• Krátkometrážní

Vaterland - Lovecký deník (2004)

Velké zklamání. Špatně postavený příběh, herci hrají, jako když jsou sami filmem znudění.. je to takové celé nedotažené..

Taxidermia (2006)

No, téda, tak tohle mi asi jednou stačilo. Všechny 3 příběhy jsou zvláštně nechutný, ale každý jiným, svým vlastním, způsobem.

Hellboy (2004)

Akční nářez, kterýmu sem se docela dlouho vyhýbal z důvodu, že tyhlencty komixový/cartoonový herdiny moc nemusim. Tenhle se ale povedl excelentně.

Fontána (2006)

Napoprvé mně to přišlo až příliš jednoduchý, iracionální a hrající na city.. ale napodruhé už sem věděl, co si jak vychutnat :) takže zvyšuju na 4*... Teda nakonec na 5* :)

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Kvalita. Kvalitní pocta dřívějším dílům, jen o něco hutnější. Když se dnes dívám na Ramba 2 či 3, neubráním se dojmu jisté úsměvnosti. Rambo 4 je ale nabušená akce, s velkou porcí realistických brutalitek. Stallone má s věkem ještě drsnější výraz a předloktí si vypracoval do obludné velikosti. Slouží mu k poctě, že se ve svém "pokročilém" věku k něčemu takovému odhodlal; naštěstí jeho věk film nijak nepoznamenal.

Copak je to za vojáka... (1987)

Moje oblíbená komedie z osmdesátých let. Langmajer je suprovej a ani Roden nezaostává. Je to asi velmi zkreslený pohled na naši armádu z dob socialismu, a možná proto si tenhle filmík nikdy nenechávám ujít!

Je třeba zabít Sekala (1998)

Napoprvé se mi to moc nezamlouvalo. Podivný příběh a mně dosti nepříjemní obyvatelé vesnice. Budu se na to muset ještě někdy znova mrknout.. REVIZE: tak napodruhý teda o dost lepší dojem a zvedám ze 2 na 4 hvězdy.

Pád do tmy (2005)

Perfektní do poloviny, kdy jde o takové jeskyňolezecké drama, vykreslují se charaktery a linie a roste napětí. Druhá polovina s krvelačnýma mrškama byla už trošku neoriginální prostoduchá vyvražďovačka v podání dvou pološílených Rambic (Rambek, Rambiček, jak chcete :). Dvou-liniový zakončení ale bylo super. A btw supr british english.