Po zániku Země (2013)

Scientologistický vývar na entou. Zběsilé pobíhání frackoidního Jadena po planetě, kde se ho snaží všecko sežrat, aby ho nakonec zachránil před umrznutím chrabrý orel (OMG). Sterilní fotřík Smith, který se neustále tvářil, jak když trpí týden zácpou, a v jeho unylém ksichtě jste nepoznali nějaký náznak herectví. Do toho CGI udělátka, CGI zvířátka, CGI pastelková nůda, ve které mělo být něco jako poslání? No, já tam teda neviděl nic. Smutné je, že se do tohohle projektu uvrtal i Howard, který ale snad žádnou hudbu neskládal - neustále bylo ticho. Nebo se mi to jenom zdálo? Mno nic. Já si jdu dát raději Muže v Černém, abych se z toho vzpamatoval. 40%

Gravitace (2013)

Úchvatný vizuální zážitek. Cuarón natočil dech beroucí scény které mimo filmové plátno nemají příliš mnoho smyslu. Bullock je tu překvapivě snesitelná a Clooney i přes ten relativně malý prostor dokáže svoji pověst sympaťáka. Scénáristicky to občas trochu zavrže a místy je to i trochu přiblblé ale co. Tohle všechno Alfonsovi odpustíte protože po skončení budete zírat na titulky a hledat čelisti pod sedačkou. 90 procent. P. S.: Úvodní 17 minutová scéna je totálně kulervoucí.

Trans (2013)

No prostě klasickej Boyle. Zase trochu psycho, zase trochu magořin, typický barevný filtry i kamerový vychytávky. Zkřižte vcelku nezáživnou kriminálku, psychologické drama, spoustu hypnózy, tuny hypnózy, až se v tom budete ztrácet a přidejte maličko wtf momentů. Lusk! Máte tady něco, co jsem tak úplně nepobral. Upřímně jsem čekal asi maličko více, tohle mi přišlo už místy dost překombinované. Každopádně jako obvykle skvělý McAvoy. 70%

U Konce světa (2013)

Příjemné zakončení kultovní Cornetto trilogie. Asi slabší než Hot Fuzz nebo Soumrak Mrtvých, ale přesto se snaží vykouzlit i pár vtípků. Ufounský závěr možná všecko trochu zazdil. Škoda... 70%

Světová válka Z (2013)

Mno, epicky odvyprávěný děj mnohokrát omletého zombie žánru spolu s rodinnou vsuvkou mě nijak extra nenadchnul. Občas jsem se ztrácel ve zmateně vystavených dialozích, kdy jsem opravdu kolikrát nevěděl, o co tu jako vlastně jde. Nicméně bitevní scény byly natočeny opravdu velkolepě a nesmírně kineticky. Občas jsem si řekl WTF? Občas jsem si docela rochnil v akčních chvilkách. Pitt mi přišel, že ho natáčení spíš otravuje, mnohem víc jsem fandil té malé jednoruké židovce. Celkově spíše lehčí nadprůměr. 65%

Millerovi na tripu (2013)

Obrovské překvápko. Tohle jsem přesně na dnešní den potřeboval. Neskutečně bláznivá smršť neuvěřitelných až absurdních gagů, které v pravidelných vlnách útočily na moji bránici. Jennifer je pořád kost a titulková scéna odrovnala nejen jí. Všichni herci cvrlikají, bylo vidět, že natáčení je fakt bavilo a tuhle rodinku jste si museli po chvilce hodně rychle zamilovat. Jinak to nešlo. Nejdřív jsem váhal, zda nedat pět hvězd, ale nakonec jsem si uvědomil, že přes tu chechtací náladu je to pořád jedno a to samé - tedy že šťastná rodinka se prostě setká. Ovšem i zde je to zabaleno do netradičního hávu. Překvapení roku 2013? 85%

Elysium (2013)

Tak nějak slabší verze Districtu. Damon i Foster sympaťáci, stejně jako úchylák Sharlto Copley. Scénář značně klišoidní, ovšem spoustu techno vychytávek tenhle film trošku obzvláštňuje. Jinak pohodová jednohubka, která v paměti příliš dlouho neuvízne...75%

Podfukáři (2013)

Sympatická blbina která si místy zbytečně hraje na něco víc, než čím by musela. Prekombinovany děj trochu sráží celkový sexy look a vychytané kamerové nájezdy. Ovšem dvojku bych si klidně dal. 70 procent

Insidious (2010)

V zádech mrazilo parádně. Lekačky sice předvidatelně jednoduché (sakra, teď se tam zjeví nějaký nepěkný ksicht), zato ale nesmírně účinné (dop.dele, on tam fakt je..fuj to jsem se lekl). Astrální závěrečná čtvrtina filmu to trochu zazdila. Ale to nemění nic na tom, že se jedná o naprosto luxusní duchařinu, kdy se bojíte v podstatě celou dobu. James Wan prostě umí! 80%

Eurotrip (2004)

Bejt mi 15, tak nejspíš vzrušením ani nespím. Jsou tam kozatý holky, spoustu fórků, který ale většinou šly mimo mě. Pár hlášek nicméně potěšilo a celkově je to mířeno na jinou věkovou kategorii, než jsem já. Výrazně slabší klon prciček. Za mě 40%