Neporazitelný - Série 1 (2021) (série)

Seriál, který využívá rating 18+ na maximum. Jen je pravda, že se to hlavně využívá na pořádné množství brutality než vulgárních slov. Animace je naprosto parádní, příběh je zajímavější každým dílem a vývoj postav zvládnutý. Omni-Man a Invincible jsou skvělý a vedlejší postavy, jako jsou Eve, Robot, Cecile o moc nezaostávají. Dabing u jednotlivých charakterů je na vysoké úrovni. Poslední dvě epizody jsou absolutním stropem téhle show. Další sérii si označuji, u tohohle už nesmím chybět. Udělal jsem chybu, že jsem se na to podíval, až teď. Ale na druhou stranu, jsem si to užil skoro na jeden zátah :-) 9,5/10

Neporazitelný - Mé pravé já (2021) (epizoda)

Masakr. Úžasné finále 1 série. Tohle nemá co se týče brutality konkurenci... to byly jatka :-O

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Návrat Krotitelů se povedl. Není to samozřejmě tak super jako původní film a vlastně to ani není lepší než druhý díl. I přesto se povedlo režisérovi Jasonu Reitmanovi vzdát poctu dílu svého otce. Nový film je regulérním třetím dílem a na tu ženskou týmovku můžete rovnou zapomenout. Nové obsazení v čele vynikající McKenna Grace vás bude bavit a budou vám sympatičtí. Potěší staří známý a odkazy na původní filmy. Film má hrozně fajn atmošku. Tempo je v první polovině pomalejší, ale že bych se nudil se říct nedá. Jason Reitman především vítězí v scénách ve kterých si postavy povídají v těch akčních scénách trošku zaostával, ale že by byli původní Krotitelé jiní se říct nedá. Finále filmu jsem si užil, jako každé finále původních Krotitelů. Co mě ve filmu občas štvalo bylo, že obyvatelé toho městečka kde žily, byli upozadění a občas to vypadalo, že tam nikdo nežije. Ale jelikož jsem nic nečekal, tak jsem nakonec dostal fajn pokračování, které vzdává poctu původním filmům. Na jedno zhlédnutí tenhle film rozhodně neurazí. Pozitivní myšlenky převyšují ty negativní. 6/10

Cobra Kai - Série 4 (2021) (série)

Letos jsme se dočkali rovnou dvou sérií. Na začátku roku jsme dostali třetí a na úplný konec roku jsme dostali čtvrtou. Pro mě jako fanouška se jedná o splněný sen. A když do toho započítám i fakt, že dokázali za jeden rok natočit 4 a 5 sérii, tak se jako fanoušek nemůžu mít líp. Ale teď k 4 sérii. Ta potvrzuje jak úžasná tahle show je. Hlavní tvůrčí tým dokazuje, že jejich láska k sérii Karate Kid jde opravdu hodně znát na celém seriálu. Skvěle pracují s postavami a s nostalgií. Johnny a Daniel mají mezi sebou bezchybnou chemii a jejich společné scény tuto 4 sérii povyšuje na vyšší úroveň. Zabka a Macchio předvádějí perfektní výkony. Návrat Terryho Silvera, záporáka z třetího dílu Karate Kid se povedl na jedničku a herec Thomas Ian Griffith odvádí parádní práci. U mladých herců kraluje Tanner Buchanan ( Robby ), který mě na konci dostal. Ostatní jako je Xolo, Jacob, Mary, Peyton jsou skvělý. Závěrečný turnaj je zpracován dokonale. Žádné jiné finále z tohoto seriálu mě tolik nenaplňovalo. Každé finále jednotlivé série je úžasné ( 3 série má TOP závěr), ale 4 řada to posunula zase o kousek výš, až tomu nemůžu uvěřit. Turnaj je plný emocí, napětí, osudovosti, plný úžasných momentů. Při dvou momentů jsem měl slzy radosti, jak to bylo úžasné. Hudba je zase neskutečná a nebýt jí je tahle show o dost slabší. Ta hudba z toho dělá epickou show. Přitom je to pouhé karate, chápete karate! Wow. Na konci dostaneme nečekaný zvrat, který mi vyrazil dech. Budování na 5 sérii se povedlo na jedničku a já se už se nemůžu dočkat, co zase tahle show předvede. To co tahle show se mnou dělá je nepopsatelný pocit, zbožňuju to! Je dost pravděpodobné, že se 5 série dočkáme dřív, když už je dotočená. Doufám, že už v polovině roku. Jsem plný superlativ a nedokážu tady hledat chyby, je to skvělý. Cobra Kai patří mezi ty nejlepší seriály současnosti. Pro mě je to můj nejoblíbenější seriál co teď běží. Miluju to! 10/10

