• Krátkometrážní

Rudá volavka (2018)

Překombinovaná, šíleně dlouhá a nezajímavá podívaná. Kladů bohužel Rudá volavka moc nemá. Scéna se strojkem kůži a následný fight je dost dobrý, Joel je ok a potěší i vedlejší role pro Ironse, jinak jsme ale s pozitivy skončili. JLaw je sice dobrá herečka, ale tady jí to prostě nesedí. Pokud bychom jí měli srovnat se Theron (a že se toho nevyvarujete), tak je Charlize suverénní vítěz, a vítězem je i její Atomic Blonde. Lawrence by měla se svou kariérou něco dělat, protože fakt, že se před kamerou svlékne jí stačit ke slávě a respektu nebude. Jenže k tomu nedosáhne ani když se bude upisovat těmito gulášům bez špetky originality, zajímavé scény, fungující romantické linky a dobrých herců.

S čerty nejsou žerty (1984)

Fakt se snažím přijít pohádkám na chuť, ale ani tentokrát se mi to nepodařilo. Prostě mi to nesedí. Je tu kupa zlidovělých hlášek, který zvlášť já díky kolegům, co to milují, znám i pozpátku, ale jako film mě to prostě nebere. Padouši jsou zlý a hloupý, klaďas je nejchytřejší, nejhezčí a nejsportovnější. Proč sakra?

Surfařka (2011)

Nebyl by to asi nejhorší film, ale ten věčný hodinu a půl trvající cukrkandl byl nesnesitelný. AnnaSophia to zvládla se ctí, Dennis Quaid a Helen Hunt jsou strašní sympaťáci, ale ten "životopisný" příběh prostě na celovečerák není ani náhodou, protože jednoduše nemá na takovém prostoru CO vyprávět.

Tenkrát v Kalifornii (2017)

Pátý element, Slzy slunce, Smrtonosná past, 12 opic, Šakal, Sin City, Armageddon, Vyvolený, Šestý smysl... Bruce Willis má za sebou tolik skvělých filmů. Hodí se pro komedie, akční, mysteriózní horory, prostě všude. Jenže teď mu je 63 a točí jednu kravinu za druhou. Tenkrát v Kalifornii není jiný. Přiblblá komedie, ve který se Bruce snaží získat svého psa. A to je celý. Občas se tam ukáže Jason Momoa, který je asi to nejlepší z filmu (wtf) a i když to trvá jen 90 minut, přijde Vám to jako dvouhodinovka minimálně, protože se šíleně nudíte.

Na návštěvě (2015)

Co The Visit naznačil, Rozpolcený potvrdil. Shy je doufejme zpět. A podle Návštěvy je zase ve skvělý formě, protože tohle byla hororová lahůdka, kterých za rok mnoho nevznikne. Funguje na mě všechno. Shy ví, že dlouhými statickými záběry diváka znervózníte, a i když v nějakém momentu čekáte lekačku, stejně dostanete infarkt. Za tohle posílám obrovskou poklonu Deanně Dunagan. Její někdy až ďábelská mimika a chování dali tomuto filmu tak silný základ strachu, že si něco podobného nepamatuju. Jen je obrovská škoda, že Shy ten závěr neudělal víc fantasy nebo sci-fi, alespoň na mě to vždycky funguje 100x víc (první polovina Vesnice nebo celý Znamení). Ten nádech nepřirozena (nebo nadpřirozena) na mě vždycky působní strašidelně. Děti a matka by se mohli občas chovat uvěřitelněji (15 let nemluvím s rodiči, pošlu tam ale děti, musím se bránit a nevezmu si nůž nebo alespoň pánvičku), ale nic proti, The Visit bude na první podívání fungovat báječně, i když tu je na můj vkus hodně hluchých míst, kde se prostě nic neděje (první půlka filmu je hororová prakticky jen v noci). Po stránce atmosférické jednička podtržená.

