The Deep House (2021)

Po delší době opět opravdu strašidelný horor s naprosto dokonalou atmosférou! Krátký úvod a hned následuje velice výživné a nápadité strašení, kdy každá minuta stojí za to. Film v diváku vyvolá nepříjemné pocity hned z několika důvodů. Jakoby nestačilo, že jsou hlavní postavy hluboko pod hladinou v naprosté tmě, ale především se dostanou do klaustrofobicky působícího tajuplného domu. Postupně odhalují temnou minulost tohoto místa a bohužel se jim podaří probudit něco co v domě přebývá a na odchod je rázem pozdě...? 90% PS: Jeden z nejlepších hororů tohoto roku.

South Park: Post COVID (2021) (TV film)

South Park za ta léta prošel vskutku ohromnou transformací a je až k neuvěření, že za touto značkou stojí stále ti stejní lidé. Je moc dobře, že si do toho nenechají kecat a dále nás zásobují tou nejkvalitnější možnou komedií! Aneb Trey Parker a Matt Stone si pro nás připravili další údernou COVIDovou satiru. Příběh speciálu je možná na někoho příliš komplikovaný, ale pokud člověk viděl dostatek seriálových epizod, které k tomuto zvratu přímo směřují, tak si podívanou náramně užije! Nápad to byl vskutku skvělý, neboť jsem se vždy zajímal kam se asi budou ubírat životy mých oblíbených postaviček. Nyní dokonce obohaceno o možnou budoucnost post pandemického světa. Nejvíce mne bezesporu oslovila transformace Erica, který se tímto způsobem postaral o drtivou většinu vtipných scén, ale v zásadě jsem byl spokojený se vším z této epizody a moc si přeju, aby měl tento krátký film co nejdříve pokračování.

Armáda lupičů (2021)

Nějak nechápu proč bylo tohle vůbec natočeno a nedaří se mi skrýt zklamání. Od filmu, kde se během zombie apokalypsy vykrádají banky, bych tedy očekával mnohem více. Jednak se na první zmíněné téma vůbec nedostane, ale hlavně vybudovat svět zombie, bez nich nepovažuji jako příliš dobrý způsob, jak diváky navnadit na postupné budování postapokalyptického světa. Především ale dostaneme pouze poměrně všední a zcela neuvěřitelný money heist s charismatickými neherci, jenž by měl tvořit jakýsi prequel úspěšné Armádě Mrtvých. Nápadité to příliš není, neboť vše hraje do karet lupičů a to i přesto, že jsou jejich plány téměř nepromyšlené. Mimo to jsem během scén, kdy se vybíral sejf pokaždé doslova umíral nudou. Už mě ani nenapadá. proč jsem se chtěl původně přiklonit ke třem hvězdám, jelikož spokojený s touto zdlouhavou slátaninou vůbec nejsem. Jednak mi kolektivní hodnocení tohoto filmu přijde příliš vysoké, ale hlavně nemohu odpustit délku, přičemž většinu tvoří nezajímavá výplň s výskytem nepřeberného množství hloupostí a filmových chyb (obzvláště ke konci). V poslední řadě je film postaven na postavě, která není dostatečně zajímavá, aby mohla utáhnout celý film a jeho protipólem je pouhopouhá karikatura detektiva, kterého mi bylo místy skoro až líto. 40% PS: Tvůrci se tváří světácky, ale 90% záběrů bylo pořízeno v Praze.

Poslední noc v Soho (2021)

Velice příjemné překvapení. Dech beroucí vizuál a na horor celkem komplikovaný příběh o dívce se smutnou minulostí, jež se snaží prosadit ve víru velkoměsta. Bohužel si na to nevybere nejvhodnější prostředí a poměrně brzy se začínají dít podivné věci, neboť dívka naváže skrze sny poměrně silné pouto s tajemnou ženou z minulosti a na vlastní kůži tak prožívá její nevšední život. Nejprve si to velice užívá, ale jakmile zakusí pozlátko jiného světa, situace se náhle vyostří a ona kompletně ztrácí kontrolu nad situací. Následně jde jen těžko odlišit sen od reality až to vygraduje v hezky udělané krvavé finále. Nejvíce bodů dávám především za způsob jakým je tento film natočen a komplexnost příběhu, neboť strašidelné mi to příliš nepřipadalo. 77%

Finch (2021)

