Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Téměř nekonečná přehlídka někdy děsivých, ale většinou spíše směšných postaviček, je hlavním poznávacím znakem tohoto filmu. Víc než příběh to působí jako listování v nějakém groteskním katalogu zrůd. /3. 3. 12./

Jiný muž, jiná šance (1977)

Vcelku originální nápad, když western začíná ve Francii, spojený s tradičním motivem msty, je zabitý nesmyslnými dialogy a častým střídáním místa i času, které nedovolí vytvořit žádnou atmosféru. Příběh je příliš roztříštěný, kamera často zobrazující dlouhé záběry.Takže výsledek: nuda. /3. 3. 12./

Pokání (2007)

Výborné pohrávání si s časovou osou, skvělá kamera, byť se sklonem k líbeznosti - ale vzhledem k tomu, že jde o vzpomínky z dětství, jsou růžové brýle přece jen trochu pochopitelné. Herecké výkony, hlavně McAvoy!, jsou brilantní. _________ Už dlouho jsem necítila tak intenzivní obavu o hlavní hrdiny a nepřála jim, ať to nakonec dobře skončí. /26. 2. 12./

Dopisy v krajkách (2000) (TV film)

Na české poměry neuvěřitelně lechtivé. "To byste nevěřila, jak pár tahů perem potěší."

Den zrady (2011)

Excelentní Gosling - zrazený, zrazující, okouzlený, topící se, zneuznaný, bezcharakterní, krutý, sobecký, lačný.... atd. , ale jen průměrný Clonney a to jak v pozici herce, tak v pozici režiséra. Z toho, že je spíš herec, než režisér, ho usvědčuje zdlouhavá střední pasáž, nudné ilustrativní záběry bez komentáře, četná klišé (opět déšť simulující pláč, silueta před americkou vlajkou) - ok. fajn, i spousta režisérů tohle používá, ale to není důkaz, že je to dobře. ------------------------------------------------- Navíc příběh je dost plytký KOUSEK DĚJE - zbouchnutá stážistka?!!!! Nejsem Američanka, takže nedokážu posoudit nakolik realisticky bylo zahrané a zpodobněné poznání, s kým že to ona stážiska čeká dítě. Mne to připadalo přepjaté. KONEC KOUSKU DĚJE Podle mne je to příběh hajzla, který si o sobě myslí, že má charakter, dokud mu všechno hraje do karet. Když si vytáhne Černého Petra neváhá ani chvili použít odporné vlastnosti, které v něm zatím jen skrytě čekaly. Když říká novinářce, která ho zradila, a kterou musí zákonitě nenávidět: Jsi má nejlepší přítelkyně vůbec, tak nelže. Její zrada a charakter je ve srovnání s tím, čím je obklopený a jaký sám je, ještě to nejmenší zlo. /25. 2.12./

Zahradník z Argenteuil (1966)

Tento film má pouze nostalgickou hodnotu, jinak nedisponuje ničím - příběhem, vtipem, hereckými výkony (no dobře, Gabin, ale ten je v každé roli stejně minimalistický) /25. 2. 12./

Podfukáři (2004) (seriál)

Seriál s takovým názvem i postavami a přitom tak etický! A velice důvtipný. /22. 2. 12./

Bravo Girls: Bojovat až do konce (2009)

Další superrozkastovaný příběh z americké střední o tom, jak chudina je free a sebevědomá, zatímco bohatí jsou namyšlení a přitom zamindrákovaní. /19. 2. 12./

Táta na plný úvazek (2004)

Ben Affleck v roli tak vyhládlého muže, že se mu líbí holka protivná jak osIna v zadku. Ale zas je na to trénovaný, protože postava jeho dcery je tak přemoudřelý drzý fracek, že působí líp než antikoncepce.Tohle není film, to je jen výplň, něco jako hrající si koťata. /18. 2. 12./

Import/Export (2007)

Podle všeho za docela levný peníz natočená komedie, která snímá svět nepřikrášlující kamerou a přitom je místy natolik vtipná, že diváky rozesměje nahlas. Příběh Romea a Julie ze současného Norska je sympatický tím, že mladí nevolí revoltu nebo útěk, ale snaží se odmítající rodiče prostě přesvědčit, že jiné neznamená špatné. V tomhle bodě ale už film lehce zaskřípe, protože Jan se snaží jako blázen, zatímco krásná Jasmine spíš rovnou rezignuje. Síle lásky mezi nimi musí divák spíš věřit, než že by ji pocítil z filmového plátna.-------------------------------------------- Možná tento film řekl o soužití Norů a Pákistánců (a dejme tomu Evropy a muslimského světa) víc, než chtěl. Protože zatímco muslimská rodina se přizpůsobí jen vnějškově (jedním oholením kníru, oblečením a lepším uspořádáním zboží v krámku), Evropan musí změnit své zvyky, náboženství a obětovat i choulostivý kousek těla, aby ho aspoň jakž takž přijali. Jakoby poselství snímku bylo: Můžeme žít společně, ale vás to bude bolet! _____ Anebo je vyznění pozitivnější? Přijmout Evropana do rodiny je pro muslimy stejně bolestivé, jako obřízka. Ale jsou schopni to podstoupit. /17. 2. 12./