Let (2012)

Klub anonymních alkoholiků a jejich modla film. Jo, jasně. Chlast je svině, o tom není žádná pochyb. Navíc, když vám to ukáže brilantní vychlastaný a prázdný Denzel, tak mu vážně máte chuť uvěřit. Jen si nejsem úplně jistý, jestli Zemeckis prodal všechno, co si tak hezky ve svém alkodeníčku naplánoval. To nejzajímavější se stane hned na začátku, protože scéna pádu letadla je absolutně kulervoucí, zbytek filmu se vlastně je tak plytce táhne a vůbec nevyvrcholí. A Amíci a jejich náboženská mytologie začíná být už dost ohraná. 75%

Všichni dobří rodáci (1968)

Jasného vrcholné dílo, které je potřeba brát tak, že obraz i zvuk jdou spolu v ruku ruce. Jedno bez druhého by nevytvořilo tuto lyricko epickou báseň, ve které rozehrává příběh jedné malé moravské vísky. Je to hodně náročný a těžce uchopitelný film, který není rozhodně pro každého. Mistrovské herecké výkony, ve které podávají životní výkony všichni zúčastnění. Skvělé kamerové záběry a úchvatná poselství schovaná v každém obrazu. Nicméně na druhou stranu, ona těžkopádnost, se kterou se film potýká, způsobuje jistou formu toho, že divák se ne vždy s výsledkem ztotožní. To postihlo i mě. Nemůžu, a ani nechci dávat pět hvězd, ačkoli si film pětku po právu zaslouží, já jsem se s filmem prostě nesžil. A to mě mrzí... Hodně... 75%

Hořící keř (2013) (TV film)

Kotkův životní výkon? Nojo... První díl mě donutil trošku si fňuknout. Agnieszka Holland stvořila mistrovské dílo, které bravurně líčí dobu po Palachově upálení a sleduje několik dějových linek současně. Možná by malinko stálo za to trošku zrychlit, protože někdy se děj příliš vlekl. 87%

Plán útěku (2013)

Takový ten pocit, když Arny urve kulomet a rozmašíruje na cucky všecky badguye a Sylvester pak řekne: "Bum". A odpálí půlku světa :-)) Jo, radost jak malej kluk, do toho ultracool hlášky, nemůže chybět ani odvážný Arab a samozřejmě titul největší WTF získává Arnold a jeho rakouská němčina! Esence 90tkových akčňáků zabalená pro teenagera nového tisíciletí. 75%

Helix (2014) (seriál)

Po pilotním dvoudíle musím říci, že hra je rozehrána dobře. Ale na to je SyFy expert. Udělat výborný pilot a po pár dílech nenápadně seriál ukončit, protože se začne hrabat ve vztazích a mysterioznost jde stranou. Zatím to vypadá dobře a zvedám opatrně palec hore. Uvidíme.. 75%

Kapitán Phillips (2013)

Napínačka jako blázen. Greengraas se pustil zase do skvělého životopisného drámatu a výsledkem je o život hrající Hanks proti bandě špinavých čertů. 80%

Lásky čas (2013)

Zase jedna brutální dojnice na city. Kvalitativně ale rozhodně slabší než Láska nebeská. Na můj vkus je tam všechno až příliš mířeno na diváky, aby rychle vytahovali kapesníky a otírali svá mokrá očka. Nicméně komediální scény jsou výborné, a taková svatba je highlight. Mezi těmi rádoby sentinentálními scénami pak vynikají úchvatné rozmluvy otce a syna, kdy to opravdu trhá za srdce. Jinak Curtisova sázka na jistotu. 85%

Do hlubiny (2005)

Oddychovka, která po většinu času vlastně neví, čím chce být. Moderní verzí Lovců pokladů? nebo nějakým akčním filmem? Každopádně film spíše staví na přednostech Jessicy Alby a opálených těl drsných macho boyů a kromě závěrečné podařené akční sekvence nemá vcelku nic moc co nabídnout. 45%

Frekvence (2000)

Velmi příjemná kombinace scífka, drámy a napínavé kriminálky, která skončí tak hollywoodsky přeslazeně, až jedno oko nezůstane suché. Nápad je rozhodně na potlesk, sice se tu neřeší šílené časové paradoxy (ty tu krásně zmizely jednoduchou formulkou, že se to všechno stane, až ten daný den), ale jako proč ne? I za malou cenu se dá udělat hodně muziky, a tak ačkoli film nebyl kdovíjak akční, svým lookem vypadal mnohem luxusněji. Oba hlavní představitelé jsou celkem sympaťáci, samozřejmě prim hraje Quaid, a záporák v podání Doyla se také vyvedl. Maskéři se evidentně vyřádili, takže jiní herci tu vlastně byli jen malý John a velký John. Jo, a kdo má rád baseball, tak ten si taky užije. Za mě příjemných 75%, protože filmy jsem už viděl mnohem lepší, ale na sobotní večer s drahou polovičkou je tohle jako dělané.

Insidious 2 (2013)

Chytré propojení s některými scénami původního Insidious. Dvojka velmi zdařile doplňuje mytologii, kterou jednička nastolila. Strašidlákování tady není tak výrazné a prim tu hraje hlavně objevovací linka staré paní alias Parkera. Možná by nestálo za věc snížit podíl nudných procházek ve vybydlených barácích a svícení na zdánlivě nudné stěny, trošku film zakrátit a palba na branku by byla určitě výraznější. Astrální scéna navíc nudila snad ještě více, než předchozí. Nicméně herci si všichni hraní užívali včetně hlavního sviňáka Patricka Wilsona. Za mě 75%