PKD

PKD

Michal Slatina

okres Brno
Člověk,vytržený ze svého času. Měl jsem se narodit v 19.st.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 9.2.2019  11:51
    Bathory (2008)

Za takovouhle nehoráznou pseudohistorickou mega sračku (ve které není skoro nic,tak jak je zaznamenáno v historických pramenech,co se týče hl.postavy největší psychopatické vražedkyně své doby),se bude (doufám!) Jakubisko smažiti v pekle!! Páč...když někdo (kdo jasně! ví,že to takto nebylo a on to ví) udělá z naprosto zvrácené děvky,Johanku z Arku,tak si zaslouží kopanec do prdele! Velmi nerad píšu vulgarismy v komentářích apod.,ale tento film mě jako jeden z mála vůbec v životě,v té době tak nepopsatelně nas...! že na to asi nikdy nezapomenu. Hl.to,jak v jednom dokumentu na čt, režisérovi strká do xichtu paní z archívu jistého muzea jasný důkazní záznam činů Bathoryové a on vám do kamery tvrdí,že to tak není. Tak nevím,jsem debil já? Nebo on? To je,jakoby jste natočili film o Hitlerovi a udělali z něho dobrovolníka červeného kříže. Asi tak.

• 9.2.2019  10:36

Parádní! A dostanete tam i pokr.!

• 7.2.2019  17:30

Naprosté plivnutí do tváře,jak předlohy,tak 1.verze. Kokotina od rež.který vůbec! nechápe,jak se točí horor. Jediného,koho mohu pochváliti,je pan skladatel. Za hudbu dávám 90%. O mimo mísu obsazení,už ani nemá smysl psáti.

• 6.2.2019  12:13

Frank Drebin in space,hahaha! Ne,teď vážně. Děj je v poho a osobně tento film považuji za jakéhosi Avatara své doby s tím,že tento film z několika důvodů hravě strčí Avatara a všechny ty digibordelové trháky to kapsy. Též bych vyzdvihl ´´hudbu´´. Ost ovšem doporučuji jen pro velmi zkušené soundtrakisty.:)

• 6.2.2019  12:08

Tohle,že je absoloventský film? Tarkovskij ve vrcholné formě. Spíš mi to přijde,jako jeho 3.,4.film.:) Ono taky,když máte kameramana jako Vadim Jusov,nemůžete šlápnouti vedle.

• 6.2.2019  12:02

Na to,že je to prvotina (pokud nepočítáme,Válec a Housle),a je to z období 2.světové (což osobně moc nevyhledávám),tak je to geniální a místy i brilantní. Přiznám se,že jsem dlouho s tímto filmem od mého režiséra č.2...otálel,ale již na 1.shlédnutí před pár lety, jsem za pár minut poznal jeho autorský rukopis,byť zde ještě tak není výrazný,jako v pozdějších klenotech. Klidně by mohl býti i delší.:)

• 3.2.2019  20:42

Ten film je divný. Nic se v něm nevyřeší. Ničeho se v něm nedosáhne. Až na 2 hl.postavy,všichni zhynou (včetně jedné planety) a docílilo se vlastně jen toho,že oni 2 hl.hrdinové.se proletěli na Metalunu a zpět. Uniklo mi něco?:) Ale jinak,mutant je supr a posl.22min.je důvod,proč to sledovati. Ze zcela očividných důvodů. Na Forbidden Planet to nemá. Ale jistý potenciál tu byl.

• 3.2.2019  14:31

Velké překvapení,neb pro mě osobně,byl tento comics v comicsu občas,dosti obtěžující. Ale ta pointa,přátelé! Shrnuto...řekl bych,že jako animák,ještě lepší jak předloha.

