Machete zabíjí (2013)

První díl se mi celkem líbil. Druhý je sračka. Rádoby cool scény ani moc cool nejsou, není tu nic moc vtipného, prostě to celé tak nějak nefunguje. Efekty na nic. Některé scény vypadají zrychleně, protože skutečný Machette (Treo) asi zas takový borec není a vyšší tempo by neudýchal

Univerzita pro příšerky (2013)

Když jsem viděl první díl, vím, že na mě zanechal silný dojem. To se u tohoto filmu nestalo. Prostě jen ušel. Pěkné, ale brzy asi zmizí z hlavy

Světová válka Z (2013)

Povedené. Fakt to dokázalo upoutat pozornost, že člověka zajímalo, co se bude dít dál, i když v těhle "zoombie" filmech už není pomalu čím překvapovat.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Často přiblblý. A to teď nenarážím na přemrštěné scény. Spíš mi vadilo, že všichni hned na všechno přijdou, není problém pro ně hned přijít na správného dodavatele, hned tipnout místo, kde chlápek najde svou bývalku a tak. Rock taky nějak jde celému týmu na ruku. Snadno je schopný risknout životy mnoha lidí kvůli manželce jednoho z hrdinů apod. Napadá mě teď jedna ukázková scéna: Diesel najde svou bývalku. V klidu si zazávodí. Pak si spolu pokecají. Nevadí, že jde o lidi z dvou týmů, které po sobě šli. Ona odjede, hned přijede její boss. Taky má dobré pátrací schopnosti. Boss pokecá s Dieselem. Tomu hrozí, že ho zastřelí. Ale nestane se tak, protože Rock dostal nápad Diesela sledovat a má na mušce bosse. WTF?

Machete (2010)

Kdyby konec nebyl taková rádoby cool bramboračka, možná bych hodnotil lépe

Já, padouch 2 (2013)

Pět hvězd, protože je to povedený film a zároveň jeden z těch, na které se čas od času kouknu rád znova. Celkem vtipné, celkem milé, jen tak dál

Star Trek: Do temnoty (2013)

Vydařené, klidně na to ještě jednou mrknu. Hodnotím 4-5 hvězdami

Rebelka (2012)

Neurazí, nenadchne. Taková průměrná pohádka. Pěkná, ale noví Úžasňákovi či Příšerky to nejsou. I těch vtípků bývá v jiných top animácích víc. Váhám mezi 3 a 4 hvězdami.

Babovřesky (2013)

Takové nevyžehlené. Námět celkem ucházející, někdo šikovnější by ho zajisté dokázal využít lépe, ale zde tomu tak není. Některé scény jsou zbytečné nebo zbytečně dlouhé, s cílem tam jakoby ukázat něco, co není zas tak vtipné, aby to ve filmu muselo být. Takový to, jak kdyby autory napadly nějaké rádoby vtipné scény, a všechny chtěli v ději nějak využít. Dále bych ještě vypíchnul nejednotnost, co se týče hereckých výkonů. Taková postava farní sestry byla úplně zbytečná a herečka šíleně přehrávala. U těch omylů, co se v ději odehrávaly, to nebylo zrealizované tak, aby to působilo nějak realisticky. Např. manželka manžela kopne do koulí, protože si mylně něco myslela, a on prakticky nezjišťuje, proč ho kopla do koulí a jen trpí. Během toho zažije několik trapasů, které mohly být pěkně rozvedeny do zajímavých scén, ale autoři je nedotáhnout a ve výsledku taky působí tak trochu navíc.