Kanibalové (1980)

Blbé, technicky nedokonalé a autentické asi jako Blair witch project.Nudil jsem se.Film by měl šokovat, ale snaží se o to až moc, takže na mne nezafungoval. Je to prostě o ničem,handycam sice vylepšuje "atmosféru", ale když naprosto stupidně vyběhne domorodkyně na louku a tři naši...ehm...hrdinové se na ní "vystřídají" a vše se točí a skončí to pěti nahými lidmi v blátě tak je jasné, že asi se nedívám na reálné video, ale na porno pro ty největší perverzáky. Scény typu : "Vy jste neviděli to nejhorší, jdeme se na ta zvěrstva ještě dokoukat" mne rozesmáli...a to asi nebyl účel...no alespoň tam hraje pohodová hudba ať se děje co se děje :)

Ztraceni (2004) (seriál)

Luxusní první tři sezóny které si člověk rád pustí kdykoliv nelze snad ani brát jako stejný seriál s jeho druhou polovinu, kde poslední tři jsou zoufalost, kde spousta zcela zásadních prvků se "zapomene" nebo vyšumí. Scénář je totálně na hovno. Vše ostatní nemá bohužel prakticky konkurenci. ////// Šestá sezóna je jedna z nejhorších sezón napříč všemi seriály, úpadek někam ke kvalitám posledních dílů Prison break není ani zdaleka přehnaný a je mnohem lépe znatelný. Poslední sezóna Lostu z něj dělá totální odpad typu Days of our lives, ze kterého si už lze jen dělat srandu a smát se stupiditě Lost jako celku. Ačkoliv první sezóny byly fantastické, atmosféra a zájem o další děj zcela mizí s každou další demencí napsanou chorými scénáristy. Herci už jen kvůli smlouvám se snaží na diváka dělat ty nejhorší xichty a hrát co nejšpatněji, nebo si to alespoň rád domýšlím, vzhledem k vybudovaným sympatiím, které ale již také začají chladnout./////// Závěr seriálu dá vyniknout fenomenálním prvním sezónám a neskutečné síle vazby diváka na postavy, před kterou se dá tak maximálně smeknout, ale opuštění hlavní teze, jež měla (podle mne) obsahovat inteligentní a snad i mystickou tečku za všemi záhadami, se odpustit nedá.

Vetřelec ³ (1992)

Muj nejoblibenejsi dil Veltrelcu, libi se mi klaustrofobicka atmosfera, ktera mne hrave pohlti i oproti prvnimu dilu. Pomerne dobre jsou zde vykresleny charaktery postav a finale je nejlepsi ze vsech ctyr. Uzasne dokreslene hudbou a samotny vetrelec zde dostal konecne lepsi fyzicku a zacal litat po chodbach tak jak mel davno predtim i v dile pote. Fincheruv talent byl nepopiratelny a jsem rad ze tento reziser dostal prave tady prilezitost kterou skvele promenil v o nekolik trid lepsich filmech nez je vetrelecka serie.

Misery nechce zemřít (1990)

Není to špatné, ale oproti knize (řekněme "dokonalosti" ) tomu přeci jen kus chybí.

Válka světů (2005)

Tak tento Spielbergův film mne naprosto uchvátil...možná proto, že jsem čekal malinko odlišný režisérův přístup k napadení Země stroji...spíše než ke Dnu nezávislosti tento film má blíže Znamení...není to o obrovských bitvách,ale hlavně o tom jak jedna obyčejná americká rodina se snaží přežít a utéct do bezpečí...Tom Cruiseův herecký výkon je pouze "standartní",ovšem Dakota Fanning je naprosto excelentní...a myslím že ve své(a i vyšší)věkové kategorii nemá konkurenci!Efekty jsou perfektní a VELICE se mi líbilo vizuální pojetí monster....vypadaly jako vystřižené ze 60.let,prostě bomba!!(možná kvůli rozpačitému vzhledu nebyly ke spatření v žádném traileru).Jen škoda toho rychle utnutého konce....

Kill Bill (2003)

O něco slabší jak nástupce, ovšem s větším množstvím akce, geniálnější hudbou, jež se ve "dvojce" neopakuje a s fantastickým hlasem Davida Carradinea, který nám neukáže více než své ruce a přes to jeho je neméně poutavý jak plnohodnotný výkon mnoha herců vůbec. Q & U rulez.

Kill Bill 2 (2004)

Pro mě rozhodně nejlepší Tarantinův film, který i po letech je naprosto jedinečný (pokud ho beru spolu s první částí jako jedno dílo). Skvělá hudba, jednoduchý ale skvělý příběh, nádherná kamera, výprava, kterou už nikdy nikde asi neuvidíme, protože není zatím další takový talent jako Tarantino, který by měl odvahu a měl pověst geniálního režiséra s vizí a respektem, který mu zajistí nejlepší lidi z oboru. Herci jsou dokonalý do jednoho v čele s nezničitelnou a okouzlující Umou Thurman. Jeden z nejhezčích filmů co jsem kdy viděl. Kill Bill je dílo, které s ničím nejde zaměnit a vzhledem k exotickému retro stylu vyžívající se v inspiraci asijskou kinematografií je vlastně nadčasový.

Moulin Rouge (2001)

Dokonalá hudba, kterou scénář perfektně využívá oproti muzikálové konkurenci zcela přírozeným vyprávěcím postupem a tedy do hudebních čísel přechází zcela automaticky a normálně. Nejlepší filmy poznáme tak, že i po deseti letech nejsou překonány a neztrácí nic ze své bombatičnosti. Baz Luhrmannovo nejlepší dílo, za které by mu měla akademie pasovat titul režiserského génia a Craiga Armstronga jako největšího hudebního boha.

Město andělů (1998)

Jeden z mych oblibenych romantickych filmu. Nema tolik stastnych momentu a o to vic cloveka dostanou ty nestastne a celkove smerem ke konci je pro mne film obrovskou emocionalni piavici, zvlastne sceny dokreslene dokonalou instrumentalni hudbou od Gabriela Yareda. Hodne vyjimecny film, ktery nadprirozenost tematu drzi ve velmi civilni forme.

Ospalá díra (1999)

Moje filmova laska, muj nejoblibenejsi filmovy "hrdina".