Občan X (1995) (TV film)

Hlášky: Burakov: - "Muž je to, zač bojuje." Fetisov: - "Já ale za nic nebojuju." Burakov: - "To já vím." & Bondarchuk: - "Proč zatýkáme tolik bezúhonných lékařů?" Burakov: - "Bylo nám to nařízeno." Bondarchuk: - "Měli jste je vyšetřit, ne nezbytně zadržet!" Burakov: - "Doktory, kteří jsou ve straně, zadržujeme tak krátce, jak je to možné. Sexuální devianty, kteří jsou ve straně, většinou zadržujeme trochu déle." & Fetisov: - "Krevní testy jsou negativní." Burakov: - "Cože?" Fetisov: - "Vzorky spermatu jsou typ AB. Čikatilo má typ A." Burakov: - "Tomu nevěřím." Fetisov: - "Je to tak." Burakov: - "Co tím myslíte 'je to tak'? Co to má znamenat? Naše krevní zkoušky jsou na 11 proměnných. Testy FBI jsou na 149." Fetisov: - "Jak to víte?" Burakov: - "Viděl jsem to ve filmu. Krevní testy nic neznamenají. Vůbec nevíte, o čem mluvíte." & Fetisov: - "Mám tu..." Fetisov: - "Nezajímá mě, co tam máte!" Fetisov: - "... informace..." Fetisov: - "Koho to zajímá?!" Fetisov: - "Devatenáctiletý chlapec vydržovaný ve městě Šakti. V bytě, který jste mu zařídil.A dárky, které jste mu dával. A data vašich tří posledních nočních návštěv.Jestli se pokusíte vyhodit poručíka Burakova, teď anebo kdykoliv jindy,pošlu to všechno vaší ženě." Fetisov: - "Na vaší pozici jsem vás navrhl já." Fetisov: - "Vždy vám za to budu vděčný." & Bukhanovsky: - "Je smutné vidět dospělé muže utíkat od odpovědnosti. To je jako poprvé uvidět své rodiče opilé. Mají strach. Být psychiatr v této zemi... znamená být expert na paranoiu. Ať už jste jím měl být nebo ne." Burakov: - "Jak to, že vy nemáte strach?" Bukhanovsky: - "Vypadám snad jako hrdina? Vždy mě zajímala abnormální psychologie. A to je v Sovětském Svazu nebezpečné." & Fetisov: - "Zatraceně, co se to se mnou děje? Buší mi srdce,límec mě škrtí. Co to sakra je?" Burakov: - "Vášeň." & Burakov: - "Zvládl jste ho docela obratně." Fetisov: - "Už toho mám dost. Už nebudu to ignorantství dál trpět." Burakov: - "Možná je ignorant, ale vede to." & Burakov: (o generálovi Fetisovi) - "Řekl by něco duchaplného, ale právě teď ho přemohly emoce." Bukhanovsky: - "Děkuji vám oběma. Dovolte mi říct, že dohromady tvoříte jednoho skvělého člověka."

Kick-Ass (2010)

