• Krátkometrážní

eXistenZ (1999)

Čo do základnej premisy filmu(problém rozlíšenia reality) takmer rovnaké ako režisérov skorší nahý obed. Ale celkové vyznenie je úplne úplne iné. A takisto je existenz omnoho jednoduchší film čo do strávitelnosti a orientácii v deji.

Svatoušek (2004)

To čo vidíte a počujete a vnímate, ešte nemusí byť to čo to v skutočnosti je. Realita je nejasná a rozvlnená ako plocha bazénu (ktorý je dôležitým aktérom všetkých režisérkiných filmov), a beda tomu, kto si ju vysvetlí tak aby mu neskôr spôsobovala nepríjemnosti. To je hlavný motív tohto aj iných filmov Lucretie Martel. To ako dokáže túto tému spracovať je fantastické. Jeden z najväčších talentov súčasného filmu. A ten kto si nevšimol dej, evidentne nechápe. Narácia sa tu objavuje, a hoci je konštruovaná mimoriadne nezvyklým spôsobom, stále tam je, dokonca by som mohol povedať, že je to svojím spôsobom určitá obdoba thrilleru. Už len samotný zvuk je tak maniakálne prepracovaný, že stojí za to jednu projekciu venovať iba jeho štúdiu. V tomto i v jej iných filmoch je toho tak strašne veľa, ale napriek tomu sú nám všetky informácie poskytované cez úplné nuansy každodenného života. Veru, režisérkine filmy nie sú pre nevnímavých a nepozorných ľudí, a myslieť si, že jedna projekcia k doceneniu stačí, je smiešne. Tieto filmy, vyžadujú od diváka veľa. No dávajú omnoho viac. (3x)

Ming Ming (2006)

Nebyť strihu, tento film mohol natočiť aj Wong. 4.5 *.

Nejsem tvůj přítel (2009)

Páči sa mi, že sa Pálfyi nevzdáva experimentovania. Rozhodne kvalitný snímok, na ktorý by som v živote nepovedal, že je improvizovaný popr. natočený za 28 dní. To o režisérovom talente vypovedá asi najviac.

Americká noc (1973)

No áno, veru tak. Nádherný film. Film je nádherný.

Muto (2008)

Street art and animation at its best.

Videodrom (1983)

Film ktorý naštartoval moju fascináciu obrazom a jeho významom v živote človeka. Keď pominiem tento fakt je to typický Cronenberg v dobrej forme ( Body horror :D ). A soundtrack je boží.

Nikdo nic neví o perských kočkách (2009)

Najväčšia finesa tohto filmu spočíva v tom, že nás dokáže vedomostne, kultúrne a ľudsky obohatiť oveľa viac ako akýkoľvek dokument o útrapách režimu a zároveň nás na konci svojho minimálneho naratívu dokáže priviesť k zimomriavkam, hoci fikčný svet bol masívne upozaďovaný v prospech dokumentárnej stránky tohto filmu. Skrátka skvelá kombinácia dokumentu a fikčného filmu.

Bažina (2001)

Výstrely ktoré sa objavujú v tomto filme sú veľmi dobrou ilustráciou toho čo zaujíma Lucretiu Martel v jej filmoch. Geniálne soundscapes , geniálny film. A teraz si to choď pozrieť. Záber s močiarom? Ale prosím vás... (2x)