• 3.2.2019  14:25
    Watchmen (TV seriál) (2008)

V podstatě bez výrazných změn,doslova...rozhýbaný (+namluvený,ozvučený a ohudebněný) comics,který patří po právu k jedním (ne-li) nejvýznamnějším dílům v této oblasti,vůbec. Jen 2 věci mě trochu zaráží...proč to má bubliny,když dosud všechny motion comicsy které mám,jsou jen namluvené,ale chápu,autoři chtěli udělati naprosto přesnou (se vším všudy) poctu tomuto comicsu a proč mluví všechny postavy (i ženské,což je fakt někdy utrpení) jeden chlap???? To neměli peníze na herečku,která by mluvila zase všechny ženské postavy? Jako by jich tam bylo tolik. Je to škoda,páč to v tomto př.občas dosti snižuje zážitek až to ten příběh i zesměšňuje. Jinak samoz.,je to bomba! Jako předloha,která má přec jen výhodu v tom,že má ještě navíc ty doprovodné texty a nějaký chlápek se vám tam nepitvoří,jako Laurie Juspeczyková a její máti.:) Naštěstí se mu nejlépe vyvedl Rorschach,pro mě (i díky filmu) ta nejzásadnější,nejfascinovatější etc. postava z celého comicsu.

• 27.1.2019  18:50
    Časožrouti (TV film) (1995)

Jeden z mála př.,kdy je adaptace o něco lepší,než předloha. A jsem moc rád,že D.Morse zde nehraje opět hajzla,jako ve 12 Opicích či Tanci v Temnotách.:) Za to Jean-Luc Rieupeyroux tady vystřihnul takového (v jistém smyslu ubohého) zmetka,že bych mu dal toho rovnou Oscara. Jen škoda,že samotní časožrouti,jsou tak šíleně cgi odfláknutí,že to skoro kazí výsledný dojem,který je jinak bez kazu. Ne toho zubního.:) Ještě,že tam jsou jen pár scén.

• 27.1.2019  18:36
    Osvícení (TV film) (1997)

King se po letech nespokojenosti s Kubrickovou verzí rozhodl,že si udělá vlastní,která bude mnohem více reflektovati předlohu,což se taky stalo. Po Kubrickově souhlasu pod podmínkou,že se King přestane veřejně do jeho verze navážet,se nám tedy dostalo poctivé a téměř nezředěné adaptace jedné z the best kingovek vůbec a mohu prohlásiti,že se sakra povedla! 4h19m se prakticky nenudíte i díky minimalistické hudbě s jejím geniálně mrazivým main theme,včetně kvalitního obsazení. Skvělý zážitek na 2 či 3 večery,jak dělaný.:) A tentokráte mi vůbec nevadí,že sám autor scénáře/předlohy,si přepsal závěr. Škoda,že ten samý pokus se mu nepovedl u The Stand. V každém př.koukati na to bez těch tenkrát nováckých reklam,každých 25min.,je blaho,světových rozměrů. Ostatně,je to již dávno a kdo by dnes koukal na tv seriály,v tv,že? Haha!

• 25.1.2019  11:02

Přiznám se,že jak samotná kniha,tak ani tato i jiné verze mě nikdy příliš neuchvátily,ať byly sebelepší.

• 20.1.2019  17:13

Nechápu,proč má Superman takový (tedy ty máš ale pěknou držku,haha!) divný xicht. A poněkud to zřejmě přehnal se steroidy. Blééé. Též nechápu,proč to má znělku jako hrané DCEU filmy a proč to nemá vizuál,dle super předlohy,které tohle sahá tak do půli lýtek a kde se autoři vykašlali z 90% na předlohu a většinu děje si prostě vycucali z prstu. Nechápu. Snad bude 2.díl lepčí. Takže nejlepší na celém tomto dílku jsou ony 4 mezi a potitulkové scény. To je ovšem zatraceně málo. Jo a Doomsday vypadá jako něco,co vypadlo z Dinobotů a ne,jako Důmsdej,jak má vypadati. Ve Smallville byl o 100% lepší a možná i v tom BvS. Kašlete na instinkt,jděte do comicsu. Dostanete nářez,jaký se jen tak nevidí. P.s.na Superman/Doomsday z 2007 to nemá ani náhodou!