Hlášky: Dave Lizewski: - "Proboha, copak to není divný? Tisíce lidí chtěj být Paris Hilton, ale nikdo nechce být Spider-Man." Marty: - "Jo, proč asi, nemá žádný prsa." Todd: - "Možná kvůli pornu, on nemá svoje porno." Marty: - "Slyšeli jste snad někdy 'Noc u Spidermana'?" & Damon Macready: - "Už jsi přemýšlela, co bys chtěla k narozeninám?" Mindy Macready: - "Můžu dostat štěně?" Damon Macready: (překvapeně) - "Chceš psa?" Mindy Macready: - "Jo, srandovního a roztomilého. A film Brath." (Damon Macready je zaskočen.) Mindy Macready: (směje se) - "Jen si z tebe dělám srandu. Chci skládací nůž, model 42." Damon Macready: (s úlevou) - "Dítě, vždycky mě dostaneš!" & Dave Lizewski: - "Každý sériový vrah přece ví, že pouze snít nestačí." & jeden ze rváčů: - "Co to s tebou je člověče? Chceš zemřít pro nějaký kus hovna? Seš ty normální?" Dave Lizewski: - "Tři šupáci proti jednomu, zatímco se ostatní dívaj?! A ptáš se, co je se mnou špatně?! Jo, radši bych umřel!" & Dave Lizewski: - "Jak vás najít?" Hit Girl: (sarkasticky) - "Stačí zavolat na úřad starosty. Máme na nebi zvláštní signál, který září jako velký péro." & Dave Lizewski: - "Jaký je rozdíl mezi Spider-Manem a Peterem Parkerem? Spider-Man sbalil holku." & Katie Deauxma: - "Dave?! Co to sakra děláš?! Proč jsi oblečený jako Kick Ass?" Dave Lizewski: - "Protože jsem Kick Ass." Katie Deauxma: - "O čem to mluvíš?" Dave Lizewski: - "A navíc nejsem gej." Katie Deauxma: - "Sakra!" & Dave Lizewski: - "Navzdory kovovým kostem a s nervovými zakončeními v prdeli... vám říkám - tohle sakra bolelo. Ale ne tak jako představa, že všechno opustím. Katie, mýho tátu, Todda a Martyho... a všechno, co jsem ještě nestihl udělat. Jako například udělat si řidičák, nebo vidět naše společné děti s Katie... nebo jak dopadl seriál Ztraceni. A pokud si myslíš, že zatímco se tady s tebou bavím, všechno dobře dopadne... přestaň být taková naivka! Sakra kámo, nikdy si neviděl Sin city?, Sunset Boulevard?, American beauty?" & Big Daddy: - "Dobrá práce. Jsem na tebe tak pyšný. Jsi v pořádku?" Hit Girl: - "Když mě střelil, bolelo to více, než když si to byl ty." Big Daddy: - "Protože jsem použil menší kalibr dítě." Hit Girl: - "Ty jsi ten nejlaskavější táta na světě." Big Daddy: - "Miluji tě." Hit Girl: - "Taky tě miluji tati... taky tě miluji. Sladké sny." & Dave Lizewski: - "Nebýt tebe, byl bych mrtvý." Hit Girl: - "Nebýt tebe... můj táta by žil." & Huge Goon: - "Na to vám seru, jdu pro bazuku."

Dostaň ho tam (2010)

Hlášky: Sergio Roma: - "Vyjebávám s tebou." Aaron Green: - "Doufám, že máš kondom, protože moje mysl je špinavá!" & Aldous Snow: - "Jo, to, cos udělal, bylo škodolibý! Ale taky to bylo velmi statečný a upřímný, a za to tě respektuji, ale to, cos mi řekl, mě donutilo tě nenávidět! Takže tu máme vrstvu respektu, očividně kvůli tvé pravdomluvnosti, míchanou s nenávistí. Nenávistný respekt." & Pharrell Williams: - "Co si myslíš?" Sergio Roma: - "Zahoď tu růžovou, kámo, to není gangsterský." Pharrell Williams: - "To je ten tvůj problém, kámo. Ty se vždycky snažíš být gangster." Sergio Roma: - "O čem to tu mluvíš? Ten song se jmenuje 'Jsem gangster'!" & Aaron Green: - "Nebuď takovej škrt, kámo, nech mě se zhulit." & Aaron Green: - "Jste Paul Krugman?" Paul Krugman: - "Jo." Aaron Green: - "Můj táta miluje vaše sračky." & Aaron Green: - "Cítím se, jako v Rychle a Zběsile." & Jonathan Snow: - "Hudební talent máš po mně! Napsal jsem všechny tvý songy špičkou mýho ptáka!" Aldous Snow: - "Jasně, tak to je. Takže jsem plagiát z tvýho pytle na koule?" & Sergio Roma: - "Mně nezdrhnete! Jsem černej!"

Poslední polibek (2006)

