Spalovač mrtvol (1968)

Hrůzu nahánějící Hrušinský v roli pana Kopfrkingla - spalovače mrtvol. Válkou a nátlakem mu rupne v bedně a postupně pohřbí svoji rodinu. Vynikající psycho film! Není to taková atmosféra která udržuje diváka v napětí a očekávání, naopak je bizarní a klidná.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Tak tomuhle pokračování může lecjaký film závidět úžasně napínavou atmosféru. Scifi klasika, která mě nenachala klidným díky velmi zdařilé atmosféře a příběhu.

Zelená míle (1999)

Silný příběh jednoho "silného muže". Zápletka, která sebou nese četná překvapení. Perfektní herecké výkony a bezchybný scénář! Jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Pokračování se mi líbilo víc než první díl. Když člověk upustí od smysluplného příběhu, hlubší pointy tak se dobře baví.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Šílený Ace Ventura jako zvířecí detektiv. Nutno podotknout, že je to průměrná komedie stavějící na bizarním hereckém výkonu Jima Carreyho. Tedy spoustu lidí film bavit nebude.

Na vlastní nebezpečí (2007)

Film sebou nese jisté varování už dopředu. Říkal jsem si jako to bude katastrofa, ale nebylo to úplně špatný, ale spíš je to takovej podprůměr, kterej můžu vidět jednou a vícekrát ne.

Mamma Mia! (2008)

U tohoto filmu nechte mozek stranou a zaposlouchejte se do zdařilých remaků klasiky jakou byla ABBA a budete se dobře bavit. Myslím, že tenhle film nic nezkazil, pouze snad Pierce Brosnan zde byl oceněn na nejhorší zpěv. Hit léta roku 2008 na který u nás zavítali tisíce lidí a zavítal jsem i já - ikdyž muzikály nemusím tak jsem odcházel z kina s úsměvem na tváři. Nenáročné, zábavné a do jisté míry pocta této legendární skupině. Avšak opravdu stupidní scénář, kterej by napsala i opice.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Po Útoku Klonů pokračovaní, které je temnější. Má víc děje, proměna Anakina na Darth Vadera, boj Jedi v aréně. Nu co dodat - závěr jak má být.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Tak tohle je asi jeden z mých nejoblíbenějších dílů! Medvídci Ewoci, spousta akce, závěřečný díl, boj s imperátorem, odhalení Darth Vadera. Vše co jsme chtěli nakonec vidět!