Cobra Kai - Vzestup (2021) (epizoda)

Obdivuji s jakou láskou tvůrci přistupují k tomuto seriálu. Jde opravdu vidět, že jsou fanoušci série Karate Kid. Finále opět parádní a hlavně pěkně osudové a napínavé. Dvakrát jsem měl slzy radosti z toho, jak úžasný tento seriál je. Husina mě, až do konce nepustila a neskutečně jsem si tohle finále užil. Turnaj byl zpracován excelentně. Závěrečný zvrat se scenáristům povedl, tohle jsem nečekal. Miluju s jakou péčí tvůrci pracují s postavami a jde to znát. Budování na 5 sérii nemá chybu. Jsem nadšený co scenáristé dělají a jak přistupují k celému seriálu. Takhle se to má dělat. P.S. 5 série je již dotočená a já doufám a očekávám, že se jí dočkáme již v polovině příštího roku. Jen tak dál :-)

Matrix Resurrections (2021)

Od začátku, kdy se psalo, že bude film meta, že Neo bude herní programátor, který dělá hry pro Warner Bros. v Matrixu, tak se přiznám, lákalo mě to strašně moc vidět. A k mému nepřekvapení přišli také rozporuplné recenze, kde jedni tento film vyzdvihují a druzí nenávidí. Já jsem po těch recenzí ten film chtěl ještě víc vidět a cítil jsem, že se mi film bude líbit. Líbil se mi nakonec film? ANO! Strašně se mi líbí jak si v první třetině filmu, dělají tvůrci srandu z hollywoodu a scény, kde vymýšlejí vývojáři videoher pokračování Matrix 4 mi přišli zábavné a strašně pravdivé. Páč takhle funguje hollywood. A ještě jedna podobná scéna, kde šéf řekne Thomasovi o tom, že Warner Bros. udělá pokračování, ať už s něma, nebo bez nich. Tahle scéna přesně parodovala realitu, kde sami Warner Bros. prohlásily, že pokračování by vzniklo, ať už s Lanou nebo bez ní. Otázka zní, čeho bychom se dočkali, kdyby to neměla Lana. Lana totiž sama přiznala a vlastně se tím netajila, že film natočila, jako vypořádání se se smrtí svých rodičů. Proto oživila Nea a Trinity. Celkově dějová linka s Neoem a Trinity na konci filmu je pěkně milostná a hodně se mi to líbilo.... byl jsem dokonce i trochu dojatý. Film, ale přepne v půlce filmu do klasického Matrix filmu a člověk si řekne, “na co tady teda byla ta meta první část?“ . Inu sám nevím, ale fungovalo to na mě dobře a ve chvíli, kdy se film přepne na ten klasický akční sci-fi, žral jsem ten film i s navijákem. Akční scény v tomto jsou bezpochyby nejslabší z celé série. Ono se není čemu divit, jelikož na filmu již nedělá choreograf akčních scén Woo-ping Yuen, který se staral také o kameru při akčních scénách ( nebo alespoň to jsem slyšel ). I přesto jsou akční scény dobré ( souboj Neo vs Smith opět super a zase jsem si jejich souboj užil jako u původní trilogie ). Kamera je blíž a je tady také více střihu, pořád je to ale dobře nasnímané a je to stále přehledné. Takže ti co na akční scény nadávají můžu jen říct – není to o akci, ale o příběhu, a když už na akci dojde, je na rozdíl od jiných hollywoodských bijáků kvalitní. Ve druhé polovině nám film pěkně vysvětlí, co se dělo po Revolutions, jak je na tom Sion. Samotné finále, kdy se Neo pokusí osvobodit Trinity je za mě skvělé a přiznám se, že jsem měl několik minut během sledování husinu. Z hereckého obsazení kraluje za mě Jonathan Groff, kterého jsem žral v každé scéně.... i přesto mi strašně chyběl Hugo Weaving. Keaunu a Carrie to samozřejmě tahají nahoru. Zbytek obsazení fajn a hlavně potěší fanoušky seriálu Sense8 velká část herců, jako je Max Riemelt a další. Vizuálně, záběrováním kamerou se mi film velice líbil. Šel jsem si pro 4 hvězdy a dostal jsem je. Nevím, jak na mě bude film působit na další a další zhlédnutí, ale teď jsem spokojený a klidně bych si dal rovnou celou novou trilogii. Jo, až takhle jsem spokojený :-D . 7,5/10