Hlášky: Kim: - "Asi krize, co?" Michael: - "Vypadám snad na krizi?" Kim: - "Všichni známí jsou v krizi. Měla by přijít až ve středním věku, ale máme asi špatnej metabolismus." Michael: - "Metabolismus?" Kim: - "Jo, život je dneska moc uspěchanej. Za něčím se ženeme a krize přijde dřív než v případě našich rodičů. Poslechni si srdce." (Položí jeho ruku na svou hruď.) "Cítíš, jak rychle bije?" Michael: - "Hodně rychle." Kim: - "Protože nemáme ani čas se nadechnout. A dejchat se musí, jinak člověk umře." & Kim: - "Neboj se, ty krize... nebo krizovky?" Michael: - "Spíš krize. Říkej krize." Kim: - "Jo. Neboj se... krize přijde a zase zmizí." Michael: - "Někdy... a někdy se jim vůbec zmizet nechce." Kim: - "Ty jsi v krizi stále?" Michael: - "Já nevím. Možná. Přemejšlel jsem o svým životě. A všechno je příliš naplánovaný. Chápeš to? Vím, jak, co a kdy se bude odehrávat. Už žádný překvapení." Kim: - "To je nuda." Michael: (vysmátě) - "Jo, to je." & Izzy: - "Řekni mi do očí, že mě už nemiluješ." Arianna: - "Už tě nemiluju." Izzy: - "To odmítám." & Chris: - "Jak můžeš Jenně zahejbat? Je dokonalá. Je krásná. Uvažuje jako chlap. Co bys chtěl víc?" & Kim: - "Ten top se na mě nalepil. Teď je všechno vidět." Michael: - "Neboj, nebudu se koukat." Kim: - "To mě urazíš." Michael: - "To bych nerad." & Michael: - "Byl jsem na studentský spolky příliš vážnej." Kim: - "Bylo ti dvacet devět i v devatenácti." Michael: - "Kdybych šel zas na školu, už bych věděl, že studijní průměr je pak každýmu ukradenej." & Stephen: - "Přestaň mluvit o lásce. Každej blb tvrdí, že někoho miluje. Prázdná slova. Nic to neznamená! Tvoje city jsou jen a jen tvoje. Záleží na chování k lidem, který údajně miluješ. To je důležitý. Na tom záleží." & Anna: - "Život je hodně často šedivej. Když budeš vždycky trvat jen na černý a bílý... budeš velice nešťastná." & Stephen: - "Lidi pravdu poznaj. Nejsou za to rádi a nechtějí ji poznat... ale všechno poznaj. Zalžeš a ztratíš ji."

Mimzy (2007)

Hláška: Emma Wilder: - "Fuj! Oni to zabili!" Noah Wilder: - "Jak jinak by jsme to mohli jíst?" Emma Wilder: - "Mami, já to nechápu. Proč to museli zabít? Neudělal nikomu nic." Noah Wilder: - "A co ta nakrájená kráva co jíš?" Emma Wilder: - "Jaká nakrájená kráva?" Noah Wilder: - "Co si myslíš, že je hamburger?"

Vlkodlak (2010)

Hlášky: Gwen Conliffe: - "Musí to být pohodlné bojovat s vymyšlenými stvůrami, pane Talbote. Ty moje jsou teď velmi skutečné." & Lawrence Talbot: - "Byl bych rád, aby všechno bylo jinak." Sir John Talbot: - "Nikdy se neohlížej, Lawrenci. Nikdy se neohlížej. Minulost je jenom les plný hrůzy." & Sir John Talbot: - "Je příšerné, že malý chlapec spatří svou matku takto. Dal bych život za to, abys ji tu noc neviděl. Musíš mi věřit, Lawrenci. Věříš mi, že? Miloval jsem tvou matku s takovou vášní, co pálila jako slunce. Její smrt mě zničila, byl jsem zpustošený. Stále chodím po nocích a hledám ji. Ale už jsem mrtvý. Podívej se mi do očí, Lawrenci. Už vidíš, že postrádají život?" & Lawrence Talbot: - "Zabil jsi mou matku." Sir John Talbot: - "Ano, Lawrenci. Udělal jsem to." Lawrence Talbot: - "Měl by ses zabít." Sir John Talbot: - "Ani nevíš, kolikrát jsem na to pomyslel. Ale život je báječný, Lawrenci. Zvláště pro prokleté, jako jsem já." & Sir John Talbot: - "Mám pro tebe dárek, Lawrenci, pro případ, že by ti život nepřišel tak skvělý, jako mně. Nebo přišel." (Hodí Lawrencovi skalpel.) & Lawrence Talbot: - "Musím přiznat, svému bratrovi jsem záviděl od té doby, co poznal vás. Jsem rád, že to nepocítil. Dal bych vše za to, abych vás mohl potkat v jiném životě. Musím jít do Talbotova sídla a skoncovat s tím." & Sir John Talbot: - "To jsou stříbrné kulky ze Singhovo zbraně?" Lawrence Talbot: - "Mrzí mě to." Sir John Talbot: - "Jsem v nevýhodě. Ale cítím se spokojen." Lawrence Talbot: - "Proč?" Sir John Talbot: - "Že tě takhle vidím. Můj syn se vrátil. Je to úžasné, že?" Lawrence Talbot: - "Ne, je to peklo."

Skhizein (2008)

Hláška: Henry: - "Nikdy vám neřeknou, jak šílený jste. Jen, že vám přeskočilo, že jste mimo... že jste blázen. Trochu více nebo méně... Proč to chtít vědět? Vědět o kolik centimetrů jste mimo."

