Rozchod! (2006)

Jakoby někdo vzal Válku Roseových, důkladně ji povařil, pak sáček vytáhl, usušil, znovu položil do šálku, zalil vlažnou vodou a tuhle břečku servíroval nejméně oblíbené tetičce na rodinné oslavě. ___ Nemá to ani zdaleka krutou - ba přímo smrtící - ironii rozpadajícího se vztahu jako Roseovi. Jedním z mnoha důvodů, proč to zmiňovanému vzoru s velmi podobnou zápletkou nesahá ani po chodidla, je, že ústřední dvojice tohohle odvaru se chová jako pubertální spratci. Oba jsou frackovitě rozmazlení, takže divák nemá komu fandit._____ Ubohé pokusy o vtip z první poloviny filmu ustoupí v té druhé půlce přiboudlému melodramatu. /8. 6. 12./

Jmenuji se Sára (2007) (TV film)

Odpudivě patetické a sentimentální. Hlavně konec, kdy se hlavní hrdinka neustále a všem sebemrskačsky omlouvá a všichni jí neustále blahovolně odpouštějí. Finiš je až absurdní vršení poztivních událostí, kdy jí k úplnému štěstí chybí snad jen hodinky s vodotryskem. /7. 6. 12./

Zbožňuju prachy! (2006)

Plácání do vody, které se naprosto míjí účinkem. Tento pseudopsychologický film se vyznačuje nesympatickými postavami a navíc nedořešenými problémy a vztahy. KOUSEK DĚJE Mnohé motivy jsou nepochopitelné.. Není žádný důvod - snad kromě psychické nemoci - proč by pohledná žena (Jennifer Aniston) dělala onuci odpudivému chlapíkovi, který o ni nestojí? K čemu byly neustálé narážky na latentní homosexualitu jednoho z manželů, když se ani nepotvrdily ani nebyly popřeny? Atd. Prostě nepodařený snímek. /6. 6. 12./

Coach Carter (2005)

Skoro až povinně motivační film. Parta předem zatracené mládeže se naučí hrát košíkovou, pak se naučí učit a nakonec si tím zachrání život. Je fajn, že jsou takoví lidé jako je ten trenér, ale kolikrát už jsem tenhle příběh viděla, dokonce i s košíkovou v hlavní roli? /3. 6. 12./

Mighty Boosh (2004) (seriál)

Nevtipné dada. /3. 6. 12/ No, přiznávám, někdy i absurdně vtipné.

Identita (2003)

Solidní vyvražďovačka, i když poněkud nelogická. /3. 6. 12./

Královská aféra (2012)

Dávám jenom *** hvězdy, ale s těžkým srdcem. Konec filmu mne přitiskl do sedadla a z kina jsem vyšla v omámení, které přetrvalo několik hodin. Dosud převážně umírněné herecké projevy - typické pro severské filmy - se najednou změnily v bouři emocí, kdy ___KOUSEK DĚJE ___ královna opravdu kvílí žalem a sekera, která tak dlouho visela ve vzduchu, dopadne na krk sice statečného, ale přesto viditelně se o život třesoucího lékaře. Velmi realisticky podaná scéna popravy nezacházela do naturalismu, přitom však strhujícím způsobem podala poslední momenty člověka, který se snaží uchovat důstojnost a zároveň ví, že od smrti ho dělí jen pár nádechů. Konečně scéna popravy, která je lidsky uvěřitelná. ____ Za takový závěr se dá odpustit mnohé (například trochu polopatistické metafory: náhle otevřené okno pustí do temného paláce světlo jako příslib nadcházejícího osvícenství/ nebo v červáncích zahalený obličej milované ženy coby zpodobnění právě prolité krve). Nedokázala jsem však zapomenout, jak často jsem se v přespříliš dlouhé střední části snímku dívala na hodinky. ___ Ano, jak tady píší mnozí, chtělo to STŘÍHAT. /30. 5. 12./

Jednou za život (1988) (TV film)

Tak toto dílko bylo naprosto o ničem. Sobecký hajzl zbouchne nevyrovnanou husu a pak se na ni vykašle - po lásce v tom nebylo ani stopy. Naprosto banální příběh zbytečně dramatizovaly vypravěčovy vstupy, které se marně pokoušely dodat nudné historce zdání osudovosti. /28. 5. 12./

Skvělá kariéra (2010) (TV film)

Hodně ubohá parafráze na Wilderův Byt. Postavy jednají naprosto nelogicky, jejich citové pohnutky jsou nesmyslné. Rádobyvtipné scény působí trapně. /27. 5. 12./

Meč a růže (1953)

Taková barvotisková pohádka zcela ve stylu historických filmů z 50tých let. /27. 5. 12./