Ptáci stěhováci (2023)

Hlavná premisa je kopírkou toho, čo sme videli vo filme Croodsovi, len tentoraz to je s vtákmi.  Zase príliš ochranársky otec drží rodinku na uzde, kým ho konečne neprehovoria, aby leteli do teplých krajín. A po ceste zažijú kopec dobrodružstiev. Dočkáme sa aj nejakých mravných ponaučení. Humor funguje na jednotku. Ústredná rodinka je extrémne sympatická a hneď si ma získala. Máme tu aj väčšiu líniu so zlým kuchárom. Chudák rodičia. Po tomto filme im deti asi nejaký čas nebudú chcieť jesť kačku. Má to svižné tempo a krátku stopáž. Animácia je tiež pekná. Celkovo po dlhšej dobe vydarený animák. 8/10.

Noční koupání (2024)

Horor o vražednom bazéne. To vážne? Si už z nás robia prdel.

In the Land of Saints and Sinners (2023)

Na toto som sa tešil. Dúfal som, že to bude čiernohumorná drsná krimikomédia v Coenovskom štýle, Ale bolo to pomalé, zaprdené, unylé a nudné s otravnými dialógmi. Postavy u mňa vôbec nefungovali. Neeson bol nevýrazný a moja obľúbenkyňa Condonová snáď prvýkrát pôsobila odpudivo. Ak to bol zámer, tak sa vydaril. Ja som tam ale nemal komu fandiť a konflikt tých dvoch strán vo mne žiadne napätie nevyvolával. Takže za mňa veľké sklamanie. 4/10.

Sněžné bratrstvo (2023)

Americká verzia sa mi páčila viac. Možno kvôli hereckému obsadeniu alebo proste celkovo tam boli postavy výraznejšie a získali si ma natoľko, aby som im držal palce. Tu sa mi všetci plietli a boli mi ukradnutí. Jak to odpadne som už vedel vďaka minulej verzii, takže to pre mňa nebolo ani napínavé. K tomu to má brutálne prestrelenú stopáž a často sa tam nič nedeje. Lepšie je natočený len samotný pád lietadla, ktorý je podaný brutálnejšie. Celkovo som sa ale dosť nudil a tretiu hviezdu dávam len za príbeh, ktorý je sám o sebe silný. 5/10.

I.S.S. (2023)

Námet mal potenciál na napínavý psychologický thriller odohrávajúci sa na vesmírnej stanici. Spracovanie je ale extrémne hlúpe. Takže 1* za solídne triky. 2/10.

Zlobivá devítka (2023)

Detský mix Dannyho jedenástky a Vianočného filmu v ktorom sledujeme ako sa 9 neposlušných detí pri napĺňaní ich diabolského plánu ako okradnúť Santu postupne mení k lepšiemu. V tom filme je proste všetko to otrepané klišé aké býva zvykom v týchto filmoch a bohužiaľ to nefunguje a aj napriek krátkej stopáži nudí. Pochváliť môžem kvalitnú technickú stránku a kasting detských zlobivcov. Typovo boli vybraní dobre. Najviac fungoval ten čo robil tak dokonalé psie oči, že by som mu daroval čokoľvek, hehe. Danny Glover sa tu ako Santa mihne bohužiaľ len na chvíľu. Ale ako celok to proste nefunguje. 4/10.

Space Oddity (2022)

Tešil som sa na to kvôli hereckému obsadeniu a aj trailer mi pripadal roztomilý, ale film je strašne divný. Ústrednej premise som nedokázal prísť na chuť. Celá tá cesta na Mars je mimo a namiesto nej tam mohli vymyslieť nejakú inú zástierku problému, ktorý zužuje ústrednú rodinku. Proste divný film. 4/10.

Hrdinové - Série 3 (2008) (série)

