Asterix: Sídliště bohů (2014)

Neviděl jsem starší filmy, což budu muset v brzké době napravit. Za to jsem ale četl komiksy, které jsou pro mě legendární a film se jim určitě nevyrovná, přesto jsem zklamaný nebyl. Sídliště bohů, i když občas trochu ztrácí na tempu je většinu času opravdu vtipné, navíc jsou to vtipy povedené. 3D na mě nijak bombasticky nepůsobilo, ale animace je to pěkná. Dobře jsem se bavil, mám radost, že Asterix s Obelixem stále dávají Caesarovi na frak. A takové sazenice na rychlo stromy by se mi též hodily. 70%

Mars útočí! (1996)

Slušné úmyslné béčko, či parodie na starší sci-fi filmy. Jeden velký zmatek plný různých kýčů a pěkně animovaných mimozemšťánků. Opravdu, vizuální stránka je velice povedená, stejně tak hudba. Kdybych nevěděl, kdo tuhle šílenost režíroval, nevěřil bych, že to byl Tim Burton. Taktéž nechápu, jak se mu do toho povedlo ukecat tak hvězdné obsazení, ale bylo příjemné vidět pohromadě hereckou elitu. Vlastně se Timovi ani nedivím, pořádně se tu vyřádil a takovému Edu Woodovi by tímto filmem jistě udělal radost. Jak je zde vidět, film rozhodně není pro každého, já se ovšem bavil. 60%

Chladnokrevný (2012)

Průměrný, nic nového nepřinášející thriller. I přesto to úplně špatné nebylo, herci to celkem odehráli, jenom Eric Bana se mi na drsňáka záporáka opravdu nehodil. Fargu to bylo možná lehce podobné (i když jakému thrilleru nebylo), především tou mrazivou atmosférou, ta je u mě velké plus, zimní krajinu opravdu můžu. 50%

Zloba - Královna černé magie (2014)

Pro mě překvapivě pěkná fantasy podívaná, která je hlavně po vizuální stránce výborná! Ale přibližně do poloviny je film i přesto maximálně na dvě hvězdičky, protože krom zmíněného vizuálu zde není nic moc jiného. Ovšem dál už jde kvalita konečně nahoru, už to není pouze o efektech, máme tu například pěkné scény proměny Maleficent a sbližování s Aurorou. Všechno graduje velice povedeným akčním finále, kde se Angelina vyřádila a ukázalo se, kdo je "ten zlej". Ještě k Angelině... příliš ji nemusím, ale do role Maleficent mi tak sedla, že si zde jinou herečku nedovedu představit, parádní výkon. Celkově mi tohle provedení známé pohádky nevadí, zase jiný pohled, proč ne. 60%

Ghoul (2015)

Ve Ghoulovi hlavní lekací efekt obstarává zvuk (jak je to u mnohým hororů v současné době zvykem) a to na mě nějak nepůsobilo. Čikatilův duch je možná dobrý komerční tah, ale když chci film o něm, podívám se raději na Občan X. Ghoul se příliš táhl, je v něm spousta postav, které mě vyloženě rozčilovala a taktéž spousta hloupých scén, kterým suverénně vévodí ta finální. U finále jsem se už opravdu pouze smál a nebyl jsem sám. Celkově film vlastně nezklamal, nečekal jsem od něj vůbec nic. 30%

Matrix Revolutions (2003)

Čekal jsem nejslabší díl Matrixu, ale naštěstí byl opak pravdou! Revolutions může v kvalitě bez problému konkurovat dílu prvnímu. Až na několik málo slabších momentů jsem celý film hltal a obdivoval fantazii Wachowských. K opět výborně provedeným akčním scénám a samozřejmě dokonalému vizuálu přibil na rozdíl od dílu druhého i velice povedený scénář a spousta zajímavých dialogů. Nezapomenutelná se stala scéna finálního souboje Nea a Smithe v dešti, to je prostě zážitek! Vůbec Hugo Weaving řekl bych dominuje hercům, jeho agent Smith je skvěle zahraný záporák a přitom sympaťák. Trilogie Matrix se pro mě stala kultem v žánru sci-fi, který zatím nebyl překonán. 80%

Drákuloviny (1995)

Nechápu, co se na této povedené parodii tolika lidem nelíbí. Leslie Nielsen jasně paroduje Belu Lugosiho a že mu to jde znamenitě, už jen ten přízvuk, pohledy. Peter MacNicol je dokonalý, šílený Renfield, navíc podobný Dwightu Fryeovi a Mel Brooks, taktéž skvělý Van Helsing. Je tedy jasné, že je to parodie především na Draculu z roku 1931 a já se u ni výborně bavil. She's Nosferatu! She's Italian? 70%

Kobry a užovky (2015)

Jan Prušinovský v současnou dobu rozhodně patří k našim nejlepším režisérům... a že jich příliš není. Jeho Kobry a užovky jsou depresivní jízda, u které se i zasmějete, ovšem deprese a špatná nálada rozhodně přetrvává. Ve filmu vlastně není jediná čistě pozitivní postava, což mu ovšem dodává na reálnosti. Ke zmíněné atmosféře filmu dopomáhá i velice dobře vybraná hudba a herci... ti jsou kapitola sama o sobě, excelují především bratři Hádkové. Kryštof hraje Kobru tak přesvědčivě, že ve filmu nebyla chvíle, kdy bych mu to nevěřil. Až mi připadá, že tohle všechno snad musel zažít. I když je Český lev jaký je (což se tento rok opět potvrdilo), doufám, že Kobry a užovky příští rok neodejdou s prázdnou. Snad ani nedoufám, že bude natočeno ještě něco kvalitnějšího, ač bych byl samozřejmě rád, kdybych se mýlil. 80%

Dracula (1931)

Po opětovném zhlédnutí musím přeci jen hvězdičku ubrat. Stále je to velice povedená verze Drákuly, ovšem musím uznat, že po rumunském úvodu se atmosféra opravdu ztrácí a to je velká škoda. Zachraňují to pouze scény s Belou Lugosim, kterému byla role hraběte Drákuly prostě souzena a ztvárnil ji fantasticky. Stejně tak scény ve kterých je Dwight Frye, jehož Renfield je povedeně šílený. Zbytek se ale občas vleče, což se mi u staršího Upíra Nosferatu nestalo. Nižší hodnocení bych ovšem nedal, to si zase film dle mého názoru nezaslouží. Už jen kvůli zmiňovaným hereckým výkonům a třeba také hudbě, která mi hrála v hlavě od prvního zhlédnutí. Čajkovskij je do takového filmu dobrá volba. Kladů je určitě více, zmínil bych třeba i závěrečnou scénu, kde se atmosféra navrací v plné síle. I přesto Tod Browning nevyužil potenciál, který tento film měl. 80%

Zoolander (2001)

Ben Stiller dokázal dokonale natočit úplnou kravinu? Kravinu asi spíše ano, ovšem neuvěřitelně vtipnou a tak krásně zahranou! Jak Benovi, tak Owenovi role sednou a užívají si je. Myslím, že naštvali nejednoho modela bez smyslu pro humor. A já díky nim aspoň už vím, co jsou módní návrháři zač a jak jsou nebezpeční pro svět! Dále jsem se také dozvěděl, jak efektivně může takový model vykonávat náročnou práci, třeba v dolech. Hodnotím tedy vysoko, už jen proto, že jsem nikdy neviděl něco tak krásného, jako je magnum... konečně se mi lépe usíná. 80%