Barry Lyndon (1975)

| Warner Bros. | Ja neviem. Nádherné obrazy vedel Kubrick maľovať vždy, ale čo sa pútavosti týka, nevedel som sa naladiť. Určite zaujímavé postavy, ktoré scenár vedie tam a tam - užíval som si ich, ale samotná hlavná postava Lyndona - nie že to bol degeš, ale tak trocha bol. Proste nešťastný príbeh chlapa z 18. storočia, ktorý ma nie že nebavil, ale vôbec som necítil to, čo som cítiť chcel. Vízia s očakávaniami nebola stretnutá. Zvláštny film, tak ako táto recenzia. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 |

Perfect Blue (1997)

| AVCO Embassy Pictures | Výborný kus anime. Vťahujúci storytelling a pekná animácia. Bavilo ma to nesmierne, dokonca som jednu pasáž filmu takmer nedýchal, ako nádherne je to vyfázované a napísané. Dá sa nad tým premýšľať, baviť sa, plakať, hocičo. Možno by som ending trocha pomenil, určité veci mi tam nesedeli dokonale, preto za 4, ale furt je to ohromný kus práce a super film. Pre anime-nie-úplne-fanúšika mi to sadlo takmer perfektne. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Lady Bird (2017)

| A24 | Jeden z filmov, ktorý v určitej životnej situácií potrebujete. Možno nie najatraktívnejší pre väčšinu divákov, mne sa ale do momentálneho životného rozpoloženia hodil náramne, hlavne čo sa školských, kamarátskych, alebo rodinných vzťahov týka. Je to celé strašne úprimné a zo srdca natočené. Na internete často narazím na klip, kde pri jednej scéne sa režisérka Gerwig smeje ako zmyslov zbavená, to ale krásne vystihuje povahu celého filmu, ktorý sa napísal a natočil s vášňou. Milujem to. Niekedy určite zopakujem. Viac TU. | Hodnotenie: 9/10 |

Moon Knight (2022) (seriál)

| Marvel Studios | Nakoniec prekvapenie. Kostrou príbehu a zvratmi je to klasika Marvel, ale predsa je to dostatočne iné na to, aby to udržalo moju pozornosť a nakoniec aj príjemne bavilo. Oscar Isaac to celé ťahá a jeho Steven a Marc sú super postavy, obe som mu veril - prepínať aksenty zo sekundy na sekundu nedokáže hocikto. Ethan Hawke je super furt, tu nemal ale najvďačnejšiu postavu na svete, ale nevadil mi. Po vlažných reakciách som teda čakal oveľa väčšiu kašu, takto je to ale príjemne strávená sólovka, ktorá absolútne nemieri vysoko, ale baví dostatočne. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 |

Šílený bůh (2021)

| Trippett Studio | Najkrajší stop-motion animák, aký kedy vznikol. Možno po obsahovej stránke by chcelo trocha popracovať a ku koncu mi lietali myšlienky inde, je to ale super film. Minimálne čo sa štylizácie sveta týka a obrazovej stimulácie - unikátne dielo. Bavilo ma všetky tie nápady v tom filme rozoberať a rozmýšľať o nich - bloky rozbíjajúce nevládne postavičky, obrovský obor požierajúci všetko, čo vidí, produkcia priveľa postavičiek - trocha mi to pripomína reálny svet. Preľudnenie, konzumácia, sebapoškodzovanie. Hm. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Lásky jedné plavovlásky (1965)

| Prominent Films | Neodpálilo, potešilo, pobavilo. Nič extra sa nestane, ale zaujme to. Nie sú prítomné veľmi zaujímavé postavy, no niektoré si obľúbite aj tak. Niečo na tej Formanovej réžii je, asi to bol naozaj dobrý rejža (úsmev). Zasadenie zaujímavé a tá záverečná scéna - je hilarious na všetkých možných frontách. Akože v poho, ale Forman má samozrejme lepšie zárezy a neviem sa dočkať jeho Amadea. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 |

Stalker (1979)

| Goskino | Tarkovsky bol inde. Megapomalá kamera, ktorá tvorí nezapomeniteľnú atmosféru, ponurý a poetický scenár a traja muži vo filmovom opuse, o ktorom budem rozmýšľať ešte veľmi dlho. Tá obrazová estetika, ktorá vás po celý film nadchýna a zabúdate na reálny svet. Mainstream sa unudí k smrti. Ale pre mňa to bolo mojich nakratších 162 minút môjho života. A rozhodne jeden z najdôležitejších filmov, aké som kedy videl. Nestarnúce veľdielo. Viac TU. | Hodnotenie: 10/10 |

Raw (2016)

| Focus World | Vskutku surové. Našťastie režisérka Ducournau nešla na psychoterapiu. Namiesto toho nakrúca filmy o kanibaloch a mňa to udivene baví! Veľa krvi, divných dialógov, divných aktivít spojených práve so spomínaným kanibalizmom a hlavne - francúzština. Môj najväčší strach. Ale nie, je to kvalitka, je to pomalé, ponuré, ale dobré, divné, ale dobre sa na to pozerá a bavilo ma to. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 |

Rytíři spravedlnosti (2020)

| TV 2 | Sigma film. Nebaví sa s ničím. Hodí vás do príbehu, načrtne zápletku, predstaví hlavných hrdinov a vskusne pokračuje v rozprávaní príbehu, v ktorom cítite, že ide o veľa, že to Mikkelsena mrzí - btw on tu má extrémne vďačnú postavu, nádherný príbehový ark, tlieskam. Celá štyrka hrdinov podarená, majú medzi sebou chémiu, svoje fuck-upy z minulosti, svoje trable a starosti, ale aj silné stránky. Celá linka s dcérou uveriteľná. Takéto európske filmy proste musíš milovať. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Asi to ukončím (2020)

| Netflix | Fascinujúco napísaný film. Pre kompletný názor tu je potrebné vedieť, o čom naozaj je tento film a nie, neprišiel som na to po dopozeraní filmu. Najideálnejšia možnosť je tu druhé zhladnutie, na ktoré sa mi ale úprimne nechce, čiže som si pekne našiel na YT analýzu filmu a čo ti práši, ten film je vlastne úplne o niečom inom! A aj tak to dáva zmysel! Aj keď som netušil, na čo sa pozerám, bavilo ma to ukrutne a napríklad taká Toni Collette je tu výborná. Od Kaufmana potrebujem vidieť viac, tu bolo strašne cítiť, že on je najmä scenárista a po tejto stránke ma bavil film zďaleka najviac. Vďaka Netflixu ten film nevyhorel, pretože do kina by na to šlo tak tri a pol ľudí. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |