• Krátkometrážní

Adikts (2024) (seriál)

Parádní je seriál vlastně jen v jedné epizodě. Druhá, Zkratky jsou náhul od začátku d okonce. Proto nechápu, že od trojky to šlo scénáristicky opět totálně ke dnu. Jakoby Sedlákovi došly nápady a nevěděl jak vlastně pokračovat. Postavy se postupem dílů staly parodií na sebe sama. Adikts se chtěl nechat nést na hypu kolem Bangeru., ale Sedlák tady nemá Bendiga, Mišíka, ani tak vymazlenej scénář a závěr. A že se Petr Uhlík hodně snaží vzpomenout na Bendiga. Vyloženě skvělá je tu tak jen hudba.

Duna: Část druhá (2024)

Někde ve 2/3 filmu jsem se přistihl, že vlastně přemýšlím, že dám pouze 4*. Jenže po chvíli mi zase došlo, že jen hledám důvody proč bych ten pětikvalt tam neposlat. A ve finále jsem je nenašel. Villeneuve natočil další nádherný a hutný epos. Každý záběr je jak z plakátu. Každý pohled naprosto dokonalého Chalameta mě utvrdil, že se tady hraje velká příběhová i herecká liga. Jeho Paul dospěl, už není kluk ale regulérní vůdce a vyvolený, skálopevně přesvědčený o svém jednání. Zdatně mu sekunduje pracizní Zendaya i Brolin a Butler je boží psychopat. Jen Bardem a jeho vzývání jména mi už ke konci přišlo trochu legrační. Pokud jste ale sledovali jedničku a těšili se na větší, epičtější, akčnější a možná trochu filmovější Arrakis, tak tohle přesně jsme dostali. Vypadá to báječně, je to epický jako kráva, je to osudový jako kráva, je to akční a precizně zrežírovaný. Je to Duna...

Dycky Sunderland - Série 3 (2024) (série)

Na třetí sérii je víc než kdy dřív vidět, že je navíc a je šitá horkou jehlou. I když to jsou jen 3 díly, které si vyprosili fanoušci, ani zdaleka to nemá ten drajv, tu atmosféru prvních 2 sezón. Příběh tu prakticky není a scénář je vyloženě slabý.

EFKA: Nejrychlejší holka ve vesmíru (2024)

Fantastických a zajímavých první 20, 30 minut. Velká škoda, že potom se už nemá prakticky co vyprávět a dokument se překlopí do osobnější roviny a řeší se ztráty nejbližších. Ale ta první část kolem zranění a začátků je skvělá.

Echo (2024) (seriál)

Téměř nekoukatelná fraška, která jen ukazuje v JAK VELKÝCH tvůrčích problémech Marvel je. Echo je od začátku do konce naprosto nezajímavý seriál s nezajímavými postavami. Marvel zřejmě doufal, že když dorazí Kingpin a v cameu se objedí Daredevil, diváci budou spokojený. Jenže Kingpin je totální zoufalec a stín toho z Daredevila..a Daredevil? Ten tu má jednu podprůměrnou akci. Marvel je na dně a zřejmě ještě nějakou dobu bude...nezbývá jen doufat, že se z toho vyhrabe.

Hra doopravdy (2024)

Není to komedie, není to thriller, není to akční a už vůbec to není komedie? Problém je, že to neví ani režisér Thomas Vincent. Pár scén Davida Oyelowa (asi tak 3) jsou celkem vtipný. Zbytek ale vychází totálně do ztracena. A jestli se Kaley Cuoco snaží vyprostit ze škatulky "Penny", tak takhle to moc nepůjde. Pro komedii tu nemá prostor, pro akci tu nemá schopnýho choreografa, Stahelského, Leitche, ani kameramana. Všechno je pak totálně nezajímavý, nudný, dlouhý a nedává to sebemenší smysl.

Hrozba smrti (2024)

S přihlédnutím na skvělýho Gyllenhaala, obstojnýho Conora, parádní komorní první půlku a skvělou první bitvu vlastně dost zklamání. Jake je vysekaný jak nikdy, Conor mi, narozdíl od většiny, nevadil a jednoduchý příběh o týpkovi, co si najde doktorku a zmydlí pár motorkářů mě bavil. Bohužel ale první akce byla s přehledem nejlepší a i když každá následující chce být epičtější a lepší, nesahá jí ani po kotníky. Originál jsem viděl před pár dny a rozdílný závěr mě tady vyloženě nas*al. Přesto všechno je tu ale dost pozitiv na to, abych si z fleku chtěl dát dvojku.

Kód 8: Část 2 (2024)

První film bylo solidní béčko. Nijak převratný, ale rozvětvený nápad z kraťasu byl fajn. A dvojka je prostě navíc. Je zbytečná, málo akční (skoro vůbec) a nezajímavá. Z jedničky si sice skoro nic nepamatuju, takže mi nějakou minutu trvalo, než jsem se zorientoval, ale tak nudný "akční sci-fi" abyste pohledali...

Madam Web (2024)

První půl hodinu jsem se tak ukrutně nudil, že jsem si začal dělat poznámky. Sydney se poprvé více ukáže v 39. minutě v metru, v minisukni. Pak tam naběhne zlý týpek a všichni utečou taxíkem. V 59. minutě je Sydney nervózní, protože její snad 15letá postava má jít oslovit nějaký kluky v hospodě... Sydney je 26. V 63. minutě je akce, kde všichni umřou..ale pozor, twist! Všechno je to totiž jen sen chudinky Dakoty. Té se totiž celý film zdají divný sny ala Neo a kočka. Nejzajímavější část přijde v 70. minutě, kdy jsou všechna děvčata v motelovém pokoji...jenže se nic nestane. Prostě a jednoduše nechápu jak tohle mohl někdo pustit z produkce do kin. Něco tak nudného, směšného a obecně špatného jsem dlouho neviděl.

Noční koupání (2024)

Celovečerní variace jednoho velmi podprůměrného kraťasu. Nechápu, proč zrovna Night Swim. Upřímně jsem viděl možná desítky lepších a děsivějších krátkometrážních filmů. Celovečerák každopádně variuje něco z Kruhu a hodně z 3:15 zemřeš. Jenže není vůbec děsivý, ani znepokojující. Lekačky tu jsou myslím 2 a pokud jste viděli v životě alespoň 3 horory, víte naprosto bezpečně (i díky nutný kameře a hudbě) kdy je čekat. A taky je bohužel budete čekat lepší než ve skutečnosti jsou. Jo, a Wyatt Russell je příšerný herecký dřevo.