• 20.1.2019  14:53
    Sestra (2018)

Na the Jeptišku jsem se fakt moc těšil (i z jistých osobních důvodů,hihi) a to se mi vymstilo. Absolutně promrhaný potenciál,ze kterého se daly klidně dostati 4 hvězdy. A jsem si naprosto jist,že je to vina režiséra,páč scénáristovu práci znám a vím,že je dobrý i když ani on,si v tomto př.,se scénářem moc práce nedal. Pan ´´režisér´´ totiž vůbec nepochopil,že točí horor,a ne cestovního suchopárného průvodce po rumunských klášterech,opatstvích apod. Navrch sálá z tohoto filmu doslova každou minutu,naprostý nezájem,o to,co točí,takže musel býti duchem někde jinde. Asi v Rumunsku,haha. První hodinu se doslova neděje nic a to něco,na které všichni čekáte se začne dít tak 20min.před koncem. Taissa Farmiga byla asi nejvíce sympatická,i když ji tvůrci nedali (jako ostatně nikomu!) nějaký prostor,aby si divák k postavám mohl vybudovati nějaký vztah. Otec Burke vypadal jako postava z Odpadlíka či filmu z Brucem Willisem,než z hororu o démonech/démonovi,i když má ke konci zřejmě nejlepší hlášku,z celé stopáže-,,teď není čas na modlení,teď je čas konat´´,nebo tak. To jsem z úst nějakého toho Otce ještě neslyšel.:) A ano,též vám na jeho postavě bude prdlačky záležeti,páč je naprosto nejbezbarvější postavou celého filmu. Special quest star Valak,kvůli kterému na to většina lidí čučí se objeví (aby se jako neřeklo) tak asi možná zhruba,ve 3,4 scénách a stejně máte pocit,že je to převlečený Marylin Manson,haha.:) A pokud by nebylo toho samotného místa děje,které je btw,famózní a také jediný důvod,proč se na to dívati vícekráte,šel bych bez ,milosti na 2 hvězdy. A to jsem si fakt myslel před shlédnutím,že Annabelle 1 je nejslabší film z Conjuring universe. Tak to ani omylem! A já se modlím,jako sestra Oana,ať tomu neumětelovi Hardymu už nic z Conjuring u.,nedají. Měl to dostati Sandberg. Ten ví,co dělá,když dokázal z tak průměrné věci jako Annabelle creation,vyždímati nadmaximum. Sakra práce. Koukněte na tohle. Je to též příspěvek do Conjuring u. Jen 2min.a co se z toho dá (když máte pod čepicí) vyždímati! https://www.youtube.com/watch?v=oA9H2NDAJ4A Rež.the jeptišky,dokázal z 90min.zaujmouti tak na 15 a to je u mě průser. S prominutím. P.s.a pochybuji,že to má rating R,páč tak klidný a pohodový ´´horor´´ jsem již dlouho neviděl,takže se na něj klidně může podívati celá rodina i s prarodiči. PG 13 a ani o chlup více.

