• Krátkometrážní

Tarzan and the Trappers (1960) (TV film) odpad!

Dost možná nejhorší Tarzan. Scott neumí nic, jen se tváří jako Tarzan. Akce tu je možná požehnaně, ale celý to je nudný až běda.

Mákni! (2020)

Pozastavovat se u takového filmu nad příběhem nemá smysl. Všechno jede podle jasně daný šablony a neuhne to ani o milimetr, asi na sekundu. V tanečním filmu jde o tanec. Tedy kameru a choreografii, případně tanečníky. A já se ptám. Proč libovolný díl Step Up vypadá líp než tohle? Tatum tu sérii rozjel (ještě jako mix s romantikou a dramatem) před 17 lety! You Got Served je dokonce z roku 2004. A vypadá to furt parádně. A mnohem, mnohem líp než tohle béčkový, nebo možná céčkový divadýlko. Tohle nemá drajv, songy jsou daný době (a jsou příšerný). Kamera je statická, nudná, choreografie jak ze základní školy. Jedině snad Jordan Fisher něco umí, ale při srovnání s Adamem Sevanim je to furt jen týpek z Wishe. Je to sice sympatický. Sabrina Carpenter je milá holka, ale ani zdaleka není Briana Evigan nebo Jenna Dewan. Klasická netflixárna, která za moc nestojí, ani v rámci skoro 20 let staré konkurence.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Máte naprosto parádní obsazení. Máte Pitta, mladšího (a herecky zdatnějšího) Afflecka i Rockwella. A natočíte 150 minut dlouhý, PŘÍŠERNĚ NUDNÝ western. Prakticky bez tempa, bez ničeho divácky atraktivního, snad až na ty herce. Být Andrew Dominik alespoň průměrný režisér, ti herci by to utáhli, jenže tady vůbec nic. Snad 4x jsem skoro usnul.

Zilionáři (2016)

Režisér Jared Hess měl velký štěstí, když sehnal do hlavní role Zacha Galifianakise. On toho zamilovanýho troubu hraje tak sympaticky, že mu přejete, aniž byste chtěli. On vůbec celý ten casting to drží solidně nad vodou, ať už Zach, nebo vedlejší Wiig nebo Wilson si to užívají. Jenže vlastně stále nevím jestli to byla komedie, nebo krimi, nebo krimikomedie. Spousta věcí je takových zvláštních, nedotažených, což je škoda, protože s lepším scénářem by to byla komediální klasa. Takhle tu sice jsou fajn momenty, ale velmi snadno na to zapomenete.

Tarzan's Fight for Life (1958) odpad!

Tahle série umřela někde s odchodem Johnnyho Weissmullera a nic na tom nezměnil ani Gordon Scott.

Tarzan (2013)

Chcete natočit animovaného Tarzana, jenže studio za vámi přijde a dá vám vybrat. Buď naanimujeme džungli, bude pěkná, zelená, trochu se s ní necháme inspirovat Avatarem a kdykoliv se ve filmu bude něco dít, nebude to vypadat špatně. Jenže tu máme problém, nebudou už pak peníze na animaci postav. Po akční zase Tarzan není až tak špatný. Viděl jsem většinu těch prvních, úplně prvních dílů s Tarzanem a dějí se tam větší koniny, než sci-fi nádech jako tady. Jenže kdykoliv se tenhle film zastaví a postavy si začnou povídat, vypadá to jak nedodělaná pc hra někde z roku 2005. Když si Tarzan s Jane povídají, je to šíleně umělý a prázdný, těm postavám chybí v obličeji cokoliv, co by se definovalo jako žijící bytosti. S timhle jsem měl problém celý film. A protože ani po příběhové stránce není o nějaké veledílo, je z toho totálně zapomenutí hodná "pohádka".

Lucifer (2016) (seriál)

Ďábel se nudí a otevře si v LA noční klub. A já se bavím o 106. Minimálně první polovina seriálu je skvělá oddechovka, která se ne náhodou v hodně věcem podobá Sběratelům kostí (sám Lucifer na tenhle seriál často rád odkazuje). Vyšetřování vražd, humor, skvělý vedlejší postavy a nic moc vážnýho neřešit. Lucifer fakt bavil královsky. Jen škoda, že nejlepší formu má ve svý polovině, kdy se na scénu dostaví Caine s perfektním castingem. Tam měl možná seriál skončit, maximálně natočit nějaký film, který by to uzavřel. Po trojce totiž seriál "zachránil" Netflix, jenže změnil dost pravidla. Díly jsou delší, temnější, víc do fantasy. Už to není ta svěží jednoduchá vyšetřovačka, kterou jsem si tak zamiloval. Tom Ellis se totiž pro tuhle roli narodil a jeho excentrický, znuděný, často nasraný ale vždy vtipný Lucifer je dokonalý. A skvěle se do tý atmosféry hodil. Od přechodu na Netflix jsem to už tak nežral a jen to "dojel". A stejně tak mi přišlo, že to tak brali a všichni ostatní. V posledních 20 minutách se ale pomalu loučíme se všemi postavami a na mě to zase fungovalo, takže vlastně trochu odpuštěno :) Luciku, Chloe, Amenadieli, Dane, Lindo, Maze, byla to s vámi často ďábelská zábava a mrzí mě, že už vás dál neuvidím! :)

Lucifer - Série 3 (2017) (série)

Zatím nejlepší série Lucifera! Příchod Cainea byl skvělý nápad, a ještě lepší byl jeho casting. Tady seriál možná měl skončit, protože už nikdy nebyl lepší.

Lucifer - Série 6 (2021) (série)

Jsem rád, že jsme doklopýtali do cíle. Neříkám, že šestka je nějaká špatná, ale od přechodu na Netflix seriál šel pomalu do průměru a už mi nikdy nenabídl tu zábavu jako v první polovině. V posledních 20 minutách se ale pomalu se všemi loučíme a na mě to zase fungovalo, takže odpuštěno.

Mission: Impossible (1996)

Jak silná je tahle série dokazuje fakt, že jedničce, suverénně nejslabší části, dávám průměrný tři. Scénář je možná až moc překombinovaný a postavy tu střídají strany jak na běžícím pásu, ale už tehdy bylo vidět, že Cruise našel svoje poslání a svou životní roli. Úvod v Praze potěší, vloupačka do Langley je skvělá i dneska, jen ten šílený závěr s vrtulníkem a TGV by nemusel být.