Plán útěku (2013)

Takový ten pocit, když Arny urve kulomet a rozmašíruje na cucky všecky badguye a Sylvester pak řekne: "Bum". A odpálí půlku světa :-)) Jo, radost jak malej kluk, do toho ultracool hlášky, nemůže chybět ani odvážný Arab a samozřejmě titul největší WTF získává Arnold a jeho rakouská němčina! Esence 90tkových akčňáků zabalená pro teenagera nového tisíciletí. 75%

Helix (2014) (seriál)

Po pilotním dvoudíle musím říci, že hra je rozehrána dobře. Ale na to je SyFy expert. Udělat výborný pilot a po pár dílech nenápadně seriál ukončit, protože se začne hrabat ve vztazích a mysterioznost jde stranou. Zatím to vypadá dobře a zvedám opatrně palec hore. Uvidíme.. 75%

Kapitán Phillips (2013)

Napínačka jako blázen. Greengraas se pustil zase do skvělého životopisného drámatu a výsledkem je o život hrající Hanks proti bandě špinavých čertů. 80%

Lásky čas (2013)

Zase jedna brutální dojnice na city. Kvalitativně ale rozhodně slabší než Láska nebeská. Na můj vkus je tam všechno až příliš mířeno na diváky, aby rychle vytahovali kapesníky a otírali svá mokrá očka. Nicméně komediální scény jsou výborné, a taková svatba je highlight. Mezi těmi rádoby sentinentálními scénami pak vynikají úchvatné rozmluvy otce a syna, kdy to opravdu trhá za srdce. Jinak Curtisova sázka na jistotu. 85%

Do hlubiny (2005)

Oddychovka, která po většinu času vlastně neví, čím chce být. Moderní verzí Lovců pokladů? nebo nějakým akčním filmem? Každopádně film spíše staví na přednostech Jessicy Alby a opálených těl drsných macho boyů a kromě závěrečné podařené akční sekvence nemá vcelku nic moc co nabídnout. 45%

Frekvence (2000)

Velmi příjemná kombinace scífka, drámy a napínavé kriminálky, která skončí tak hollywoodsky přeslazeně, až jedno oko nezůstane suché. Nápad je rozhodně na potlesk, sice se tu neřeší šílené časové paradoxy (ty tu krásně zmizely jednoduchou formulkou, že se to všechno stane, až ten daný den), ale jako proč ne? I za malou cenu se dá udělat hodně muziky, a tak ačkoli film nebyl kdovíjak akční, svým lookem vypadal mnohem luxusněji. Oba hlavní představitelé jsou celkem sympaťáci, samozřejmě prim hraje Quaid, a záporák v podání Doyla se také vyvedl. Maskéři se evidentně vyřádili, takže jiní herci tu vlastně byli jen malý John a velký John. Jo, a kdo má rád baseball, tak ten si taky užije. Za mě příjemných 75%, protože filmy jsem už viděl mnohem lepší, ale na sobotní večer s drahou polovičkou je tohle jako dělané.

Insidious 2 (2013)

Chytré propojení s některými scénami původního Insidious. Dvojka velmi zdařile doplňuje mytologii, kterou jednička nastolila. Strašidlákování tady není tak výrazné a prim tu hraje hlavně objevovací linka staré paní alias Parkera. Možná by nestálo za věc snížit podíl nudných procházek ve vybydlených barácích a svícení na zdánlivě nudné stěny, trošku film zakrátit a palba na branku by byla určitě výraznější. Astrální scéna navíc nudila snad ještě více, než předchozí. Nicméně herci si všichni hraní užívali včetně hlavního sviňáka Patricka Wilsona. Za mě 75%

Zmizení (2013)

Řemeslně zvládnutý film na jedničku s hvězdičkou. Napínavý element tady rozhodně hrál prim, všechny postavy hrály jako o život, především pak Hugh Jackman. V kombinace s precizní kamerou, výživnými trademarky tu máme jeden parádní atmosferický thriller, který rozuzlení schovává šikovně až na konec filmu, a u kterého vážně místy netušíte. Celek pak odvádí vynikající práci, ovšem k dokonalosti tomu něco chybělo... 80%

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Převažuje spíše negativní dojem. Začátek nuda, pak hrátky se sudy, poté opět spíše hlusina. Drak Šmakozní ale jeho poletovani po hoře mě nebralo. Spolu s velmi otravným clifhangerem to ve mně vybublalo jako blockbuster s přílišným nad užitím CGI efektů, zmatenou akcí a místy i nudou. Za mě 70%

Big Lebowski (1998)

Víceméně klasická Coenovka, která na sebe vrší spoustu zdánlivě nesmyslných dějových linek, aby vyústila v nějaké to jasné poselství. Dude v podání Bridgese je prostě Boží, tak trochu mimo, tak trochu dobrej typ, kterej se do vysoké hry připletl vlastně jen náhodou, protože chtěl jen ten svůj poch.anej koberec. Nihilističtí Němci jsou absolutně totálně ujetí, spolu s technopopovým soundtrackem. Dudovi je to vlastně všechno fuck, protože jediný, co opravdu vyznává, je bowling. Na druhou stranu, asi jsem se s tím filmem úplně nesžil a tak místy nastupovaly doby, kdy jsem se trochu nudil. Mno jo, to jsem celej já a kultovní filmy, který všichni zbožňujou... 70%