• 20.1.2019  14:21

Tato série se bohužel té předchozí nemůže rovnati. Ne,že by byla špatná,ale krom 9.je nejvíce vážná a to u sitcomu s prominutím považuji za podstatný problém. Často jsem si totiž připadal,že sleduji Krajní Meze,akorát s více humorem. Jako by se autor rozhodl,že chce tentokráte zkusiti opravdový SF seriál s hlubšími myšlenkami apod. Nic proti tomu,ale doufám,že 12.s.už bude ve starých kolejích. A ano,mohu souhlasiti s názory,že 1.díl je absolutně nejslabší,což tímto textem,slavnostně stvrzuji.:) Za nejvtipnější považuji poslední 2 díly a na scénu,jak kocour rodí morfátka (z nichž pak jedno v rámci citového vydírání za účelem ochrany vlastního života,se promění na ježečka s cylindříkem v malém nákupním vozíku,to tam fakt je:))) dlouho nezapomenu. A taky scénu,kdy se chodbami trpaslíka sune rimmeromonstrum,které jakoby vypadlo z některého Silent Hillu (to myslím vážně,ona má vůbec tato série až hororové prvky,se mi zdá),nějaký ten čas,nevyženu z hlavy. Každopádně si snad nikdy nezvyknu na tu vysokou úroveň efektů.:) Jo a naučil jsem se 2 nová slova: srabotomie a fňuknosukce. Hahaha!!!

• 17.1.2019  15:20

Njn. Další důkaz (jako by jich snad bylo potřeba) toho,že fanoušci ST a SW rozumějí a vědí,co potřebují obě značky k absolutní dokonalosti,o 333% více,než ti kreténi,co jsou za to ještě placení. Je to ostuda a zároveň ukazatel jakési chorobné inteligenční rakoviny,která bují jak v CBS,tak v Mickey Mouseovi. Přál bych si to,ale dosti pochybuji,že SW IX bude dosahovati aspoň po kotníky této (snad ne poslední) záležitosti,u které se divím,proč místo toho nemastného,neslaného Sola,neudělali film Vader a SW story. To mi kedlubna nebere! Solo film zaměřený hl.na Vadera a Palpatina by dle mého byl trhák.

• 17.1.2019  12:48
    Ant Head (2018)

Ta hlava je fakt hnusná a děsivá. Tak to má taky být! :)

• 14.1.2019  15:35
    Supergirl - Série 3 (série) (2017)

Proboha! Zastavte to někdo!!!!

• 14.1.2019  14:19
    Jurský park (1993)

Pro ty z nás,kteří měli to štěstí (nebo smůlu? těžko říci),a četli geniální předlohu,před filmem,je to jeden z nejpřeceňovanějších filmů,za posl.25let a to beze srandy. Fakt,že to je jen megalomanštější kopie naší cesty do Pravěku (o které se btw učí v USA na filmových školách!) už ani nemá cenu rozebírati. Dnes už se opravdu ze srdce směji faktu,že tenkráte,kdo na to nešel,tak byl vyvrhel a totální nula,se kterou se nikdo nebavil. Směšné. Přitom při čtení (několikerém) knihy jsem skoro ani nedýchal a v adaptaci dostanu vykastrovaného zmetka (na co ten Crichton prosatana myslel,když psal spoluscénář???) s asi tak 3,4 dinosaury,z toho jeden je nemocný,tudíž z něho moc nemáte.:( Jako dobrá zábavná jednohubka,ok. Co je ovšem skvělé,jest obsazení,mj. Máme tu Carpenterova dvorního kameramana,Lynchovu oblíbenou herečku a občas lehce šíleného (a o 4roky později,v Horizontu Události...šíleného totálně na 300%),Sama Neilla. Kdo mi ale už tenkráte na 1.(věřte,nevěřte,viděl jsem to vícekrát),učaroval a dal mi jako jeden z mála prvků pocítiti,že sleduji opravdu adaptaci TÉ knihy...byla je a bude Jeff Goldblum,který v roli (v knize mé nejoblíbenější) matematika I.Malcolma,dotáhl u mě tento film k plným 3 hvězdám. Mé obrovské zklamání tudíž pramení z toho,že má očekávání (podpořená masivním výplachem ze všech stran,fakt se tenkráte nedalo ani vyjíti na ulici,aby jste někde na někom či na něčem,neviděli krále plazích tyranů či jinou potvoru),byla tak po té knize...vysoce nadměrná,že by z předlohy asi ani 12 Spielbergů,nedokázalo udělati nějaký smysluplný útvar,který nezapomenete do týdne. Ovšem,dovedu pochopiti,že ti,kteří o knihu ani nezavadili (a narazil jsem i na spoustu př.,kdy vlastník pouhého přepisu,se domníval že má onu předlohu),dávají 4 a více. Neznám totiž nikoho (což samoz.neznamená,že nejsou vyjímky),kdo to četl a nehodil ten film, nejraději z okna. Sorry.