Počátek (2010)

Hlášky: Cobb: - "Co od nás chcete?" Saito: - "Vnuknutí. Je to možné?" Arthur: - "Samozřejmě, že ne." Saito: - "Když dokážete ukrást myšlenku z něčí mysli, proč ji neumíte i vložit?" Arthur: - "Dobře, vnuknu vám teď myšlenku. Řeknu 'nemyslete na slony'. Na co myslíte?" Saito: - "Na slony." Arthur: - "Ano, ale není to vaše myšlenka, protože víte, že jsem vám ji předal. Mysl vždycky pozná původ myšlenky. Inspiraci nelze zfalšovat." Cobb: - "To není pravda." & Cobb: - "Jen dělám co umím a cos mě ty naučil." Cobbův otec: - "Neučil jsem tě být zloděj." & Cobb: - "Vy vytvoříte svět snu. Uvedeme do něj náš subjekt a on ho zaplní svým podvědomím." Ariadne: - "Jak by bylo vůbec možné vytvořit tolik detailů, aby vše vypadlo reálně?" Cobb: - "Ve snu se vám vše zdá reálné, že? Teprve až po probuzení si uvědomíme, jak byly zvláštní." & Cobb: - "Nikdy netvořte podle vzpomínek. Vždy stavte nové věci!" & Arthur: - "Eamesi, jsem ohromen." Eames: - "Velmi oceňuji tvé pohrdání, děkuji Arthure." & Cobb: - "Potřebuji se jen dostat domů, na ničem jiném teď nezáleží." Ariadne: - "Proč nemůžeš domů?" Cobb: - "Protože si myslí, že jsem ji zabil." (Chvíle ticha.) Cobb: - "Děkuju." Ariadne: - "Za co?" Cobb: - "Že se neptáš, jestli jsem to udělal." & Cobb: - "Budeme muset podplatit piloty." Arthur: - "A taky letušky." Saito: - "Koupil jsem aerolinky." (Všichni se na Saita otočí a nevěřícně zírají.) Saito: - "Zdálo se mi to jednodušší." & Cobb: - "Ten moment pominul. Ať udělám cokoliv, už ten moment nezměním. Zavolali je a jsou pryč. Jestli se nedostanu domů, už je nikdy znovu neuvidím. Ve skutečném světě." & Mal: - "Čekáš na vlak. Vlak, který tě odveze daleko. Doufáš, že tě odveze kam chceš. Ale nemůžeš si být jistá. Ale na tom nesejde - protože budeme spolu." & Ariadne: - "Poletím s váma." Cobb: - "Nejde to, slíbil jsem to otci." Ariadne: - "Potřebuješ tam někoho, kdo chápe tvoje problémy. A pokud to nebudu já, pak musíš ukázat Arthurovi, co jsem právě viděla." Cobb: (na Saita) - "Zajistěte ještě jednu letenku."& Fischer: - "Je tam 500 dolarů. A ta peněženka byla dražší." & Fischer: - "Poté, co zemřela matka, víš, co mi tehdy řekl? 'Roberte, nemám ti co říct'." Peter Browning: - "Byl z toho rozrušený." Fischer: - "Bylo mi jedenáct!" & Ariadne: - "Co se to děje?" Arthur: - "Cobb právě řekl Fischerovi, že sní. Podvědomí teď hledá spáče. Tedy mě. Rychle, polib mě." (Políbí se.) Ariadne: - "Pořád nás sledují." Arthur: - "Za pokus to stálo." & Cobb: - "Nezůstanu s tebou, protože neexistuješ." Mal: - "Jedině tak ale můžeme být spolu." Cobb: - "Přál bych si to, ale nedokážu si tě vysnít v celé tvé komplexnosti. Dokonalosti i nedokonalosti. Podívej se na sebe. Jsi jen stín mé skutečné ženy. Líp to nedokážu. Pořád ale nejsi dost dobrá."

Apocalypto (2006)

Hlášky: úvodní titulek: - "Velkou civilizaci nelze dobýt zvenčí, dokud se sama nezničí zevnitř." & Jaguáří Tlapa: - "Srdce... pro Kouřící Žábu." Kouřící Žába: - "Děkuju." Jaguáří Tlapa: - "Játra jsou pro Kadeř Nos." Kadeř Nos: - "Děkuju." Jaguáří Tlapa: - "Kokosový List dostane uši." Kokosový List: - "Děkuju." Jaguáří Tlapa: - "A pro tebe, Balvane... koule." Balvan: - "Už toho nechte." & Pazourek Nebe: - "Ti lidé v pralese, co jsi na nich viděl?" Jaguáří Tlapa: - "Nerozumím." Pazourek Nebe: - "Strach. Rozežíral je strach. Byli jím nakaženi. Viděl jsi to? Strach je nemoc. Vplíží se do duše každému, koho potká. Už naleptal tvůj klid. Nevychoval jsem tě, abys žil ve strachu. Vyžeň ho ze svého srdce. Nenos ho do naší vesnice." & Jaguáří Tlapa: - "Jsem Jaguáří Tlapa, syn Pazourka Nebe! Můj otec lovil v tomto pralese přede mnou. Jmenuji se Jaguáří Tlapa! Jsem lovec. Tohle je můj prales! A mí synové v něm budou lovit, až já tu nebudu!"

