• Krátkometrážní

Smlouva s ďáblem (2000)

Další skvělá komedie. Fraser na přelomu tisíciletí bodoval v Dožeň, co se dá! a na úspěšný vlně se svezl i tady. Ze 2/3 je Smlouva a ďáblem parádní vtipnou komedií s DOKONALE VYPADAJÍCÍ Elizabeth Hurley. Ta ženská byla synonymum dokonalého vzhledu (Hugh, ty ňoumo, udělal bych cokoliv, kdybych mohl mít Liz doma). Jak je už zvykem, taková komedie se dnes už nenatočí a jen léta přidávají těmhle příjemným filmům body. Jen škoda posledních 20 minut, kde se vyloženě šlápne na brzdu. Trochu to zkazí dojem, ale stále je to skvělá zábava s, opakuju, nadpozemsky vypadající Liz.

Smrtelná aliance (2013) odpad!

To si děláte prdel. Van Damme s nejšílenějším účesem v dějinách filmu, očividně pod vlivem lahve whisky a minimálně 2 kilogramů heroinu a LSD tu hraje záporáka, kterýmu někde uprostřed Českýho ráje ukradli drogy. Jenže tu je správce parku, co má zrovna rande a jeden nasranej černoch, co chce zabít toho strážce parku. A výsledek? Naštěstí krátká, ale naneštěstí NEDOSTATEČNĚ krátká pitomost, která nemohla bavit ani herce na placu, natož mě. Film se k tomu odehraje během jedné noci, takže nevidíte absolutně nic. Proč se tomuhle Van Damme nechal proboha ukecat? Tímhle naprosto ztratil soudnost.

Smrtelné stroje (2018)

Zajímavý a neokoukaný svět. Prvních 10 minut se na film dívá opravdu dobře. Pohybující se města chtějící sníst menší města jsou dobrý. Parádní vizuál a nápad hodně dalekého postapokalyptického světa. Jenže po 15 minutách dostáváme nudný příběh, hrozný herce a šíleně nudnou zápletku, kterou nezachrání ani epický vybuchující finále. Na jednu stranu těžko uvěřit, že zrovna tohle byl vysněný projekt Petera Jacksona, na druhou stranu už Hobit vypadal přesně tak prázdně a nudně, jako Smrtelné stroje.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Chtěli jste vidět co udělá démon se strouhadlem? Jakýho je vecpat démona motorovkou do drtivě větví? Nebo jak vypadá výtah plný krve? Smrtelné zlo: Probuzení vám na tohle všechno dá odpověď. A k tomu přihodí ještě dalších 100 podobných nechuťáren. A když říkám nechuťáren, tak fakt nechuťáren. Démoni se tady totálně utrhnou z řetězů a ve spojení s prostředí vybydleného domu to působí pěkně svěže. Žádný les, samota. Místo toho tu je temný starý panelák, ve kterým Alyssa Sutherland lítá, skáče, chodí po stropě a vůbec vypadá jako démon naprosto parádně. Ve finále ten skvělý audiovizuál je trochu kontraproduktivní, protože místo příběhu a postav mě pak zajímalo jen co dalšího Lee Cronin vymyslí. K tomu je to příjemně krátký. Skvělá brutální jednohubka.

Smrtelné zlo 2 (1987) odpad!

Asi jsem hloupej, ale když mě už moc nebavila jednička, měl jsem z dvojky vyloženě hrůzu. A bohužel jsem tušil dobře. Nesedí mi pokud někdo cpe komedii do hororu. Může být horor s humornými prvky nebo scénami, ale hororový komedie vyloženě nenávidim. Co ale ještě víc nenávidim je, když se při sledování cítím trapně. Ať už to je TalentMania a nebo Smrtelné zlo 2, protože tohle prostě JE trapný. A k tomu hrozně nudný, a to i přes svou hodně sympatickou stopáž. Není to horor, komedie a drama už vůbec ne. Promiňte, pokud jsem Vás, přisluhovači kultu, urazil.

Smrtící déšť (2023)

Chtěli natočit katastrofický film a místo toho z toho udělali nefunkční francouzské drama s pitomými postavami uprostřed jakoby konce světa. Jediná solidní scéna je překvapivá koupačka a smrt jedné z postav zhruba uprostřed filmu. Všechno do té doby a bohužel i poté je jedna velká blamáž. K tomu s absurdně nefunkčním (ne)závěrem.

Smrtící nenávist 2 (2006)

Nenávist nám už nemá co ukázat..čím překvapit...čím zaujmout...začíná vykrádat nejen své japonské protějšky, ale i své předešlé díly. Scéna se SMG je vyloženě průser. Lekačky nefungují, divný zvuk a mňoukání už taky neděsí..všechno špatně...

Smrtící nenávist 3 (2009)

To, co fungovalo u japonských originů, tady nefunguje. Nic není strašidelný, lekačky tu neexistují a frontální záběry na duchy jen devalvuje strach z neviděného. Připište blbý scénář a vyjde vám 90 minut totální nudy. Jedna * za scénu s doktorkou.

Smrtící virus (2019) (seriál)

Úvod seriálu by ještě tak špatný nebyl, ale ve chvíli, kdy se agent a holka dostali do bunkru, šel seriál totálně ke dnu. Snad 5 dílů se jen přešlapovalo na místě a jen mluvilo, aniž by něco vymyslelo. Závěrečné dva díly sice trochu přidaly na akci a bylo to koukatelnější, závěr je ale ryze neseriálový. Skok o 97 let je pro televizi vyloženě šílený a vůbec mě nemrzí, že The Passage nepřežil. Vzhledem k tomu, že seriály jsou nejlepší v jeho začátku, tak si neumím představit jak nudným by Smrtící virus byl dál.

Smrtící zatykač (1990)

Van Dammova doba. Šílený obleky, kalhoty nad pupík a naprosto debilní filmy. Scénář Smrtícího zatykače ještě není plně nejhorší, něco mezi Tváří v tvář, Shawshankem a klasickou vandammovkou, ale realizace je prostě špatná. Nefunguje vztah mezi krásnou a svalnatým, osudový duel dobra a zla a celé to prostředí věznice je mdlý, nudný a nevyužitý. Žán tu sice ukáže něco ze svých roznožek, ale já se prostě nudil od začátku do konce. Ne náhodou jsem se k tomuhle dostal až teď, když si doplňuji Žánovu filmografii.