• 11.1.2019  12:09

Pro mě,zatím ten nejděsivější horor od Wana. Na druhé místo bych dal Conjuring. Jen škoda,toho naprosto se nehodícího a až bolestně nevýrazného hl.představitele,jinak bych šel i na plný počet. A závěrečných 5min. nebo tak,mě dodnes děsí skoro k smrti a to jsem to shlédl už 5x. Na ten počáteční šok při prvním shlédnutí,nikdy nezapomenu. A to jsem byl skálopevně přesvědčen,že po shlédnutí stovek hororů jsem viděl již vše. Wan mi dosti srazil tenkráte tímto filmem hřebínek,hihi. A já mu za to moc děkuji.

• 9.1.2019  14:25
    Armageddon (1998)

Na tohle se dá napsati jen toto: UGH! A možná i žbuch! Hahaha!!!

• 9.1.2019  13:55
    Insexts (2006)

No,Zazel to není ani omylem. To tedy ne. Srandovní kostýmy. Chvílemi mi přišlo,že sleduji pornoverzi broučků či včelích medvídků.:)

• 9.1.2019  13:16
    Zámek (1994)

Sice to není na plný počet a ty 4 hvězdy to má bez debat. Téměř geniální adaptace románu od jednoho z nejzásadnějších světových autorů literatury s velkým L,která má naprosto totožnou atmosféru,jako když jsem to četl. Neskutečné! Tohle se moc často (spíše skoro vůbec),nestává. A to,že to je ruské? Vůbec to neva. Spíše naopak.:)

• 8.1.2019  23:27
    Kill Bill 2 (2004)

Geniální!!! Stejně jako první díl. I když,v tomto případě,je trošku nesmyslné hodnotiti či komentovatiti každou část zvláště,když všickni již dávno přece víme,že jde o jeden fil,rozseknutý na dvě části. Hihi.:) Bravo Umo! Bravo Quentine!

• 2.1.2019  22:54

A sakra! Další průměrný film,kdysi vynikajícího autora. Pěkné,leč...po 5min.,již nevíte,že jste to viděli a TO je jádro pudlíka.:)) Taková podprůměrná Obecná Škola či Pelíšky. A to ještě hodně nadsazuji. P.s.a už jen ten rádoby ftypný název,kdy otec a syn vzpomínají na své lepší časy je fakt dnes už spíše trapný,byť češtinářsky zajímavý.

• 2.1.2019  22:49

Klidně by to mohlo býti na 4*,pokud bych hodinu nemusel sledovati zvrácenou představu frantíků o představě ženské nožky. Páč...to co jsem viděl,byly jen korby z Dachau a ne ženy,či dívky. Hmmmm,zřejmě dle něčích (ničím nepodložených) zvrácených názorů,se punčochy (jakékoli) hodí jen na vychrtlé ženštiny. Omyl!!!!!!

• 27.12.2018  23:40
    Aquaman (2018)

