• Krátkometrážní

Honba za diamantem (1984)

Snaha o dalšího Indiho je zjevná. Jenže i když je Douglas fajn a Turner krásná, bavila mě jejich romanticko-dobrodružná eskapáda jen na začátku. Prostě moc meh.

Roh Gondoru (2020)

Prakticky bez příběhu. A je to škoda, protože technická stránka, včetně hudby, je fajn. Jenže když z 19 minut je stále nějaká ta zpomalovačka. tak se to velmi rychle ohraje.

Sherlock - Série 1 (2010) (série)

Sherlockovu dedukci prakticky čehokoliv miluju. Série má sice možná někdy až moc zběsilé tempo a pokud divák na minutu vypne, horkotěžko se toho dostává, ale jinak je to skvělý. A za mě je zatím Freeman tahoun, který v prvních 3 dílech převyšuje svým herectvím i Cumberbatche.

Den D – Paříž: Obětování (2014) (seriál)

Série Apokalypsa je prostě parádní. A dvojdíl o vylodění na francouzských územích je další trefa. Ucelené informace, záběry, ze kterých mrazí a povinnost pro každého.

Moonfall (2022)

Emmericha je mi líto. Kdysi legendární ničitel zkouší stále jen ničit a přitom bavit diváky. Jen to už nejde. Dvojka Dne nezávislosti už byl průšvih, a Moonfall bych řekl je dokonce i horší. Hloupý dialogy, logický nesmysly a pitomý postavy tak nějak očekávám a dokážu je omluvit, pokud se na mě hrne atrakce za atrakcí s pěkným vizuálem. Jenže Emmerich už většinou jen nudí. Ničení planety měsícem je totálně odbytý, triky mi přišly lepší i v 2012, a to už je prosím 13 let. Ten příběh toho CO je vesmír, proč je vesmír a kdo jsme vlastně my je celkem fajn, ale zbytek je tak zoufale nudnej, včetně finále. Ani nevím jestli by mi mělo být líto Wilsona a Berry, jejich účast pro mě zůstane záhadou. A Peňa tu má asi 5 vět a je tu 2 minuty času. Sutherland myslím jen jednu scénu. Jo, a vysvětlí mi někdo, proč má Měsíc větší gravitaci než země a věci lítají nahoru?

Milostná past (2021)

Byly by to čistý 3, ale těch odkazů na profláklejší filmy jsou tak fajn, že tomu ty 4 klidně dám. Jediný, co mi moc neštimovalo byl fakt, že Jimmy O. Yang vypadá na 15 let, a nejdřív jsem si 20 minut myslel, že puberťák sbalil dospělou holku. Až pak jsem si říkal, že to je divný a našel jsem, že je z toho "milostnýho" trojúhelníku nejstarší. Nojo, Asiati a jejich vzhled. Jinak je to Netflix se vším všudy. Mě to ale sedlo, postavy jsou fajn a závěr, kde režisér ukáže v dobrým světle vlastně všechny, včetně bráchy i šéfa, mě hodně potěšil.

Manžel na zkoušku (2018)

Annu Faris nesnáším, ale přítelkyně chtěla nějakou pohodovku na páteční odpoledne po práci. A upřímně musím říct, že díky bohu za Eugenia Derbeza. Kde ten chlap celou kariéru byl? V Milovníkovi po přechodu si pamatuju jen jeho a tady si to dává s ještě větší grácií. Jasně, je to totální remake Přes palubu, ale právě postava Leonarda je to, co drží film v lehce nadprůměrných vodách. Jako milionář je strašný pako, jako otec od rodiny neskutečnej sympaťák, kterýmu tu loď na konci fakt hodně přeju, stejně jako třem mušketýrkám. Jen tu Annu Faris mohl vyměnit za jinou...

Můj kámoš špión (2020)

Hromada klišé, topornej herec, který hrát fakt neumí, celkem sympatická holka a zručnej režisér. My Spy dává vzpomenout na celou řadu těch akčních komedií, ve kterých drsňáci chrání rodinu/dítě. Zkoušel to Statham, Diesel nebo Arnold. A Všichni jsou lepší herci než Bautista (je až neuvěřitelný jak špatnej je). Naštěstí tu je ale taky Segal, který režii zvládá. Umí si udělat srandu, hodit dobrej vitp nebo usměrňovat postavy, aby byly celkem sympatický (i Davea). Nemusím ani říkat, že budete po 10 minutách vědět jak to celé skončí. Tentokrát si ale myslím, že vám to ani nebude vadit. My Spy je totiž solidní oddechovka.

Paroží (2021)

Možná by to mělo pěknou hororovou atmosféru, možná by to ve mě vyvolalo i nějaký zájem o postavy. Jenže 90 % filmu je v noci nebo totální tmě, a těch 90 % dalších 80 % z toho není nic vidět, a to jsem měl zhasnuto a zatažené okna. Na film, který má 90 minut se to šíleně táhlo a nudilo.

Kamarádova holka (2008)

Když se totálně střískáte, napíšete na kapesník lepší scénář, vymyslíte sympatičtější postavy a když přitom hodíte kamenem, trefíte 50 vhodnějších a sympatičtějších herců. Tohle nezachraňuje ani jindy fajn Kate Hudson, na jejíž postavu ani příručka nepomůže.A Dana Cooka jsem (naštěstí) od tohohle filmu v ničem jinym neviděl. Skoro nedokoukatelný fail.

Časové pásmo bylo změněno