Američtí bohové - Série 1 (2017) (série)

Větší zklamání nepamatuji v poslední době. Dokonalé úvodní titulky nic ze samotného vyprávění netrumfne. Neskutečný talent za kamerou opřený o skvělou předlohu bohužel neopakuje úspěch ani kvalitu Hannibala. Casting je skvělý, hudba, kamera a celkový vizuál také. Za to vyprávění je příliš složité.... Nebo spíše špatné a za osm dílů se toho moc nevyřeší, což by nevadilo, kdyby většina dílů nenudila od začátku do konce.

Matrix Reloaded (2003)

Jestli jednička je nejlepší scifi, tak dvojka je rozhodně můj nejoblíbenější akční film vůbec. Asi žádný film nemá lépe hudbou podkreslené akční scény. Pokaždé mi běhá mráz po zádech když Morpheus vezme do ruky katanu a honička s Dvojčaty začne.

Matrix (1999)

Před 18ti lety napsal Fuka do Cinemy : "Vždycky jsem doufal, že někdo někdy natočí takový film. " A zpětně musím potvrdit, že Wachowski tenkrát natočili něco co tu nikdy nebylo. Dokonalé scifi co nestárne. První film 21. století. Všechny jeho aspekty jsou dokonalé.

Selský rozum (2017)

No dvě věci : 1) nežrat věci ze sítě firem Agrofertu 2) jo je to udavač komunistům a zmrd zo Slovenska

Film o filmu: Deadpool (2016)

Zejména zajímavé jsou informace o tom co vše se točilo v reálu a co byl digitální Deadpool, aniž by to bylo poznat. Hodně cool bylo i natáčení scén z motorek. Celkově důraz na fyzičnost a kvalitu akce je obdivuhodný, čímž se od zbytku Marvelovek Deadpool dost liší. Film o filmu k Deadpoolovi je dost zajímavý i pro ne zrovna skalní fandy. Z bonusů na Blu ray hodně potěší celá kampaň složená z mnoha jakoby reklam, prevence rakoviny varlat a řady trailerů.

Vlk z Wall Street (2013)

Vlk z Wall street je naprosto skvělý námět a Scorseseho režie i DiCapriův výkon jedou na maximum. Film uteče neskutečně a užil jsem si ho jak v kině tak i doma. Vtipné i dramatické momenty se střídají. Film vypadá neskutečně dobře. Po American Gangster je tohle můj nejoblíbenější portrét šmejda jaký jsem kdy viděl. Scorsese je bůh, tak svěží vyprávění v takovém tempu v jeho věku... Z tohohle filmu je na facebooku tolik meme a z filmu tolik hlásěk, že Dicaprio oscara nepotřebuje, aby. věděl že zase dobil filmový svět. Tenhle film je legenda od prvního dne v kinech a ještě k tomu objevil Margot Robbie. Pro mne top 20 film.

Inception: The Cobol Job (2010)

Prequel Inception, který lze nalézt na bonusovém BR. Vizuálně připomíná například herní sérii Wolf among us nebo jiné od Telltale studios V tomto stylu je možné vidět i třeba přepis Watchmen, ale nejlepší dojem to asi nezanechá. Hodnotit proto budu spíš jen zápletku a ta není na kraťas špatná. Končí tam, kde film následně začne a ve zkratce vysvětlil pravidla Nolanovo noření se do snů a čerpání informací z nich.

Wonder Woman (2017)

Krásná a sympatická Gal dělá cca 50 procent toho, proč film vidět. Petty Jankins vypráví příběh docela polopaticky a příjemně, ale bohužel si neodpustí kdejakou vysvětlovačku a film šíleným způsobem natahuje. 141 minut na takovouto látku je zbytečně štědré a samozřejmě tempo tím neskutečně trpí. Film je natočený dobře, vypadá skvěle, trochu připomíná atmosférou Indiana Jonese - což je jedině super. Bohužel ale je postava Wonder Woman naivní až běda a ačkoliv je Gal nádherná, neokoukaná film neutáhne. Akční scény jsou príma a občas bych řekl, že je WW lepší jak Kapitán Amerika. Chris Pine také nic nekazí, vidět film z aktuální doby by asi prospělo víc, osekat film o 40 minut a klidně bych se na film znova podíval, takhle ale ne.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

King Artur je cool fantasy s nářezovým soundtrackem. Herci jsou fajn, řada scén je neskutečně vymakaná. Bohužel vyprávění malinko kazí nesoudržné tempo. Kde bychom se klidně zdrželi a jinde naopak se příliš dlouho zdržujeme. Celkově ale je to překvapení roku pro mne.

Hra o trůny - Série 7 (2017) (série)

Ohromné zvýšení vyprávějícího tempa mi rozhodně nevadí. Poslední dvě sezóny byly utrpení a zbytečné natahování. Pokud by se nová sezóna nerozjela přestal bych seriál sledovat úplně. Z GoT se stala ovšem absolutní špička co se týká nejen rozpočtu ale i opravdu propracovaného fantasy. Samozřejmě předposlední sezóna je v první řade fan service jak prase. Potkávají se postavy co se několik sezón neviděli a hláškují jak o život. Dostat se z jedné strany země na druhou najednou zabere pět vteřin a z toho se čtyři diskutuje jestli se nepoletí na dracích.... Moment.... Jo vážně ! Draci jsou tady vlastně pořád a je to to nejlepší. Poslední scéna posledního dílu je úplnej masakr. Nic lepšího v televizi vidět jen tak nejde. Dlouhá politikaření a intriky po šesti sezónách už tolik nemohli bavit a tak tvůrci zvolili dražší ale lepší variantu a vsadili na nekompromisní epičnost. Tato sezóna celkově baví víc jak jakákoliv předtím a pocit, že si opravdu zasloužíme aby se příběh začal uzavírat a děli se všechny ty skvělé věci.