Ve vlaku (2012) (studentský film)

Výborná zpráva pro nás všechny - český film má ještě naději!

Chladnokrevně (2003)

Z tohohle filmu si zapamatuju akorát to, že srandovní Dustin tu sahá krásné Rachel na prsa. Pak tam šlo ještě o nějaké intriky a úskoky, všechno se samozřejmě několikrát zauzlovalo, povolilo a znova převázalo, aby nakonec zvítězila lež a láska nad pravdou a nenávistí.

Paříž-Manhattan (2012)

Půvabné francouzské pohlazení, které v třeskuté zimě zahřeje víc, než topení v kině Sokol.

Ostrov pokladů (2007)

Jestli do toho můžu kecat, v příštím životě chci bejt korzetem Alice Taglioni. V tom dosavadním jsem totiž prochodil už spousty hor, ale takhle krásný kopečky s údolím nejsou nikde. Jo a můj malej generál by k tomu rád dodal: blem blem prm brm slint škit jou jou uáááááááááááá!!!

Síť (1995)

Čtyři pecky pro krimi drámo z devadesátek, které díky svému obsahu stárne rychleji než dnešní noviny? Nostalgie. Legendární Wolf, neokoukaná Buldoková a srandovní diskety. Jó, to byly časy, když jsme s klukama za desetikačku nakoupili plastové podtácky s kroužky uprostřed a trumfovali se, kdo na ně narve víc než tři texťáky. Tehdy mě fakt nenapadlo, že by kvůli těm třem a půl palcům mohla mít nějaká Sandra takovýhle průser...

Okno do dvora (1954)

Náš privát s Peťanem na škole měl také okna do dvora. Když nás po prvním měsíci sousedi přestali zdravit a domácí mě jednou přivítal slovy "včera jsem tě tu viděl s tou malou", nabyli jsme přesvědčení, že celá pavlač zřejmě trénuje na olympiádu ve šmírování. Podle nás by v soutěži družstev neměla konkurenci. Začali jsme zbrojit smíšeným pěveckým čtyřhlasem, který zkoušel výhradně po půlnoci při otevřených oknech, do programu každé návštěvy zavedli povinnou promenádu po balkoně v negližé, velmi oblíbené se staly noční golfové turnaje, přímé přenosy nočních přenosů z NHL a zakončení proběhlo ve slavnostním duchu na samotném dvorku, kde jsme kompletní domov důchodců málem vykouřili při nevinném grilování. Nakonec se to všechno obešlo bez vraždění, ale já teď už zatraceně dobře vím, jak důležité jsou k životu závěsy.

Se slovníkem v posteli (2003)

Kdyby slovníky vypadaly jako Jessica Alba, byl by ze mě do rána multilingvista. Nechápu, proč se takhle jazyky neučí ve škole - kdo by potom řešil školný?

Sunset Boulevard (1950)

Když se opona rozjede jen do půlky a sál ozáří čtvercová černobílá krása, moje filmové srdce jásá. Díky, Centrále, že zase žiješ!

Sfinga zbavená tajemství (2007) (TV film)

Já vám tedy povím, že ten nový kanál Prima Zoom je hotové peklo! Teď abych si začal brát televizi i na záchod, do sprchy a do kina...

Bulšit (2001)

Já se nespokojím s hodnocením, že název mluví za vše. Bullshit je po našem hovadina. Co to je? Hovadina může být třeba pohádka o zeleném prasátku, vyvražďovací horor s delfínem v hlavní roli, životopisné drama o nejdéle žijící jepici nebo muzikál o pouličním gangu popelářů, ale rozhodně se nesluší lichotit označením hovadina něčemu, čemu je i odpad odměnou. Asi nikoho nepřekvapí, že ta jedna hvězda je za kozénky; jen díky nim jsem totiž tohle peklo přečkal.