• Krátkometrážní

Lásky čas (2013)

Richard Curtis to prostě umí. Není to takový drahokam jako Láska nebeská, ale jako netradiční romantická komedie to funguje skvěle. A je úplně jedno, že to vlastně romantika ani moc není. Jak se to že začátku tak tváří, tak je Lásky čas spíš film o rodině a svých nejbližších. Je to sice často na hlavu postavený, ale Gleeson je sympaťácký dřevo a Rachel McAdams je kouzelná ať je kdekoliv. Je to milé, příjemné a po skončení budete mít takovou tu radost ze všedních dní jak nikdy.

Mulan (2009)

S Mulan asi nikdy nebudu kamarád a ve finále mi přijde nejlepší asi ta nejnovější adaptace, která dostává takový hejt. Číňané neumí vytvořit fungující film, chybí tam napětí, smysl pro dramatizaci a postavy, které si můžu nějak oblíbit. U velkofilm, který by velkofilmem chtěl být ale rozhodně jím není, pak nezbývá nic, co by mě bavilo. Možná tak soundtrack, který je povedený, všechno ostatní je ale fail. Od herců, po směšnou akci až po oslí můstky (Mulan si stáhne vlasy a je z ní chlap, Mulan se během jednoho střihu infiltruje do nepřátelského tábora atp.) Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem měl naději, že se mi to bude líbit, opak byl ale pravdou.

Láska s kovbojem (2016) (TV film) odpad!

Extrémně nesympatický film s extrémně nesympatickými postavami a Lukem Perrym. Hallmark v nejhorší možné variací.

Runaways (2017) (seriál)

Snad ještě nikdy jsem neměl že seriálu tak rozporuplný pocity, jako právě z Runaways. Úvod je svěží, často celkem vtipný a takový jiný. Nádech tajemna kolem rodičů funguje dobře, jenže čím víc toho vím, tím je to jeden velký bordel. Běhá tu dinosaurus a nikdo se nad tím ani moc nepozastavuje. Běhají tu čarodějnice, nějaký ten mimozemšťan a někdo má superschopnosti. Jestli se vám to nelíbí, vaše chyba, Runaways si jedou svý a zaměřují se na mladší diváky, kteří se mohou v téhle různorodé skupince najít. Tady je kráska, tady divná holka s fialovými vlasy, tu nerd, tady sportovec. Pokud něčím seriál vyhrává je to určitě soundtrack. Moderní střih hudby tomu sedí a často jsou scény díky tomu epičtější, než ve skutečnosti jsou. Je to pořád jen o bandě puberťáků, kteří řeší vztahy mezi sebou, svými rodiči a občas i záchranu světa. Někomu to sednou může, někomu ne. Ale určitě nemůžou nikomu sednout poslední epizody kolem Morgany (Hurley s megavýstřihem). Marvel sice se záporáky moc neboduje, ale tohle bylo vyloženě směšný.

Runaways - Season 3 (2019) (série)

Trojka už je vyloženě průšvih. První polovina ještě ne, to se dořeší záležitosti minulé řady, ale opět někde v půlce přichází nový padouch s výstřihem, že to není normální a kupou čarodějnic. Je to z rychlíku, opět, je to nekonzistentní, opět a závěr je jeden velký guláš.

Něco jako láska (2005)

Příjemná, ne nucená romantická komedie, která vás jednoduše pohladí po duši. Má totiž jedno velké eso v rukávu. Pett a Kutcher jsou trefa do černého. Jsou roztomile neschopní se do sebe zamilovat najednou, divák jim to moc přeje a jen čeká až se ty dva dají dohromady. Fajn scénář, skvělý postavy a romanťárna až na půdu. Na mě to fungovalo.

Mariňák 4: Záchranná mise (2019) odpad!

Tak čtvrtý díl se kvalitativně nechytá ani na takové nudné béčka jako byla dvojka a trojka. Přijde mi, že tu pořádně ani není scénář, na herce už nebyli peníze a na nějakou dobrou akci zase kameraman. Nudná válečná nuda se šíleně špatným Patrickem a legračním Nolascem.

Mariňák 3: V obležení (2016) (TV film)

20 minut úvodu a pak věčně nekončící střílečka. Jenže ani ta není dobrá, akce je nudná, generická (někam doběhneme, bojujeme, běžíme dál), stále stejné nudný střih a kamera, která vás po hodině toho samého totálně přestává bavit. Adkins je fajn, i když má vedlejší roli. Weber je hrozný, nechápu jak mu někdo mohl přiklepnout hlavní roli a Dennis Haysbert je ve filmu asi 10 minut, z toho 7 v letadle. Ale je to známý obličej, tak šup s ním na plakát. Neurazí, ale rozhodně nenadchne.

Mariňák 2: Bitevní pole (2014)

Všechno to, co udělalo jedničku tak skvělou, je pryč. Psychologie postav neexistuje, furt se tu střílí a bojuje, jenže akce je mizerná, herci jsou strašní. Nejlepší herec tu je Lang, který tu je asi 10 minut na začátku. Pak se rozjede nudná akce, bez dobrého střihu a soundtracku. Pouze další z nepřeberný řady anonymních válečných filmů, který vlastně nemá vůbec co říct.

Mariňák (2005)

Armáda není o akci, je to především samý trénink, válečná pohotovost a jedna velká nuda. Co se pak honí v hlavě vojákovi, který čeká někde v poušti na válku? Mariňák je sice film o válce, ale rozhodně ne válečný. Je to psychologický film o životě v armádě. Atmosféra je skvělá, soundtrack taky a i když jsem ke konci ztrácel zájem, rozhodně to splnilo účel. Gyllenhaal je skvělý, jeho parťáci taky a Sam Mendes to má prostě v paži. Za ten depresivní konec a prostředníček všem postavám za 5. Skvělý, uvěřitelný a vystihující. Deprese kam se podíváš.

Časové pásmo bylo změněno