Tak ako v druhej sérii aj v tejto sme sa dočkali neduhu, že na začiatku dej poskočí o nejaký čas dopredu, všetci sa správajú inak ako minule, niektorí sú na druhej strane a divák má z toho len jeden veľký chaos, ktorý trvá niekoľko epizód, kým sa všetko postupne nevysvetlí. Tento prístup je už otravný a v tejto sérii sme ho absolvovali hneď dvakrát, lebo to sú vlastne dve dejovo samostatné série v jednom. V prvej polovici sme sa aspoň konečne dočkali poriadneho súpera so silnými schopnosťami a zároveň aj nejakým plánom. No a Robert Forster je proste super herec a zloducha, ktorý vás s úsmevom na tvári bodne do chrbta uhral ľavou zadnou. Dokonca aj hlavný zloduch z minulej série Adam, ktorý sa tu mihne, pôsobí jak totálny chudák a jeho odchod bol vtipný. Páčilo sa mi, že už sa tvorcovia s ničím nepárajú a poradne pritvrdili. Takže Siler sa konečne dočkal a získal nesmrteľnosť. Claire to aj tak v pohode rozchodila. Siler na kladnej strane a v duu s Bennetom bol fakt vtipný a bolo zaujímavé sledovať jeho vývoj. Len ten šokujúci zvrat jak z telenovely: ja nie som tvoja matka, ja som tvoj syn, bol už príliš. Našťastie si to asi uvedomili aj scenáristi a jeho puto s Petrelliovcami nakoniec zmazali. Cenu za najväčšieho kokota série jednoznačne vyhráva Suresh. Takto zhovadiť postavu sa len tak nevidí a reštart v druhej polovici série to už nezachráni. Nadobro u mňa skončil. Ali Larterová mi to stále pripadá zbytočná a aj keď som chápal, že hrá sestru Nikki, tak mi polovicu série trvalo, kým som si uvedomil prečo tam chýba Nikki, že aha oni Nikki nechali zomrieť. Na to som úplne zabudol. Petrelliovská família mi už tiež trochu lezie na nervy. Nielen z ich otca ale aj z matky sa vykľuli riadni zmrdi, aj keď matka sa začala potom hrať na tú dobrú. Bennet stále robí jedno väčšie svinstvo za druhým kvôli jeho milovanej Clarinke. Celkom ma bavil Parkman keď sa dal dokopy s rýchloutekačkou Daphne. Takisto Clareinina biologická matka mi pripadala sexy. Bohužiaľ sa tu zase vo veľkom redukovali postavy a práve tie najviac sexy. Zaujímavým aspektom bola strata schopností u niektorých postáv a na jeden diel ich dokonca stratili všetky. Zrazu sa ukázalo jaký to sú všetci vlastne chudáci a Siler si mohol mávať prstom do aleluja. Vyústenie prvého príbehu bolo cool, ale potom nasledoval ten spomínaný ďalší reštart a nová zápletka bola na hovno. Vrátane zloducha Nathana a jeho poskoka Danka. Existuje na svete nejaký Danko, ktorý by nebol úplne neschopný retard? Mrk, mrk na našu politiku. Ani nemá čo viac dodať. Postavy znova prebehli z jednej strany na druhú. Zo Silera sa znova stal narkoman, ktorý zbiera schopnosti a všetci tam neustále zachraňujú svet. Pred svojimi chybami a blbosťou. Aspoňže vysporiadanie sa so Silerom bolo zaujímavé a teším sa na jeho Jekyll/Hyde líniu v ďalšej sérii. Už sa do toho musím nútiť, ale nejak to už doklepem. Prvá polovica série je za 7/10 a druhá za 5/10, takže celkovo 6/10.

Hrdinové - Série 2 (2007) (série)

Absolútne zbytočná výplňová séria bez poriadnej hlavnej zápletky. Ukázalo sa, že dve hlavné postavy získali príliš veľké schopnosti a tak Petrovi vymazali pamäť, aby sa mohol celú sériu spamätávať a Sylerovi zase schopnosti zobrali, takže väčšinu série blúdi s dvoma najotravnejšími postavami aké sa v seriály objavili. Zaujímavá bol snáď len Hirova línia v minulosti, kde Hiro svojou neschopnosťou stvoril hlavného záporáka. Ostatné postavy začínajú degenerovať a správať sa úplne imbecilne. Suresh zase verí komu nemá, Peter neskôr tiež a nezmyselne sa pridáva na temnú stranu. Niki ma už začína štvať. Nové postavy (a ich schopnosti, ktoré sa už do veľkej miery opakujú) ako rodinka jej manžela sú nezaujímavé. Bennetovci sa točia furt v kruhu. Claire má nového nápadníka a Noah furt točí tú svoju pesničku o ochrane rodiny. Aj Vin Diesel by mu na to povedal, že už by stačilo. Jeden z mála, kto  tu mal pútavý vývoj jak osobnej línie tak schopností bol Parkman. Z mojich obľúbencov sa v tejto sérii objavil Holt McCallany. Ale ani on nič extra nepredviedol a po pár dieloch ho odlifrovali. Koniec série definitívne potvrdzuje jej zbytočnosť. Dostali sme sa tam, kde sme boli na konci prvej. Tak snáď sa v tej tretej vytiahnu s nejakými zaujímavými nápadmi. 4/10.

Co jsi řekla včera v noci (2022)

Pekná sonda do života jednej obyčajnej rodinky behom ich rodinnej dovolenky. Postupne sa odkrývajú problémy a nezhody, ktoré ich trápia, ale nakoniec vždy držia pri sebe. Je to natočené takým až dokumentárnym spôsobom bez nejakých prekombinovaných zvratov, takže to môže aj dosť nudiť. Mňa ale od začiatku rodinka zaujala. Hlavne otec, ktorý je celý čas nad vecou a veľa neprehovorí. Úplný opak matky, ktorá kecá nonstop. Plus k tomu dve dcéry, ktoré sa ešte hľadajú a syn ako priateľ na telefóne. Po prvom pozretí dávam 3*. Neviem, či si to niekedy pustím znova, ale ak áno, tak asi pôjdem s hodnotením vyššie. 6/10.