• Western

Žena za výlohou (1944)

Jak může špatný konec znehodnotit celkový dojem z filmu. Ach, jo. V rámci žánru za 3.

Man Hunt (1941)

Když je lidem nejhůře, vymýšlejí si pohádky. Tenhle film je taková pohádka. Slušně natočená, no přece jen pohádka. Navíc, lehce směšná. Z herců zaujme mladičký Roddy McDowall, coby plavčík. V rámci žánru slabé 3.

Moře trávy (1947)

O jedné šťastné rodině a jednom nešťastném hollywoodském konci. V rámci žánru za 3.

Vichry pustiny (1936)

Tvůrcům se v šestatřicátém roce podařilo natočit film jak z němé éry. Tristní po všech stránkách. V rámci žánru za 1,5.

Pomáda (1978)

Děj: žádný. Choreografie: 3 Hudba: 4 Film: v rámci žánru za 2,5.

Boží mlýny (1938)

Takový kostrbatý podívání. V rámci žánru za 2,5.

Pevnost Petticoat (1957)

Bylo to klasické béčko za 3 body, dokud nepřišla poslední scéna u soudu, která to všechno poslala do kopru. Takhle tedy ne, Murphy. V rámci žánru za 2.

Pittsburgh (1942)

Takže, psychologické drama z hornického prostředí? Ani náhodou. Po otřesném začátku se film mění ve frašku a takto dojde až do konce. Takhle to dopadne, když si tvůrci pomýlí natáčení filmu s propagandou. Jo, propaganda, to je děsná děvka. Oje*e každého. A je jedno jestli přichází zprava, zleva či s vesmíru. Aneb, jak se soudruh Wayne a soudruh Scott snažili vybudovat ve městě komunizmus. A vidět soudružku Dietrichovou s výkresama v náručí, jak plánuje bytovky pro dělníky, to se povede jen raz za život. Ani právě probíhající válečné běsnění nemůže ospravedlnit vznik takovéhle pitomosti. Co si z filmu odnesete, je poznání, že pokud jde o propagandu, okořeněnou štipkou nacionalizmu, Západ a Východ si mohou podat ruce. Na tom se shodnou. Naprostý scenáristický blábol. To už ani Hollywood nic negarantuje? Nevadí mi, když má film slabý scénář, špatné herce, technickou nedokonalost, pokud mě zaujme. Co ale neprominu, když je pitomý. Snad poprvé jsem u filmu uvažoval, že ho nedodívám do konce. A poprvé uděluji filmu za 1.

Balerína (2016)

Film s očekáváním, které se nenaplnilo. Co se stalo. Když opomenu, že příběh je hodně přitažený za vlasy (jemně řečeno), je tak průhledný a plný klišé. Tvůrci se během celého filmu nedokázali rozhodnout, zda točí klasický příběh z konce 19. století, nebo ze současnosti. Tato schizofrenie se táhne celým dějem a mě dosti iritovala. Použití písniček je nevhodné a kazí celkový dojem. Tvůrci pokládali za vhodné sem tam vložit něco hodně legrační, něco ve stylu Dreamworks (častý to nešvar evropských animáků). Závěr již přechází až do grotesky. Dokážu si představit omnoho lepší převedení. Zdá se, že tvůrci až takové vysoké ambice neměli. Škoda. Takto, je to jen umně vyrobený prefabrikát průměrné jakosti, který nezachrání ani opravdu pěkná animace. V rámci žánru za 3 (kvalita animace nehodnocena).