epizoda napříč seriály a rozhodně neskutečný zážitek na televizní seriál. Nekompromisní “zombie” apokalypsa Převážně skvěle natočená, vždy s dokonalou hudbou a na poslední chvíli už jsem netušil co bude dál. A to mám něco nakoukáno. První vlna útoku a měl jsem husí kůži. Prostě seriálová bomba.

Policejní odznak - Série 7 (2008) (série)

Poslední sezóna jakoby ještě víc šlápne na plyn a hodí zbývající postavy do ještě větších sraček, než původně si vyšlapávali cestu. Nestává se často, aby nějaký seriál postupně gradoval po páté sezóně. Dojemný, zdrcující a do posledních chvíle dost šokující pohled do světa LA a policie. Nejlepší sezóna napříč všemi seriály, co jsem dosud viděl.

Skleněný (2019)

První polovina je místy nelogická, pokud se divák alespoň trochu snaží hledat souvislosti nebo pochopit motivy postav. Ale je to stále ta mnohem lepší půlka tohoto nechtěného pokračování. Unbreakable je skvělý film, top 20 pro mne. Split jsem překousnul a na konci jsem byl vlastně OK s jeho existencí. Glass to vše hází do koše a existenci filmu “obhajuje” snad dlouhým finále, které je low cost as possible a tajnouorganizacicotahazanitkyTM. Zbytečnější film jsem v kině snad neviděl. Shyamalan je mentál a staré filmy od něho, které mám moc rád, byly evidentně omyl. Go back to bollywood !!! ### 8/2020 Po roce a půl : Po velmi neštastné projekci v kině, podruhé doma na Blu ray bych asi hodnocení neměnil, nicméně Shyamalan si drží své trademarky a první cca třetina je opravdu slušný film s velmi dobrou hudbou. Hodně bohužel kazí film nižší budget, který Night využívá vlastně vtipně, ale finální tečka s tajnou organizací, kdyby neexistovala a film se o pět minut v závěru zkrátil a nechala se jen část se záznamy, aby svět - spoiler - objevil nové hrdiny, vyznění by bylo podle mne lepší a nevypadalo by to tak lacině, respektive více plánovaně.

Policejní odznak - Série 5 (2006) (série)

Konec této sezóny je snad nejbolestnější co jsem v seriálu viděl. Mrazivá dokonalost a nepopsatelný smutek.

Prostor X (2018) (pořad)

Zajímavý hosté, kteří dostávají dobré dotazy, aby se divák něco dozvěděl. A díky tomu, jsou rozhovory tady rozhodně z těch lepších co divák může vidět. Není to plochá tupá talkshow jako u Krause.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Výborne vyprávěný a smysluplně vystavěný příběh nového Spidermana, který neztrácí drive ani po naskočení postav z paralelních vesmírů. Spider universe nijak moc najetý nemám, ale tohle je rozhodně ten nejlepší film se Spidermanem a dost možná nejlepší animák (minimálně nejlépe vypadající). Lepší jak Lego Batman, a to jsem Batsův fanda. Skvělá akce, humor a vše to pěkně odsýpá. Vizuální zážitek, co za návštěvu kina stojí. Překvápko roku pro mne. P.S. : film obsahuje meta humor jak z Deadpoola

U konce s dechem (1960)

Ačkoliv jsem fandou Belmonda, jeho postava mi vlastně docela vadila, jednak není zrovna sympatická a chytrá, ale tak nějak nemá moc co sdělit. V čemž má možná i prsty vysoká míra improvizace a dle mého názoru občas dialogy skřípaly a nudili. Očekával jsem přeci jenom víc.

Bohemian Rhapsody (2018)

Při logu 20th Century Fox mi přejel mráz po zádech... OK to s těma kytarama bylo laciný ... Ale pak už mi u každého hudebního čísla tekly slzy dojetí až do konce. Dokonalost. Film může být povrchní a nezabrušovat do detailů, beztak správný fanoušek Queenů už stejně má vše načtené. Já teda ano. Dokonalý fan service. Kdyby tam byl Bowie, tak je to pro mne film do TOP 10 :-)

Frankenstein (2011) (divadelní záznam)

Perfektní herecké výkony a výborná scénografie mne rychle pohltili. Hra má občas lehce přetaženou délku jednotlivých scén, na deuhou stranu scénář několikrát překvapil a konec mi přišel vyloženě skvělý.