Pátý element (1997)

| Columbia Pictures | Veľmi slušné. Piaty element sa nebojí experimentovať s výpravou, kostýmami či farbami, toho je tu do bludu a ja som si to užíval, ale trocha pozabudol na to najdôležotejšie - samotný príbeh. Nie že by ma nebavil alebo som nebol zainteresovaný, ale veľká škoda, že takýto experimentálny spektákl nemá aj vymakaný scenár. Bessonova réžia s prehľadom stačí a emócie fungujú, len druhý akt by som zatraktívnil - ono bol tam Chris Tucker, ale nie som si istý, či sa mi tu hodil. Ako furt je to veľmi pekná vec, ale ambície tu zjavne boli trocha inde. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 |

Volejte Saulovi - Série 1 (2015) (série)

| Netflix | Po dvoch rokoch dopozerané. Ja neverím. Porovnaniu s pôvodným seriálom sa posnažím vyhnúť, ale uznať samozrejme musím, že to začalo o dosť slabšie. Tam kde BrBa začalo nekompromisne a zvyšovalo laťku každou sériou, tam BCS začína skôr pozvoľne, predstavuje minulosť Saula skôr len po povrchu, ale nič zásadné sa tu vlastne neudeje. Tri hviezdy skôr subjektívne, nemôžem ale povedať, že som si sériu neužil. Objektívne je to aj tak kvalitná vec s kreatívnymi dialógmi a špecifickou štylistikou obrazu, presne tak, ako som si to zamiloval minule. Len to ani zďaleka zatiaľ nerezonuje tak, ako pravdepodobne bude ďalej. Zatiaľ skôr priemer. | Hodnotenie: 6/10 |

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

| Warner Bros. | Naozaj výborný film. Kebyže na konci emócie vystrelia do povetria a letecké scény by boli ešte chaotickejšie a autentickejšie, išiel by som na 5. Super Hanks, brilantiný scenár a celkovo herecké obsadenie to dosť ťahá. Konflikt medzi leteckou spoločnosťou a hlavnou postavou, simulácie, obviňovanie - je tu toho dosť a dokáže to fungovať extrémne dobre. Som rád za tento film. Veľmi. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Portrét dívky v plamenech (2019)

| Neon | Vskutku zaujímavé. Akože, bol som zaujatý a presvedčený, že to bude dobré a ono nakoniec bolo, ale neodstrelilo mi to dekel. Zahraničné recenzie hovoria skoro o filme roku a o emočnom granáte. Nevidím to tam. Sciamma maľuje nádherné obrazy (haha) a ja som si to užíval, ale jednoducho ma to nezasiahlo tak, ako som dúfal, alebo chcel. Určite je to nádherne natočené a zahrané, ale že by som to nedokázal predýchať po titulkách, to nie. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

| Walt Disney | Strašne super. Prajem si, aby všetky súčasné blockbustre/komiksovsky boli takto nádherne balancnuté vo všetkom. Scenárom, hlavnou postavou a záporákom, celkovým storytellingom a elementom čistej, čírej zábavy natočenej s vášňou a láskou. Verbinskemu to tu vyšlo na plnej čiare, keby v kine sedím v tom 2003ťom a vidím toto, nevedel by som sa dočkať na ďalšie diely, láska na prvý pohľad. Poctivé. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Osmá třída (2018)

| A24 | Veľmi ľudský film. Nádherne rozpísaný a zahraný. Každý žiak si tu niečo nájde, v čom sa pozná - v tejto autenticite film funguje na maximum. Trable a starosti jednej žiačky, presne zahranej Elsie Fisher, ktorá je od prírody maximálny introvert a film ju hádže do situácií, ktoré pre takého človeka sú skoro nezvládnuteľné. Na vyššie hodnotenie som chcel možno ešte viac vyhrotené situácie a komplexnejšiu hlavnú postavu. Btw tá scéna v aute - ty vole. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

The Gray Man (2022)

| Netflix | Čo sa tu stalo? Russovci si chceli natočiť svojho Bonda, ale vychádza im to tak spolovice. V prvom rade, tých 200 mega tu nie je vidieť ani omylom - film vyzerá dosť zle a scenár tomu ani náhodou nepomáha. Nerozumiem. Pozeral som si rozhovory s danými bratmi a sú to ozajstní filmoví nerdi a milujú tieto špionážne veci. Ako sa im to podarilo natočiť takto priemerne s takýmto rozpočtom a castom - to je záhada. Bieda. Viac TU. | Hodnotenie: 4/10 |

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

| TriStar Pictures | Veľmi dobré. Nečakal som veľa, ale veľa som dostal a minimálne už len hlavná dvojica to pre mňa ťahá neuveriteľným spôsobom. Čo sa réžie a týchto záležitostí týka, tento film je správne natočený a nič tu nie je zle, lenže spadá do tieňa, ktorý vrhajú klasiky ako Casino alebo Goodfellas, preto tento film nie je čo sa popularity týka, veľmi rozšírený, práve preto ma prekvapila jeho kvalita, užil som si ho dosť podobne ako vyššie spomínané filmy. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Černý telefon (2021)

| Paramount Pictures | Určite tu trebalo toho viac. Setup super a celkovo zápletka už v traileri dokázala zaujať, ale takto je to len plytký pokus o atmosférický horor, ktorý vyšiel tak na pol. Hawke je super vždy, ale jeho Grabber nie je dostatočne scary a vôbec, celý ten film vlastne ani tak nervydrásajúci nie je. Skôr zaujímavý. Skôr ma len bavili interakcie s telefónom, ale akonáhle ma chcel film vydesiť, nepodarilo sa to ani raz. Skôr priemer, ale dobrý priemer. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 |

Thor: Láska jako hrom (2022) odpad!

| Walt Disney | Nemám vo zvyku podhodnocovať alebo vysmievať sa filmom, ani MCU, pretože ma jednoducho bavia a nesnažím sa to overthinkovať, ale toto je na smiech. Taika sa buď musel strašne sfetovať, alebo sa mu proste nechcelo a natočil... toto. Je to proste zlé a nie, od Marvelu nečakám extra kvalitné scenáre, ale doslova by som napísal lepší scenár za týždeň. CGI je vyslovene otrasné, vizuál jakbysmet a celé to jednoducho strašne nefunguje a ani ten chudák Bale, čo sa tu jediný aspoň trocha snaží to posúvať do priemeru, nezmôže nič, pretože o tri sekundy tam padne ďalší otrasný joke a celé to pochová do levelu SNL scény s, opäť, fakt hrozným CGI. A naschvál budem poukazovať na CGI, pretože ten film stál 250 miliónov dolárov a je mi na zvracanie, ako otrasne ten film vyzerá. Viac TU. | Hodnotenie: 0/10 |