No....pání! Tedy fakt myslím...páni!! Nechte Wana točiti další DCEU filmy a nemusíme se my DC freaks starati o to,jak debilní WB neustále hledá cestu jak dohnat/překonat/trumfnouti MCU. Tady ji všichni máme přímo před očima. Jason Momoa je dokonalý a stejně tak i zbytek obsazení. Black Manta byl/je/bude kulervoucí a hudba po dlouhé době byla jednoduše super!!!! Je to asi poprvé,kdy jsem byl už od dob BvS velmi rád,že tvůrci nenechali Arthurovi blond vlasy,páč by ten filmový,vypadal fakt debilně. Odsoudil bych asi jen jednu věc a to,tu dosti trapnou bubnující chobotnici. Ne,to necháme Marvelu,ju? Sice bych osobně ubral vtípků (na to máme MCU a dementního Whedona) ALE! pokud je toto opravdu cesta,jak z té DC nepřehledné a bez vize cesty ven,je to WW a Aquaman! Jednoznačně! Mera (scéna s polibkem je obzvláště pro mě,velmi osobní,kukuč+hlava na stranu,hihi),jako by snad vypadla přímo ze stránek mnoha comicsů,a ten její ehm,velmi uplý a nádherně zelený outfit,byl no,XXX. Black Manta mě dostal úvodní scénou (a to ještě bez toho famózního obleku včetně helmy,tak se to má gurwa dělat!!!),a i Orm (vynikající Patrick Wilson odbarvený na blond) nakonec navlékl onu naprosto přesně z comicsů,přilbu! Jemu bych fakt nechtěl zkřížiti cestu. Můj božský švéd no.2 zde měl k mé nehorázné radosti více,jak 1 větu. Hl.dark theme/Black Manta,mi bude zníti ještě dlouho v hlavě-kulervoucí II. Proto mě,jako magora do ostček sejří,že score k WW tak odflákl. Asi ho moc nebavila,zato Aquachlapa:) si užil na 99%. Jako Electro theme od Zimmera. Co se týče vybraných songů,totálně mě zbořili Sigur Ros-skladba: saeglopur z alba Takk (2005) na začátku. Málem jsem po 15letech v kině zařval.:) Tuto formaci ne pro každého,bych v mainstreamovém comicsovém filmu rozhodně nečekal. Bravo Wane. Stejně,jako se vždy Snyderovi podařilo vybrati songy do předešlých DCEU filmů,tak tady zaválel i jeho následovník/nástupce. Jen Wanovi zazlívám (ač vím,že to není jeho problém,ale můj),že jsem 50% filmu probrečel,jak tím,že je to tak dokonalé,tak tím,že je to tak romanticky dojemné. A sakra,proč ne??? Ale to,co nejen mě,pokazilo dojem (skoro)je ten naprosto nehodící se debilní,vyumělkovaný a především prefabrikovaný pop song,který se do DC filmu hodí asi jako Laurence Olivier do Přátel. Bleeeeuuurgh! Tak tenhle styl opravdu do budoucích DCEU filmů nechci. Díky. A moc jsem se bavil tím,jak jsem celou dobu vypočítaval filmy,jejíchž inpiraci film rozhodně nazapře.:) Souboj Titánů,Avatar,Transformers...etc. Jen,zbroj atlanteanských vojáků mi přišla dosti plastová,jako bych sledoval přehlídku akčních figurek.:) P.s.ach jo. Kéž by Wan natočil Supergirl. To bych se asi rozplynul blahem.

• 25.12.2018  20:49

Absolutní a brutální kýč,kterého snad není rovno,krom 1. A že mě má jako uklidňovati,že to není od Trošky? Tak v tomto př.,je to prašť,jako uhoď. Strach ať točí dark kriminálky typu Labyrint a pohádky ať nechá být.

• 25.12.2018  20:31

Asi tak o 300% lepší,než letní dovolenka,jen škoda té otřesné soudružky vedoucí či co,pizdy,která se tak kreténsky montuje do vztahů dalších lidí,že být to na mě,ustřelím ji palici brokovnicí s upilovanou hlavní. Bez ní by to mohlo býti v klídku i za 4*.

• 25.12.2018  20:26

Otřesnější s každým dalším shlédnutím. Jasně,mám dovolenou a jakmile se začnu nuditi... jdu stavěti,renovovati barák. To je taková debilita a vysoké SF,že by to nevymysleli ani v USA.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32