Ozark - Season 4 (2022) (série)

| Netflix | Musel som sa do toho extrémne nútiť. Ozark totižto celú štvrtú sériu varil z vody a udalosti sa točili dokola a mňa to fakt nebavilo. Vo vypätých scénach to dokáže mať grády a herecké výkony tria Bateman - Linney - Garner sa mi veľmi páčili, ale všetko ostatné je chladnými farbami natočená vata. A to ma veľmi mrzí, pretože trojka to všetko rozbehla veľmi sľubne, ale v štyrke ako keby tvorcovia vôbec nevedeli, čo a kam. Všetko toto sa dalo hravo vyriešiť v troch hodinových epizodách. Škoda. | Hodnotenie: 6/10 |

Cha Cha Real Smooth (2022)

| Apple TV+ | Cooper Raiff is the man! Well, kind of. Ešte sa chlapča má čo učiť, ale je na správnej ceste, pretože aj ja by som chcel mať v takomto veku takýto cit pre scenáristiku ako tento geroj. Jo, pohladilo po duši a po 107 minút ma bavila interakcia tých dvoch a aj tie vedľajšie mini linky fungovali pomerne solídne. Doplním si jeho Shithouse a som zvedavý na jeho ďalšie projekty. Dakota super-cute. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Rakeťák (2022)

| Pixar Animation Studios | Nedávno som videl v kine trailer na nejaký slovenský animák a je strašne sympatické, že aj naša malá krajina experimentuje s týmto žánrom. Zároveň ale ma to donutilo sa zamyslieť nad pixarovskou animáciou, ktorá je jedným slovom dychberúca! Čo sa ale zápletky alebo ambicióznosti týka, je to skôr priemernejšia pixarovka, furt super, ale mali sme tu kvalitnejšie nárezy od tohto štúdia. Skôr teda kráľuje mačka Sox a samotná celková štylizácia daného sveta (ten minimalizmus v "production designe" si tu Pixar veľmi užíva a ja tiež), ale aj tak je to poctivá animovaná sci-fi odysea, ktorá poriadne poteší. Len nečakajte ďalších Incredibles. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 |

Fargo (1996)

| Dramercy Pictures | Nope, som mimo. Coeni sa tu zjavne snažili zachytiť atmosféru Minesoty s krimi nádychom a nie že by sa mi to nepáčilo alebo tak, ale ten film mi skoro nič nevedel poskytnúť atraktívne. Taká tarantinovka, len bez scenáristických inovácií, či rozvinutých postáv. Neurobilo to so mnou nič a aj keď kameru a výkony som ocenil, ostatné aspekty ma neuhranuli ani najmenej. Je to proste len fajn film. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 |

Dannyho parťáci (2001)

| Warner Bros. | Obrovská pohoda, v ktorej Soderbergh a spol. si tu vychutnali jednú vykrádačku kasína a je to nesmierna zábava plná chytrých vychytávok a inteligentnému humoru. Akože fakt som nepostrehol nejakú slabšiu pasáž alebo nezaujímavú dejovú líniu, všetko to pekne do seba zapadá a ak už si myslíte, že je všetkému koniec, tak sa vám scenárista nádherne vysmeje a ukáže vám, že to nie je úplne tak, ako si myslíte. Aj takéto filmy niekedy potrebujeme. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Zátah 2 (2014)

| Sony Pictures Classics | Dvojku, na rozdiel od jednotky, rozširuje príbeh. Tento element som v Raide mať nemusel, ono ale je to pokračovanie a rovnaká situácia, ako v jednotke proste nenastane znova, takže rozhodnutie samozrejme chápem. Nie som si ešte úplne istý, či to filmu prospelo, aj tak sa ale jedná o vrchol akčných filmov, takže hodnotenie nemienim znižovať. Ono ani nemám poriadny dôvod, pretože film splňuje svojú úlohu na výbornú a som fakt zvedavý, prečo chce Netflix práve toto remakeovať, keď naozaj netreba. Viac TU. | Hodnotenie: 9/10 |

Zlouni (2022)

| DreamWorks Animation | Veľké prekvapenie. Čakal som, že The Bad Guys budú ten typický rodinný klišoidný a otravný animák leta, v ktorom budú debilne trápne vtipy a generický príbeh, ale som rád, že som sa mýlil a zatiaľ je to najlepší animák roku. Je to štýlové, akčné, vtipné (!) a zápletka síce mierne predvídateľná, no pri takto našľapanom animáku to nevadí ani najmenej a som rád, že každý z piatich hlavných hrdinov má svoje skilly, svoje slabosti a do jedného sú proste likeable a deti si ich zamilujú. DreamWorks rules! Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Nenávist (1995)

| Le Studio Canal+ | Francúzske protesty a parížsky underground mali svoje grády. La Haine toto popisuje dosť autenticky a naša trojica hlavných hrdinov má jeden cieľ - zabiť policajta. Vincent Cassel má hneď zo začiatku svojej kariéri pravdepodobne svoju najlepšiu rolu v živote a fandil som im - možno nemajú morálku na správnom mieste, ale srdce áno a systém chcú silou mocou zmeniť. A záver mi instantne vybil dych. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Strom života (2011)

| Fox Searchlight | Jeden z najrozporuplnejších filmov, aké som v živote videl. A zároveň jeden z najkrajších. Buď sa pozeráte a nedýchate, alebo sa nudíte k smrti. Buď sa zamýšlate nad tým, na čo pozeráte alebo len tupo čumíte na obrazovku s frustrujúcim chtíčom niečomu porozumieť. Buď s postavami súcitíte a záleží vám na nich, alebo sa len pozeráte na priemernú americkú rodinu s prísnym otcom. Druhej skupine ľudí rozumiem a ľutujem ich, že sa ich tento magnum opus nedotkol, ale ja som pravý opak. Hrdo hlásim, že patrím do prvej skupiny a automaticky toto dielo označujem ako jeden z najľúbostnejších zážitkov v mojom živote, lyricky majestátny film. Malick je svätec. Viac TU. | Hodnotenie: 10/10 |

Princezna Mononoke (1997)

| Studio Ghibli | Nie som úplne na tieto anime veci, ale Mijazaki je také meno, že jeho filmy neodmietnem a dobre mi tak, pretože Princess Mononoke je jeden nádherný film plný lahodných záberov na tú ručne kreslenú prírodu a s už klasicky mijazakovsko-psychadelickými nápadmi, pri ktorých sa vám všetky zmysly otočia o 180 stupňov. Emočne ma to až tak nezasiahlo, skôr som len dumal nad tou krásou, čo mám pred očami a chválil Mijazakiho odkaz. Páčilo. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |