Ohnivé oči (1984)

Jednodušší béčko, které neurazí, ale stejně dostanete hodně málo a nezachrání to ani maličká a roztomilá Drew Barrymore. Chvílema divný děj, jen kdyby měl větší rozpočet a možná novější rok vzniku, mohlo to dopadnout lépe.

Psí poslání (2017)

Očekávání dojáku bylo, ale že bude každou chvíli, to bylo vymyšleno opravdu dobře. Těžký film na emoce pro milovníky psů. To byl zřejmě hlavní účel dojmout diváka a já to Psímu poslání nemám za zlé. Odnesu si z toho, že pes má opravdu to poslání, které tu je řečeno závěrem.

Vincentův svět (2015)

Hodně zvláštní a prapodivně na sebe navazující film, který se ani komedií nazývat nedá. Opravdu se tu skáče od jednoho k druhému a pomalu to ve výsledku moc smysl nedává.

Kubo a kouzelný meč (2016)

Třetí Knightův speciální animák, který zprvu nebudí dojem, že půjde o něco originálního, ale jak šel čas, bylo evidetní, že tohle žádný průměrný animák nebude a dokonce předčí i uznávanější a větší značky z oboru animace. Děj se mi moc líbil, byl chytlavý a napínavý a i hudba je neskutečně dobrá. Snímek je spíše atmosférický s tajemnějším příběhem, než aby byl určen přímo dětem, které se u toho na začátku mohou nudit, protože se tu spíše povídá, než aby se tu děla nějaká bláznivá honička. Tenhle styl prostě žeru. Lepší čtyři hvězdy.

Kosmo (2016) (seriál)

Slušný český seriál, který má bohužel pouze pět dílů a tak tu děj rychle přeskakuje, což je docela škoda, protože se mi zdejší humor moc líbil a dokonale ukazuje, co si o sobě my češi myslíme a jak vidíme ostatní státy. Výstižný a příjemný, toť vše podstatné. :-)

Devil in the Dark (2017)

Tak bohužel další krok vedle, který opravdu nemusíte vidět, protože o nic nepřijdete. Celý film se neskutečně táhne a opravdu nic se nestane ani na konci! Pomalu neskutečné dvě sekundy v celém filmu můžete vidět "příšeru", která opravdu strach nenahání a je daleko od toho co je vyobrazeno na plakátu... Velké zklamání, když vidíte že film je natočený dobře, má pěkné záběry, snaží se o určitou hororovou koloritu, ale co se týče obsahu je totálně prázdný...

Statečné srdce (1995)

Když vidím, že film trvá déle jak dvě hodiny a když už se to blíží ke třem hodinám, tak mám vždycky obavy nebo se filmu úplně vyhnu, protože to je prostě dost času stráveného u jedné věci, ale nakonec jsem si nějaký ten čas našel a pustil si právě Statečné srdce a kupodivu i přes svou délku nemá ani výrazná hluchá místa a film docela i baví. Gibsonovi se to povedlo a dávám plus i za scény, které detailněji zobrazují stínání hlav, propichování atd, což je v jiných filmech více zcenzurované, ale tady to bylo vidět docela dobře, čímž působí film reálněji a to se mi líbilo.

Čapí dobrodružství (2016)

Nic co by vyrazilo dech... Je to klasický a průměrný animák, který si hraje s nějakým příběhem, tentokrát v oblasti nošení dětí čápem a snahou navrátit něco na místo určení. Malé dítě vypadá roztomile, na zasmání tu je taky několik scének. Prostě klasika v animácích poslední doby.

Papírová města (2015)

Film pracuje s jednoduchým faktem papírových měst, je mírně tajemný a je vložen do romantického příběhu, ze kterého nečiší zoufalství, ale je tak akorát, aby to chutnalo i mužskému pohlaví. Překvapivě i já jsem si přál jinačí konec, ale možná právě díky tomu jsou Papírová města tím, na která se jen tak v hromadě romanťáku nezapomene. Lepší čtyři hvězdičky.

Trpaslík (2017) (seriál)

Milé překvapení od českých ručiček. Dobře propracovaný seriál, který je opravdu vtipný a hlavně promyšlený každým coulem a využívá skutečných lokací Nymburka, díky čemuž mě to navnadilo se sem někdy podívat. Líbila se mi propojenost postav, kde každá má na začátku, nebo až ke konci nějaké důležité postavení v příběhu.