Hudba hrát nepřestala (2011)

Jak se usmířit se synem, který uvízl v časové bublině kvůli poškození mozku? Dojemný, popisný, rodinný film, který zdůrazňuje, jak se vlivem věku a zkušeností měníme a některá rozhodnutí bychom strašně rádi vzali zpátky. SHRNUTÍ: Když vzpomínáš hudbou.

Uncle Frank (2020)

Docela fajn prosluněné retro, kde se postupně derou na povrch temné zážitky z minulosti a z doby, kdy být gay znamenalo spíš se celý život skrývat, než kráčet v pochodu hrdosti. Paul Bettany úžasný, ale i Sophia Lillis jako jeho oblíbená neteř výborná a typově přesná. SHRNUTÍ: Ne každé léto u jezera zanechá hezkou vzpomínku.

Počátek Země Nezemě (2011) (TV film)

Nic proti nápadu, že Země Nezemě je jiný svět - to má docela vtip. I ten ušmudlaný Londýn jak z Olivera Twista měl atmosféru. Bohužel velmi záhy se vyprávění stalo nepřehledné různými motivy a odbočkami, zbytečnými postavami a především motivací hrdinů, kteří snad byli naspídovaní, protože měnili svá rozhodnutí a postoje v každé scéně. Za takový guláš by se nestyděl ani Disney. Není jasné, na jaké publikum autoři míří, některé motivy jsou dětinské, jiné až zbytečně kruté. SHRNUTÍ: Varování především pro muže, aby nepodlehli každé ženské, která jim ochotně rozevře.... svou kajutu.

Vymazaný kluk (2018)

Edukativní ale výhradně pro Američany. U nás snad nežije moc lidí, kteří by byli přesvědčeni, že homosexualita se dá "léčit". Jinak je snímek typickou ukázkou, jak v uzavřeném prostředí ovládaném fanatickou myšlenkou postupně narůstá násilí psychické i fyzické. SHRNUTÍ: Některá léčba svědčí spíš o psychickém stavu léčitelů.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Béčkový dobrodružný film dle starého námětu, kdy se na cizí planetě musí hrdina hlavně umět ohánět mečem. A taky skákat. Výprava a většina triků jsou ovšem prvotřídní, i když vzhled zelených obyvatel mi připomněl nechvalně proslulého Jar Jar Binkse. Ústřední dvojice je sice pohledná, postrádá však charisma. SHRNUTÍ: Zábavná veledrahá ptákovina.

Čističi vesmíru (2021)

To se nedalo. Málokdy vypínám film před koncem, ale tady jsem stopla po dvou třetinách a koukla jen na ten závěr. Žánrově nesourodé, zašmodrchané, s přehršlí různorodých motivů, furt tam někdo něco musí popisovat a vysvětlovat. Prostě taková zmatená nepřehledná míchanice zabalená do hezkého vizuálu. A přeukrutně dlouhá. SHRNUTÍ: Když chceš vyčistit vesmír. Zachránit Zemi. Bojovat proti totalitě. Oblíbit si smrtonosného androida. Prosazovat ekologii. Najít mrtvou dceru..... žiš, to je blábol na kvadrát.

Souboj s rodinou (2019)

Na to, že nemám ráda wrestling, mě film dost bavil. I když, mimochodem, značně přechází skutečnost, že wrestlingové souboje jsou předem domluvená choreografie. Ukazuje však docela vtipně soudržnost jedné hodně netypické rodinky i skutečnou dřinu zápasníků. SHRNUTÍ: Někdo najde Ježíše, my jsme našli wrestling. P. S. Český překlad názvu je na palici. Nejenže nesedí k ději, on je přímo proti němu. Protože hrdinka nebojuje s rodinou, ona je součástí bojující rodiny.

Kateřina Veliká (2019) (seriál)

Je to spíš limonáda o soukromých a sexuálních vztazích carevny, s velmi velkorysou výpravou kostýmů a paláců, chudší ve scénách bitev. Kateřina řeší svoje milostné trable s relativní lehkostí a přitom tak nějak mimochodem rozšíří říši a její vliv. Dějiny jsou zde podány jen zkratkovitě. SHRNUTÍ: Kterak dobýt Krym coby dárek pro milenku.

Vítejte v džungli (2003)

Málomluvný bijec a ukecaný nešika v souboji se zločinci v amazonské džungli. Námět otřepaný jak trencle baťůžkáře, inspirovaný zjevně Indym a samozřejmě pravzorem Mužem z Ria. Nic nového, jen skládání převzatých motivů a klišé. Jako zábava pro puberťáky dobrý. SHRNUTÍ: McGuffin jako vepř, tady fakt nejde o indiány a jejich boj o svobodu.

Vše je pravdivé (2018)

Výjevy ze sklonu Shakespearova života mají podobu pointovaných divadelních scén. Lidé jednají a přemýšlejí soudobou optikou, ale na druhou stranu: co my víme o tom, jak renesanční lidé prožívali své životy? Mnoho odkazů na Shakespearovo dílo i dohady o jeho životě a tak trochu detektivka o tom, jak zemřel jeho jediný syn. Vlastně je to docela nápadité. Rušivě však působilo Branaghovo namaskování. Nemuselo se tak křečovitě snažit o věrnou podobu muže, jehož portréty jsou beztak přinejmenším sporné. Takhle působil jako postava z nějakého karnevalu stvůr. SHRNUTÍ: To, že jsi velký básník, tě od rodinných trampot neuchrání.