Osmý smysl (2015) (seriál)

Vizuální pecka od sester Wachowski, kteří po fiasku Jupiter vychází předvedli, že na to pořád mají. Seriál má skvěle napsané postavy, originální námět ( hlavní postavy zjistí, že se dokáží citově i duševně spojit s osmi lidmi z různých kout světa ). Sympatičtí herci, kteří ač nejsou nikterak známí, předvádějí skvěle přesvědčivé výkony. Škoda, že byl seriál zrušen po 2 sérii, potenciál tohle mělo velký. Sami tvůrci přiznali, že v plánu měli 5 sérii.  9/10 VÍCE ZDE

Shutter (2004)

Na Asijské horory se nedívám a celkově Asijskou kinematografii nevyhledávám. Ale o tomto hororu jsem poslouchal jenom samou chválu a řekl jsem si " Kurde tak já tomu dám šanci ". No a musím říct, že v dnešní době koukat na tento film je trochu smůla. Jelikož většina hororových scén se stala již rutinou u tohoto žánru a já nebyl příliš vyděšený, většinu věcí jsem čekal a proto mě to tolik nenadchlo. Ale... musím dát palec nahoru příběhu, který mě pohltil a bavil mě, až do finále, kde to pěkně vygraduje. Některé hororové scény, hlavně ta v místnosti s focením, kde zhasnou světla a jediné co vidíme jsou záblesky z foťáku, jsou skvělý. Nebo scéna s padělanými fotkami byla skvělá. Lekačky na mě bohužel nefungovali. Ale jak jsem řekl, příběh velice dobrý, finální vyvrcholení super, a já tomu nemůžu dát slabší jak 4 hvězdy, jelikož se jedná o kultovní horor. Divák, který se na to podívá v dnešní době, nejspíš nebude tolik nadšený. Ale i přesto jsem pozitivní s celkovým snímkem. 7/10

Pach krve (2021)

Ani jeden díl ze série Pach krve jsem neviděl a ani neplánuji. Nový Wrong Turn s touto sérií nemá nic společného a já se vlastně divím, že se takhle jmenuje. Stejně na tom bylo letos i nový Paranormal Activity. Wrong Turn má dobrý námět. Ve chvíli kdy se film dostane do lesa začne opravdu povedená hororová jízda a já byl nadšený, jak dobře to fungovalo. Sice tomu chyběly sympatičtější postavy, ale přišlo mi, že na poměry hororu, kde se partička mlaďochů vydává na výlet do lesa, se chovali poměrně rozumně/chápavě. Filmu nechybí i velká dávka brutality ( i když vám určitě mnozí řeknou, že by to možná chtělo ještě víc :-D ). Fanoušci hororů budou spokojeni. P.S. Na co rozhodně nezapomenu z tohoto filmu, tak je bezesporu scéna se soudem. Tam by se napětí dalo krájet. :-)    7/10

A House on the Bayou (2021)

Zajímavý horor, který má každou další minutou vydařenou atmosféru. Má to super twist a myšlenku. Bohužel největší problém filmu je, že je doslovný. Mělo si to zanechat to tajemno a neznámo, až do úplného konce.... těch posledních 5 minut tam být fakt nemuselo. Ale jinak, se za mě jedná o nadprůměrný horor, kde dojde na zajímavý zvraty. V letošním roce to řadím mezi ty lepší filmy v tomto žánru. Hodnocení mezi 6-7/10, musím ale dát 4 hvězdy, fakt jsem se bavil. :-)