Tomb Raider (2018)

Miluju Angelinu z doby Lary Croft, jenže ty filmy jsou příšerný. Naštěstí to tenhle restart vzal za správný konec, zvážněl, dospěl a naservíroval nám, sice ne bůh ví jakou podívanou, ale ve finále příjemný dobrodružství, který můžete i vzít vážně. Alicia sice není Angelina, má ale k současné herní Laře mnohem blíže, a je hodně fajn, a vlastně dojde i na ty dvě pistole, který na Laře tak milujeme. Akce fajn, žádný fantasmagorie, fajn herci. Prostě dobrá a poctivá práce, u který bych si hned dal další díly.

Síla úderu (2006) odpad!

Příšernost. Jak ve filmu hraje Seagal, nečekám od něj nic, ale tohle je fakt jeden z nejhorších filmů, co jsem za poslední léta viděl. Zajímalo by mě, koho napadlo střih v akci problikávat bílou, přišlo mi, že ještě 5 minut a dostal bych epileptický záchvat.

Bajkeři (2017)

Potěší Celeste Buckingham a občas nějaká geekovská hláška Adama Mišíka a občas se povede i nějaký vtip. Zbytek je ale zase příšernej. Je mi líto Vagnerový, protože ta snad nikdy neměla nějakou normální roli a její pěknej zadek film neutáhne. Bajkeři jsou přesně tím failem, který od českýho filmu "čekáte". Většinou Vám je trapně a moc se nebavíte.

Curvature (2017)

Dcera z Jak jsem poznal vaši matku chce zabít jednu z nejlepších postav 24 hodin a mezi tím tu občas projde Sára Connorová. A tahle věta je celý děj téhle zoufalé a nezajímavé nudy. Curvature je šíleně prázdný film s minimálním dějem. Snad jen některé záběry kamery společně se zvukem někdy v úvodu filmu jsou nějakým způsobem zajímavé, až znervózňující. Všechny tyhle "náznaky" něčeho lepšího jsou ale zadupány do země. Bohužel má film tolik logických nesmyslů a slepých cest, že ani po zatmívačce nebudete dvakrát chytřejší.

Pacific Rim: Povstání (2018)

Jedničce jsem sice dal před několika lety 2*, přesto jí mám zafixovanou jako fajn výplach. Obrovští roboti, ještě větší příšery. Prostě koukačka. Přesto jsem měl dojem, že pokračování bude přešlap. A nemůžu sice teď říct, že to byl přešlap, bohužel nemůžu ani říct, že je to dobrý film. Největší fail filmu je ten, že tu skoro nejsou ty monstra! Pár se jich objeví, jenže až při finálním střetu. Celá první polovina je totální průser, který mě nudil tak, že jsem měl co dělat, abych u toho neusnul. Akce žádná, postav fůra, žádná zajímavá, vtip dobrý tak každý desátý a furt žádný monstra! A (netušil jsem, že to jde) po příběhové stránce je to ještě horší, než jednička. Těšil jsem se na mimozemšťany, dostal jsem jen v jednom flashbacku. Jak mě ale film naštval ve své první polovině, v té druhé si mě zase usmířil. Od takové 50. minuty se to začne neskutečně řezat, ať už proti robotům, mechapříšerám nebo prostě příšerám. Na první pohled je vidět, jak je film odlehčenější oproti jedničce (velkolepý příchod na finále a skluzující robot po městě jest toho důkazem). Konečně to ale začalo být cool. Akce je v posledních 45 minutách parádní a strčí do kapsy poslední 3 Transformery s přehledem. Je přehledná, má nápad a je rychlá. Prostě pokoukáníčko. Po scénáristické stránce je to sice jeden velkej fail (největší montrum ever někam jde, podle vědce mu chybí ujít 2 kilometry a než tam dojde, tak hlavní hrdinové si div nepostaví novýho robota a neobletí s ním Měsíc), Povstávní se to ale dá odpustit. Takže jsme ve finále sice zůstali u výplachu, tentokrát ale lepšímu, přehlednějšímu a sumasumárum i akčnějšímu. PS - Čína by si klidně mohla vymodlit další díly, na tohle se člověk prostě divá rád.

Časové pásmo bylo změněno