Vítejte v Číně (2013)

Příjemné překvapení před filmem. Opravdu chytrá a vtipná komedie, vtipnější kraťas jsem snad ještě neviděl. 80%

Pláž (2000)

Parta lidí, co žijí v údajném ráji (i když já bych si takto ráj určitě nepředstavoval) a chovají se u toho dost nelogicky. Docela velké zklamání... i když je zde práce Dannyho Boyla občas znát, je to na něj opravdu slabé. Řekl bych, že už scénář je napsán špatně, navíc je film zbytečně dlouhý a tím nudný, měl jsem co dělat, abych ho dokoukal. Knihu jsem nečetl a měl bych si ji přečíst, i když pak budu zřejmě ještě víc zklamaný. Leonardo DiCaprio mi tak strašný nepřišel, po odpojení od komunity měl konečně více co hrát a bylo to i zajímavé. Pak ovšem přišel závěr a tady zklamali "rolníci", čekal jsem, že budou poněkud drsnější. Pochválit se dá jen vhodně zvolený soundtrack. Danny Boyle a ostatní si vybrali slabší chvilku. 40%

Jedinečný (2001)

No teda, to bylo dílo. Scenárista a režisér téměř v jedné osobě to totálně zpackal. Scénář je tak neuvěřitelně tupý a aby toho nebylo málo, je téměř každá minuta filmu podbarvena hudbou. Především v soubojích je to hudba absolutně se nehodící, příšerně rušící. Vizuální efekty, další část filmu co žel pobaví, vím že to není zrovna levné, ale snad to alespoň nějak líp šlo, případně kdyby tam radši nebyly žádné. Takové béčko, nebo céčko nezachrání ani dvojitý Jet Li. 30%

Matrix Reloaded (2003)

Nejslabší, možná i poněkud zbytečná část trilogie. Scénář je podivný, celé je to překombinované a tím i často nudné. Je tu až příliš nových postav a stejně mi žádná nepřišla nijak zajímavá, stejně se zas každý dívá na ty co již zná. Co je plus a dá se to vychvalovat u každého dílu Matrixu je opět vizuál a akční scény. Těch je tu dostatek a provedeny jsou nad míru kvalitně. Legendární se jistě stane honička na dálnici, výborná práce. Celkově ale Reloaded Wachowští podle mě prostě překombinovali, nebo je to pouze můj problém, že jsem plně nepochopil. Naštěstí po tomto díle kterému jsem ani po třetím shlédnutí na chuť nepřišel, přichází Revolutions a to je zas úplně jiný film. U Reloaded k mé spokojenosti nepomohla ani spousta verzí agenta Smithe. 60%

Demolition Man (1993)

Celkem povedená parodie na budoucnost, které se doufám nikdy nedožiji. Film trošku ztrácí v akčních scénách, naštěstí tuto ztrátu vynahradí spousta vtipných hlášek, dokonce některé tak trochu věštecké. Nebýt Wesleyho Snipese, bylo by to o třídu slabší. Jeho Simon Phoenix je dokonale odporný a psychopatický zabiják, který mě v každé jeho scéně bavil a fandil jsem mu. Sandra Bullock je prostě pěkná a Sylvester Stallone odvádí svůj "standardní výkon". Co dodat? Snad jen, že je škoda, že mně neznámý Marco Brambilla točí dnes jen krátké filmy. Třeba by ještě měl co říct. 60%

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Úplně zbytečný film jehož nejlepší scéna přichází hned v úvodu. Pak už se to motá v předvídatelných a stokrát viděných kolejích. Ano, pár akčních scén to sice trochu nahoru vytáhne, ale pouze slabě. Hugh Jackman se celkem snaží, ale ani jeho výkon film do výšin rozhodně vytáhnout nemůže. Travolta je prostě Travolta a Halle Berry vůbec není můj tip, takže se nepřidávám k obdivným komentářům ostatních. Pro mě ztráta času. 40%

iNumber (2013)

Tak jsem zase jednou nečekal od filmu nic a opět byl příjemně překvapen. Na někoho kdo příliš nekouká na akční filmy, je to akční dost a když to není akční, je to napínavý. Film má pěkný jednoduchý příběh a několik dobrých scén, z nichž vyčnívá samozřejmě ta úvodní, ale líbila se mi i ta s mobily, solidní napětí. Navíc je to celé dobře natočeno, i přidané filtry dobře působí a celé kvalitně zrežírováno. 75%

Mumie (1999)

Překvapivě se mi Mumie líbila dost. Pěkná, dobrodružně komediální podívaná, i když hlavní hrdina mohl být jiný, Brendan Fraser se mi tam opravdu nehodil. Zato představitel Imhotepa Arnold Vosloo má charismatu na rozdávání, škoda, že neměl v lidské podobě více prostoru. A na Rachel Weisz se prostě hezky kouká. Stephen Sommers to zvládl a to je u něj co říct. Filmu dopomáhají i pěkné vizuální efekty a hudba, ta je opravdu velice povedená. Na Indiana Jonese to nemělo, ale náznaky tam jsou. 70%

Moje malá princezna (2011)

Při sledování filmu jsem si několikrát pokládal otázku, co je ještě umění. To co jsem zhlédl se za umění jistě považovat nedá, tady jde o týrání dítěte nemocnou matkou. Film je to především díky silnému příběhu, výborné režii a snad ještě lepším hereckým výkonům opravdu pozoruhodný. Jde z něj cítit, že Eva Ionesco žel "ví co točí" a Isabelle Huppert s Anamarii Vartolomei jí to bravurně odehrály. Taktéž si myslím, že o poslední jmenované ještě uslyšíme. 70%

Vzkříšení démona (2015)

Zase vůbec nic nového, což mě vlastně ani nepřekvapuje. Spíš než o horor jde o velice slabý thriller. Děsivých momentů, nebo momentů kdy by se měl člověk leknout je pomálu a když už jsou, tak vcelku neúčinné. Navíc se film i přes svou krátkou stopáž neuvěřitelně táhne. Ale toho pravého hororu jsem se nakonec dočkal a to v samotném závěru filmu, protože takový konec snad i hrozí pokračováním?! Jen to ne. 20%