Hovory s TGM (2018)

Dvě postavy, excelentní dialogy, procházka a.... to je vše. Hovory s TGM jsou přímočarý, krátký snímek, který těží z toho nejlepšího, co jsem chválil kupříkladu na sérii České století. A tím jsou výborně napsané dialogy, zde tedy značně převzaté ze slavné knihy. Ano, můžeme namítat, že hlavní premisa o vydání či nevydání knihy je značně hloupá, když víme že vyšla, ale o tom to není. Je to o zajímavých filozofických tématech, ať politických, filozofických či osobních. Martin Huba a Jan Budař tu navíc hrají excelentně. A i když to celé připomíná nějakou divadelní hru či rozhlasovou inscenaci, já musím hodnotit vysoko. Potěšilo mě to a i já tento film potěším. 80%

Největší showman (2017)

Ne tak špatný muzikál, abych ho odsoudil a ne tak dobrý muzikál, abych ho adoroval. Hudba je pěkná, herci dobře vybraní a choreografie excelentní. Na druhou stranu tu ale je plytký a ne tak zajímavý děj, málo využité vedlejší charaktery a přehnané tlačení na pilu rovnoprávnosti a morálky. Výsledkem je průměrný až mírně nadprůměrný hudební snímek, který bohužel ani nešlape na paty takovým excelentním snímkům, jako byla např. Moulin Rouge! 65%

Zrodila se hvězda (2018)

Hudební a herecký koncert Bradleyho Coopera (který usedl i za režisérskou sesli) a Lady Gaga, která ukazuje, že nejen hlas je její hvězdnou proprietou. Příběh je prostý a přesto silný. Hvězdný zpěvák na počátku úpadku své slávy se seznámí s neznámou zpěvačkou Ally, které pomůže na výsluní, aby se záhy pro ní sám stal přítěží, neboť alkohol, drogy a pomalu odcházející sluch ho stahuje do propasti zapomnění, kam žádná celebrita nechce za života spadnout. Jen tato jednoduchá premisa je zde těžena do všech možných nuancí, ať jde o rodinu, lásku, slávu nebo zdraví. Je to povedeně natočený, zahraný i zrežírovaný kousek s nádhernou hudbou, který si kdykoli rád připomenu. Ta pátá hvězda unikla jen o malý subjektivní vlásek. 80%

Kameňák - Sto milionů (2019) (epizoda) odpad!

Čekal jsem od toho jednoduchý humor, který mě alespoň pobaví na úkor příběhu, který bude dementní. Jenže jsem dostal dementní příběh s dementníma postavama a s humorem tak blbým, že ani není vtipný. Hláškující policista točící se okolo Chucka Norrise je jen vrchol ledovce. Tady charaktery prostě jsou jen aby se pokoušely o humor, který jim nejde. Více o nějaké sympatie a získat si diváka jim nejde, a proto jsem to vypnul. Zlatá stará trilogie od Trošky.

Na odstřel (2009)

Herecky excelentní, dějově mírně nadprůměrný film s klasickou politickou zápletkou, která je plná odboček, ale na druhou stranu od začátku můžete tušit jaký bude její konec. Osobní motivace se zde střídá s tou profesní a jejich střet je červenou linkou, která se nese celou story. A kouká se na to skutečně fajn. Není to nejlepší film z novinářského prostředí, ale rozhodně též není ani zdaleka nejhorším či špatný. Je to jeden z těch lepších kousků tohoto žánru. A proto mu zvedám palec nahoru. 80%

Pátrání (2018)

Výborný příběh, který naplno ukazuje virtuální realitu schopnou odhalit každou píď našeho soukromí, a tak přijít i na rozřešení zapeklitých případů jako je hledání nezvěstného člověka ve skutečném světě. Film Searching tuto tématiku excelentně zpracovává a ždímá z ní maximum. Příběh je samozřejmě přímočarý, bez jakýchkoli odboček, vyprávěný pouze skrze monitor počítače, notebooku, tabletu či záběry z televizí a internetu. To vše umě poskládané dohromady do mysteriózního krimi thrilleru, který má pár opravdu slušných zvratů. Škoda, že tento snímek neprošel kiny, protože by se u mě zařadit do TOP5 nejlepších filmů uplynulého roku. A to říkám zcela upřímně a vážně. Nedokáži si představit, že to mohli filmaři zpracovat lépe. A já zvedám strmě palec vzhůru a moc rád uděluji plný počet hvězd. 85%

Noční hra (2018)

Celkem zajímavá mysteriózní komedie, která se odehrává na poli jedné noci s několika zajímavými nápady a fajn herci. Více pozitiv zde dále nemá smysl hledat, protože scénář je průměrný, děj plný klišé a rozuzlení sebeparodující ale ne nečekané. Takže vlastně co tvůrci slíbili, to splnili a hurá na další béčko. 70%

Overlord (2018)

2300 hodnocení / 1400 komentář: Průměrná válečná hororovka, která oprašuje snahy Třetí říše na nové zbraně a revoluční vědecké experimenty. Musím přiznat, že pojetí tu je velice epické. Celistvost béčková a herci přijatelní. Efekty se navíc podařily a podzemí kostela je lahůdková hororovka. Áčkovost od toho snad ani nejde čekat a v rámci žánru a možností, které tvůrci měli, zde skutečně ždímali maximum kvalit. Výsledek je tedy krvavá podívaná s celou řadou klišé, které ale v tomto pojetí nijak neubližují. Palec nahoru a tři slunce (skoro čtyři). 70%

Inspektor se vrací (2015) (TV film)

Mysteriózní, filozofické a kriminální drama, podle divadelní hry. Hvězdně obsazené a umě zahrané. Pokud od toho nečekáte nic epického a spíše filozofickou rozprávku s pár postavami, budete velice spokojeni. Epičnost totiž by zde byla naopak ku neprospěchu jednotlivých dějových nuancí a po skončení byste si pak nemohli pokládat zajímavé úvahy, jako například kdo byl z postav nejhorší a kdo naopak nejlepší. Není to tak jednoznačné, jak by se totiž mohlo zdát. A to se mi na tomto díle líbí. 80%

Na jeden nádech (2018)

Nechápu tak nízké hodnocení. Přitom Na jeden nádech je velice kvalitativní, katastrofické drama, kde se konečně postavy nechovají jako dementi, ale logicky úměrně svým cílům tak, jak by se zřejmě zachoval každý rodič. Ano, díky této logice uvidíme řadu klišé, ale to nemění nic na tom, že tu jsou stále uvěřitelné postavy v uvěřitelné tragédii, která tu nijak není vysvětlena, což ani nemusí, protože samy postavy neví o co se jedná. Dostanete spolu s nimi jen pár indícií, na které si pak už musíte ale odpovědět sami. Neříkám, že je to světoborný film. Rozhodně ale předčil mé očekávání a rád se na něj znovu někdy podívám. Další palec nahoru za pomalé tempo, které se tomuto příběhu skvěle hodilo. 75%