Statečné srdce (1995)

Hlášky: vypravěč: - "Budu vám vyprávět o Williamu Wallacovi. Historici z Anglie budou tvrdit, že jsem lhář. Ale historii píší ti, co oběsili hrdiny." & (Před bitvou.) William Wallace: - "Je-li tohle skotská armáda, proč odchází?" první skotský voják: - "Nepřišli jsme sem bojovat pro ně." druhý skotský voják: - "Chceme domů! Angličanů je příliš mnoho." William Wallace: - "Synové Skotska! Já jsem William Wallace!" druhý skotský voják: - "William Wallace je vysoký sedm stop." William Wallace: - "Ano, to jsem slyšel. A zabíjí lidi po stovkách. A kdyby byl tady, sežehnul by Angličany ohnivými koulemi z očí a blesky z řiti. Já jsem William Wallace! A vidím před sebou armádu svých krajanů, kteří se staví proti tyranii. Přišli jste bojovat jako svobodní lidé a svobodnými lidmi také jste! Co si počnete bez svobody? Budete bojovat?" armáda: - "Ne!" první skotský voják: - "Proti tomuhle? Ne. Utečeme a budeme žít." William Wallace: - "Ano. Budete bojovat a možná zemřete. Utečete a budete žít. Aspoň chvilku. A až budete po mnoha letech umírat na lůžku, byli byste ochotni vyměnit všechny dny ode dneška po onen den za jednu šanci, jen jednu šanci vrátit se nazpět a říct našim nepřátelům, že nám mohou vzít náš život, ale nikdy nám nemohou vzít naši svobodu!" & Cheltham: - "Zde jsou královy podmínky. Odveďte tuto armádu z bojiště a každý z vás dostane statky v Yorkshire, včetně dědičného titulu, z něhož budete platit..." William Wallace: - "Mám pro vás návrh." Lochlan: - "Chelthame, tohle je William Wallace." Cheltham: - "Z něhož budete platit králi..." William Wallace: - "Povídám, že mám návrh." Mornay: - "Znevažuješ korouhev příměří." William Wallace: - "Od jeho krále? Samozřejmě. Zde jsou podmínky Skotska. Spusťte vlajky a vraťte se nazpět do Anglie. U každého domu proste o odpuštění za sto let loupení, znásilňování a vražd. Udělejte to a vaši muži budou žít. Když to neuděláte, všichni dnes zemřete." Cheltham: - "Máme převahu. Vy nemáte těžkou jízdu. Za dvě stě let žádná armáda nezvítězila nad..." William Wallace: - "Ještě jsem neskončil! Než vás necháme odejít, musí váš velitel přejít tohle pole, představit se téhle armádě, dát hlavu mezi nohy a políbit si vlastní řiť." & (Skoti dobývají York.) anglický voják: - "Výsosti, odvedeme vás do bezpečí." synovec Edwarda II: - "Nemám v úmyslu oznámit strýci, že jsem přišel o největší město na severu." & Stephen: - "Bůh říká, že mě z tý kaše vytáhne, ale ví, že ty jsi v hajzlu." & Edward II: - "Největším problémem Skotska jsou sami Skotové." & anglický soudce: - "Williame Wallaci, jsi obviněn z velezrady." William Wallace: - "Koho jsem zradil?" anglický soudce: - "Svého krále. Chceš k tomu něco říct?" William Wallace: - "Nikdy za celý svůj život jsem mu nepřísahal věrnost." anglický soudce: - "Na tom nezáleží. Je to tvůj král. Když se doznáš, můžeš být odsouzen k rychlé smrti. Když budeš zapírat, budeš muset být očištěn bolestí. Doznáváš se? Doznáváš se? Nazítří se ti tedy dostane očištění." & (William Wallace je na mučidlech.) anglický soudce: - "Pros o milost a dostane se ti rychlé smrti. Jen řekni 'milost'." William Wallace: - "Svoboda!"