Odstřelovač (2007)

Solidní béčko vytuněné penězi. Příběh je klasická paranoia o tom, jak by to vypadalo kdyby Rambo současnosi potkal svého Watsona. Proč ne, když člověk nic nečeká? Proč ne? Kvůli zoufaleckému klišé, klišé a znovu klišé! /18. 3. 12./

Žena z Korinta (1986) (TV film)

Můj oblíbený Euripides a můj oblíbený Adamíra v příběhu o tom, jak je důležitější příběh zobrazit, než to, jak se stal. Aneb síla PR ve starověkém Řecku. K tomu silné jiskření mezi Adamírou a Hlaváčovou a brilantní souboj pohlaví, kdy zbraní je dialog. Odpouštím v tomto případě i polystyrénové kulisy, i když škoda jich pro takové herectví a pro takový nadčasový příběh. "Bude to barbarka a bude pít neředěné víno!" - jak mimochodem, ale přitom vášnivě vyjádřené vyznání lásky a obdivu! /18. 3. 12./

Rampelník (2009) (TV film)

Na to, že původní pohádka je rozsahem spíš jen hororová anekdotka, to docela dobře doplnili vedlejšími motivy na snesitelnou stopáž. Co je ale nezvládnuté, je postava Rampelníka. Místo děsivé postavy je tu pitvořivý skřet. /17. 3. 12./

Česká 30 (2012) (pořad)

TV čas zaplácaný vykradením filmových archivů s naprosto otřesnými komentáři hostů, kde zazní vtipné repliky typu: Jo, to je klasika, tak to je dobrý atd.... Dalo by se to brát i jako urážka dobrých filmů, ze kterých vyhryzali ukázky. /16. 3. 12./

Něco společného (1986) (TV film)

Dost nuda, opravdu hloupé dialogy a nepříjemně hysterické charaktery. /11. 3. 12./

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Další překonaný vrchol stupidity a odpudivých charakterů. /9. 3. 12./

Lid versus Larry Flynt (1996)

Forman je dobrý režisér a tohle je dobrý film, ale nemůžu mu odpustit to téma, nebo spíš jeho podání. Nevadí mi porno, když to někoho potěší, proč ne? ___ ale jeho glorifikace??? Nikdy!

Pokojný bojovník (2006)

Velice chytrá kamera. Velice - a tím nemyslím zaběry na vysvalená chlapecká těla, ze kterých by byla úplně hotová Leni Riefenstahlová. Tady je kamera vtipná, komentující a posunující děj aniž by na sebe přehnaně upozorňovala. Narozdíl od scénáře a zejména pak dialogů, které se tváří velice důvtipně, ale přitom je to jen rafinovaně navoněný balast. Ani ne přímo hloupý, jako spíš zdánlivě hluboký a přitom velice jednoduchý. ___________ Přestože shrnutí příběhu je klišovité, tak provedením vybočuje z očekávaného průběhu sportovních filmů. /6. 3. 12./

Jako špatná vzpomínka (2009) (TV film)

Tak tenhle hrabě Monte Christo se hodně nepovedl. Impotentní režii (některé záběry byly nechtěně směšné) konkuroval stupidně nezajímavý příběh o mstě, nelogické zvraty, přihlouplé dialogy a nesmyslné chování všech postav. Seškrábnuté dno francouzské televizní tvorby. /4. 3. 12./

Talk show bez zábran (2010) (pořad)

Tohle nemá s feminismem a emancipací skoro nic společného. /4. 3. 12./