Smrt čeká všude (2008)

Velká škoda té nevyváženosti filmu. O příběhu se zde příliš mluvit nedá, film se skládá spíše z jednotlivých akcí pyrotechniků a právě mezi nimi je ten problém, tady občas napětí a zajímavost klesá, naštěstí se tak ale neděje na dlouho. Právě zmíněné pyrotechnické akce jsou natočeny velice realisticky, u většiny z nich se mi zastavil čas a jen jsem zíral. Výborná je taktéž kamera a i když jindy až tak nemusím zpomalené záběry, tady mi přišly opravdu vhod. Kathryn Bigelow natočila jiný válečný film, aspoň já měl ten pocit, že jsem nic podobného ještě neviděl. 75%

Pohraniční hlídka (2013)

Taková přeshraniční policejní kopaná... aneb co všechno se dá udělat pro to, aby člověk stihl začátek fotbalového utkání. Líbila se mi ta rivalita mezi pohraničníky, tedy spíše narážky na ty rakouské. A také to, jak Franz vypekl mladšího Carla. Opravdu vtipný malý film. 80%

Blade (1998)

Od Bladea jsem samozřejmě nečekal žádnou promyšlenou inteligentní zábavu, ale pouze oddechový akčňák a přesně ten jsem také dostal. Hned úvodní scéna je nezapomenutelná a perfektně vtáhne do děje. Také nám prozrazuje většinu kladů a záporů filmu. Mezi klady rozhodně patří Wesley Snipes, hudba a pořádná akce. Jako zápor vidím ztvárnění upírů, které se mi nelíbí, ale je to podle komiksu, tak budiž. Dále pak vizuální efekty, ty horší se ale projeví až během filmu, především pak v jeho závěru. Stephen Dorff je občas poněkud směšný, protože rozhodně nevypadá jako hlavní záporák, ale charisma mu přeci jen upřít nelze. N'Bushe Wright je taková nevýrazná, což je škoda. 70%

Království nebeské (2005)

Taktéž si tohle nízké hodnocení vysvětluji verzí, která byla k vidění v kinech. Sám jsem s ní měl tu čest a pamatuji si především to, že jsem na nějakou chvíli i usnul. Ovšem po zhlédnutí verze Director's cut musím své hodnocení podstatně zvýšit. Království nebeské je jeden z nejlepších historických filmů. Jediné, z čeho jsem měl taktéž strach byl Orlando Bloom a ten rozhodně neoslnil, ale ani nebyl tak tragický, jak jsem čekal. I když ano, ve scéně před finální bitvou je znát, že mu to příliš nejde. Naštěstí je tu spousta dalších herců, kteří hrají více než dobře.... Jeremy Irons, David Thewlis, Liam Neeson, ale i jako vždy krásná Eva Green. Dále fantastická výprava, kostýmy, exteriéry a výborná kamera. Velice dobře jsou natočené souboje a bitvy, především ta závěrečná, to je opravdu zážitek a není zde Ridleymu Scottovi co vytknout, výborná práce. Proti hudbě taktéž nic nemám, do filmu sedne, záběry kamery dobře doplňuje. Kdyby tak byl místo Blooma obsazen Russell Crowe, je to na 100%, ale já vím, ten Gladiátor... Takže 85%

Mumie se vrací (2001)

Víc než cokoliv jiného je to akční film, až příliš "bombastický" a na velkolepost si hrající. Žel téměř nepřetržitá akce je často bezmyšlenkovitá a především úplně vytlačila atmosféru, která panovala v jedničce, stejně tak jakékoliv prvky hororu, dobrodružství a komedie. Líbí se mi pohledy do minulosti, hudba zůstala též kvalitní a efekty, no některé poněkud rozporuplné. Stephenovi Sommersovi se nepovedl scénář, ani režie a sám si tak pošlapal povedený první díl. 55%

Austin Powers - Goldmember (2002)

Vlastně bych mohl zkopírovat komentář ke druhému dílu, platí to stejné. Goldmember mi přišel vtipný ještě méně, navíc se film velice táhl. Mike Myers předvádí ve všech rolích zajímavé výkony, ale celkovému dojmu to nepomohlo. Líbil se mi úvod a závěr filmu, tedy natáčení Austina Powerse. 35%

Austin Powers: Špion, který mě vojel (1999)

Mini Me sice pobavilo, ale celkově už mi druhý díl nepřišel tak vtipný, jako ten první. Určitě to má i lepší momenty, ale ve většině se vtipy opakují, nebo je tu až příliš fekálního humoru a ten mi sem nesedí. 40%

Král Škorpión (2002)

Celkem zbytečný film, který se natočil zřejmě pouze proto, aby se co nejvíce vydělalo na "popularitě" Mumie. Je to samozřejmě béčko, scénář slabý, stejně tak dialogy... atd. Ale to je vlastně všechno jedno, stejně se to točí pouze kolem Dwayna Johnsona a jeho svalů. Když čekáte to co se čekat dá, film hlavně díky akčním scénám celkem zabaví, prostě taková fantasy oddechovka. 50%

Austin Powers: Špionátor (1997)

Určitě není tahle kýčovitá a pestrobarevná šílenost pro každého, ale mně se to jako parodie na bondovky líbilo. Mike Myers si obě své role užívá, já ho mám radši jako šíleného dr. Zloducha. Je tu spousta scén, které se nezapomínají, především couvání, nebo vztah dr. Zloducha a Scotta. Samozřejmě to má jednoduchý příběh, ale o ten až tak nejde, je to parodie. 55%

Instinkt (1999)

Z jedné poloviny slušné herecké výkony a několik dobrých scén, mezi které patří zejména ty z rozhovorů Thea Cauldera a Ethana Powella. Právě u nich je důležité to, co tu zmiňoval Skejpr a to je kladený důraz na oči, pravděpodobně jsem to u žádného filmu taktéž ještě neviděl. Z druhé poloviny nepovedený scénář, stejně tak režie a podivné myšlení, či chování hlavních postav. Film sráží také to, že je od začátku celkem jisté, proč Ethan vraždil. I přesto to nevidím tak tragicky, jako většina. Já se docela dobře bavil. 60%