Tři (2005)

Nebudu trhat partu, tvorenou mistnimi (heterosexualnimi) chlapci a udelim jednu hvezdu za neuveritelne sexy Kelly Brook. Jinak to ovsem byla nehorazna picovina.

Křídla Vánoc (2013)

Vubec, ale vubec ne spatny! Prijemne prekvapen jsem byl. Netradicni namet a vyborna volba hercu. Krajco zahrat umi, o tom zadna. David Novotny tradicne spolehlivy. Ale hodne me prekvapila Vica - z ni opravdu muze byt dobra herecka. Nehlede na to, ze vypada cim dal lip. Pekny snimek, na ceske pomery silny nadprumer. A skvela hudba!

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Nejvystiznejsi slovo, ktere me napadne pri hodnoceni tohoto snimku, je slovo prijemny. Stillera jsem driv moc nemusel, ale posledni dobou mu prichazim na chut. Za tuhle velmi chutnou jednohubku davam palec nahoru. Pasaze z Gronska a Islandu nemely chybu. Opravdu pekny, nevtiravy film. EDIT: Nejak se mi to rozlezelo v hlave a s odstupem par dni jdu na plny pocet!

Lví srdce (2013)

Jo uz ani chladny sever neni, co byval a ten cernej sajrajt se rozleza vsude. A co hur, hned si mysli, ze jim vsechno patri a vsude jsou doma. Vyborne drama na tema pristehovalci x rasismus. Takova finska variace na Kult hakoveho krize, ale ne tak americka, coz je tady jen ku prospechu veci. Konec byl paradni. Peter Franzén zahral skvele - pobavila me hlavne scena, kdy tomu malemu bubakovi ihned po seznameni nabizi neco k jidlu. Co jineho, nez banan :-))

Nymfomanka, část I. (2013) odpad!

Takze damy, pan von Trier vam dava zaruceny navod, jak sbalit chlapa ve vlaku. Reknete, ze vam umrel krecek a do minuty s nim pichate na hajzlu. A jestli vam to prijde prece jen trosku moc narychlo, tak jste pruderni a tento reziser vam (dle mistni elity) udajne ukazuje vztyceny prostrednicek. Naprosto zbytecny snimek o naprosto nezajimavych lidech, podivana pro radoby intelektualy, kterymi se tento server jenom hemzi. Prvoplanova snaha sokovat, Trier zachycen v bludnem kruhu sve domnele geniality. Kdyby aspon hlavni roli hrala nejaka sexy holka a ne ta nechutna anorekticka! Chudak Skarsgård, tak vyborny herec a tak dementni roli ... P.S. Ano, jsem si vedom, ze me nizke hodnoceni je dusledkem demence, ignorace, nevzdelanosti a neschopnosti rozeznat to prave umeni.

Jízda smrti (2007)

Tuhle particku bych v metru potkat fakt nechtel. Nicmene cele to bylo spis jako parodie. Zezacatku jsem se docela nasmal, ale s pribyvajicima minutama to bylo cimdal vic zoufaly.

Na druhý pohled (2014) (TV film)

Po blabolu jmenem Piknik si u me CT vylepsila dojem. Tohle uz byla jina polivka. Sice ponekud cernobile, ale hodne povedene. Az jsem si rikal, ze by tomu jeste takovych 10 - 15 minut navic sluselo. Herecky vynikajici. Dobre zahrala i omladina. Tomase Dastlika jsem neznal a ted uz o nem vim - skvely vykon.

Uvězněni v čase (2007)

Paradni psycho, ktery mi nejdriv hlava moc nebrala :-)

The Ward (2010)

Amber jsem tady neveril ani slovo, ale u ni se to vzdycky vykompenzuje oku lahodici cumendou. Nicmene cele to nebylo prilis verohodne. Napriklad divky schovavajici se za bilou plentou, za kterou sviti lampa, musely byt pro bdelou sestru skutecne "neviditelne". Carpenter si vybral sice slabsi chvili, ale to v jeho pripade stale znamena lepsi prumer. Co se hodne povedlo, byly uvodni titulky.