MOST! (2019) (seriál)

Ani si nevzpomínám, kdy naposledy tu byl takový seriálový fenomén čistě Český jako Most!. Ani Comeback nedosahoval takových ovací a hlavně reakcí jako toto dílo. Skvěle napsané postavy, uvěřitelné charaktery, necenzurovaný humor echt Český, lidový a přesto natolik vulgární, že lepší společnost by červenala až na pr...li. A to tvůrci České sody tvrdili, že tomuto stylu komedií odzvonilo. Opak je pravdou přátelé a já mám z toho fakt velkou radost. A dvojnásobnou, když si uvědomím, že na to lidi slyší a chtějí to. Tohle ale není úspěch humoru, tohle je úspěch skvělých scénáristů, kteří vytvořili natolik zajímavé charaktery, že skrze ně ten humor a příběh (jejich příběh) vytáhli do takového hypu. A samozřejmě též úspěch výborné režie, která dokázala přirozeně a nenásilně vést herce k takovému skvělému výsledku. DYCKY MOST! 85%

Hovory s TGM (2018)

Dvě postavy, excelentní dialogy, procházka a.... to je vše. Hovory s TGM jsou přímočarý, krátký snímek, který těží z toho nejlepšího, co jsem chválil kupříkladu na sérii České století. A tím jsou výborně napsané dialogy, zde tedy značně převzaté ze slavné knihy. Ano, můžeme namítat, že hlavní premisa o vydání či nevydání knihy je značně hloupá, když víme že vyšla, ale o tom to není. Je to o zajímavých filozofických tématech, ať politických, filozofických či osobních. Martin Huba a Jan Budař tu navíc hrají excelentně. A i když to celé připomíná nějakou divadelní hru či rozhlasovou inscenaci, já musím hodnotit vysoko. Potěšilo mě to a i já tento film potěším. 80%

Největší showman (2017)

Ne tak špatný muzikál, abych ho odsoudil a ne tak dobrý muzikál, abych ho adoroval. Hudba je pěkná, herci dobře vybraní a choreografie excelentní. Na druhou stranu tu ale je plytký a ne tak zajímavý děj, málo využité vedlejší charaktery a přehnané tlačení na pilu rovnoprávnosti a morálky. Výsledkem je průměrný až mírně nadprůměrný hudební snímek, který bohužel ani nešlape na paty takovým excelentním snímkům, jako byla např. Moulin Rouge! 65%

Zrodila se hvězda (2018)

Hudební a herecký koncert Bradleyho Coopera (který usedl i za režisérskou sesli) a Lady Gaga, která ukazuje, že nejen hlas je její hvězdnou proprietou. Příběh je prostý a přesto silný. Hvězdný zpěvák na počátku úpadku své slávy se seznámí s neznámou zpěvačkou Ally, které pomůže na výsluní, aby se záhy pro ní sám stal přítěží, neboť alkohol, drogy a pomalu odcházející sluch ho stahuje do propasti zapomnění, kam žádná celebrita nechce za života spadnout. Jen tato jednoduchá premisa je zde těžena do všech možných nuancí, ať jde o rodinu, lásku, slávu nebo zdraví. Je to povedeně natočený, zahraný i zrežírovaný kousek s nádhernou hudbou, který si kdykoli rád připomenu. Ta pátá hvězda unikla jen o malý subjektivní vlásek. 80%

Kameňák - Sto milionů (2019) (epizoda) odpad!

Čekal jsem od toho jednoduchý humor, který mě alespoň pobaví na úkor příběhu, který bude dementní. Jenže jsem dostal dementní příběh s dementníma postavama a s humorem tak blbým, že ani není vtipný. Hláškující policista točící se okolo Chucka Norrise je jen vrchol ledovce. Tady charaktery prostě jsou jen aby se pokoušely o humor, který jim nejde. Více o nějaké sympatie a získat si diváka jim nejde, a proto jsem to vypnul. Zlatá stará trilogie od Trošky.

Na odstřel (2009)

Herecky excelentní, dějově mírně nadprůměrný film s klasickou politickou zápletkou, která je plná odboček, ale na druhou stranu od začátku můžete tušit jaký bude její konec. Osobní motivace se zde střídá s tou profesní a jejich střet je červenou linkou, která se nese celou story. A kouká se na to skutečně fajn. Není to nejlepší film z novinářského prostředí, ale rozhodně též není ani zdaleka nejhorším či špatný. Je to jeden z těch lepších kousků tohoto žánru. A proto mu zvedám palec nahoru. 80%

Pátrání (2018)

Výborný příběh, který naplno ukazuje virtuální realitu schopnou odhalit každou píď našeho soukromí, a tak přijít i na rozřešení zapeklitých případů jako je hledání nezvěstného člověka ve skutečném světě. Film Searching tuto tématiku excelentně zpracovává a ždímá z ní maximum. Příběh je samozřejmě přímočarý, bez jakýchkoli odboček, vyprávěný pouze skrze monitor počítače, notebooku, tabletu či záběry z televizí a internetu. To vše umě poskládané dohromady do mysteriózního krimi thrilleru, který má pár opravdu slušných zvratů. Škoda, že tento snímek neprošel kiny, protože by se u mě zařadit do TOP5 nejlepších filmů uplynulého roku. A to říkám zcela upřímně a vážně. Nedokáži si představit, že to mohli filmaři zpracovat lépe. A já zvedám strmě palec vzhůru a moc rád uděluji plný počet hvězd. 85%

Noční hra (2018)

Celkem zajímavá mysteriózní komedie, která se odehrává na poli jedné noci s několika zajímavými nápady a fajn herci. Více pozitiv zde dále nemá smysl hledat, protože scénář je průměrný, děj plný klišé a rozuzlení sebeparodující ale ne nečekané. Takže vlastně co tvůrci slíbili, to splnili a hurá na další béčko. 70%

Overlord (2018)

2300 hodnocení / 1400 komentář: Průměrná válečná hororovka, která oprašuje snahy Třetí říše na nové zbraně a revoluční vědecké experimenty. Musím přiznat, že pojetí tu je velice epické. Celistvost béčková a herci přijatelní. Efekty se navíc podařily a podzemí kostela je lahůdková hororovka. Áčkovost od toho snad ani nejde čekat a v rámci žánru a možností, které tvůrci měli, zde skutečně ždímali maximum kvalit. Výsledek je tedy krvavá podívaná s celou řadou klišé, které ale v tomto pojetí nijak neubližují. Palec nahoru a tři slunce (skoro čtyři). 70%

Inspektor se vrací (2015) (TV film)

Mysteriózní, filozofické a kriminální drama, podle divadelní hry. Hvězdně obsazené a umě zahrané. Pokud od toho nečekáte nic epického a spíše filozofickou rozprávku s pár postavami, budete velice spokojeni. Epičnost totiž by zde byla naopak ku neprospěchu jednotlivých dějových nuancí a po skončení byste si pak nemohli pokládat zajímavé úvahy, jako například kdo byl z postav nejhorší a kdo naopak nejlepší. Není to tak jednoznačné, jak by se totiž mohlo zdát. A to se mi na tomto díle líbí. 80%