Poměrně zapomenutelné road movie z post apokalyptické budoucnosti. Na tomto díle je hezky propracovaná polemizace o lidské zranitelnosti a smrtelnosti, ruku v ruce s vývojem a sebeuvědomění si svého robotickým společníkem hlavního hrdiny, který má za úkol pokračovat v jeho odkazu. Mimo to však film nenabídl vůbec nic a bez jediné akční scény, či dalšího herce, se pomalu šoural ke svému otevřenému konci. Po tom co jsem napsal to zní jako jasné dvě hvězdy, ale ač se to místy docela táhlo, já byl ve své podstatě celkem spokojený. 53%

Chlapec, kterému říkají Vánoce (2021)

Jasné, je to pro děti, ale i tak si nedovedu představit, že bych z toho někdy mohl být nadšený. Chvílemi se to dost táhne a příběh je to hloupý a naivní. Co mi ale vadí nejvíce, je zhodnocení dobra a zla. Kdy býti hodný, znamená všemu uvěřit a nechat si srát na hlavu. Mimo to, je to díky Netflixu docela zpolitizované a plné nejrůznějších klišé. Váhal jsem mezi 2-3*, ale je tu mnoho moc hezkých a lepších pohádek. 45% PS: Ještě bych rád zmínil neuvěřitelnou názorovou rozpolcenost hlavních postav, které jsou schopny během chvilky zcela nepochopitelně obrátit.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Druhý díl se vydává ve stopách jedničky. V příběhu naváže s Eddiem (Tom Hardy), jenž právě řeší nejlepší možný způsob začlenění do společnosti se svým malým tajemstvím. Skrývat vraždící mimozemské monstrum však není vubec jednoduché, což vytvaří řadu problémů a pro diváka naopak skvělou humornou podívanou. Na první díl to sice nemá, ale to bychom od pokračování očekávali příliš. Stále je to velice vtipné, herecké výkony jsou na výši, příběh je stále dost dobrý a kupodivu jsou zde mnohem lépe provedené akční scény. Mimo to, zde vskutku nápaditě propracovali vztah Venoma s hlavní postavou, což by mohli ocenit dokonce i fanoušci romantických komedií.... No já jsem tedy spokojený. 69%

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Jakoby studio v poslední době dokázalo vypracovat pouze do detailu propracované bitky a vizuál, ale potřebná hloubka tomu prostě chybí. Ač jsem byl zpočátku velice spokojený, tak příběh prostě není nijak zvláště zajímavý a vlastně to celé působí až nezvykle pohádkově. Potenciál tohoto filmu byl vskutku velký. Legenda byla zajímavá, bojové scény nápadité a klíčové schopnosti jedinečné a na pohled moc hezky propracované. Nicméně se z toho dalo vytřískat mnohem více a druhá polovina zcela ztratila jiskru a postupně se proměnila v regulérní pohádku pro nejmenší, přižemž jakoby se změnil i způsob natáčení s věkovým doporučením. 60% PS: Nejsem si jist, jakou funkci mělo dílo v celkovém MCU příběhu plnit, ale pokud to byla pouze zbytečná výplň, tak hodnocení ještě snížím. Nicméně očekávám spíše ochutnávku nového hrdiny do nových filmů.

V obležení (2021)

Jelikož jméno režiséra stále nemám v živé paměti, původně tento film představoval jediné lákadlo ve formě charismatického dua Butlera s Grillem v hlavních rolích. První polovina byla vynikající a velice jsem si užíval  atmosféru, přičemž se v příběhu odehrával jeden zvrat za druhým. Nicméně celé úsilí pohřbila finální třetina, jež na mě absolutně nepůsobila. Atmosféra byla náhle pryč, souboje nudné a černá představitelka policistky nezastavitelná i nesmrtelná. Následné rozpletení zápletky vyznělo malinko lacině a ve scéně, kdy už hlavní hrdina leží poražený na zemi a v poslední sekundě dvakrát úplně stejně zachráněn jsem náhle netušil, jestli se tomu mám vysmát a nebo zuřit. I když to vypadalo tak skvěle, nezadařilo se ani na průměr, který od Carnahana  očekávám (raději to jméno napíšu, ať si to konečně zapamatuju). 55% PS: Co měl sakra znamenat ten závěr se sanitkou?...

Zmizení (2013)

Mimořádně povedené drama, které mi prokázalo důležitost dodržování presumpce neviny a neradovat se hned z mučení záporného slizouna. Neboť díky spletitosti příběhu, může být v závěru vše úplně jinak, než se na první pohled zdá. Plusové body za atmosféru, která je velice napínavá, místy skoro až mrazivá a k tomu naprosto dokonalé herecké výkony v pomyslném popředí suverénního detektiva Lokiho. Až jsem byl sám udiven, že zde herecky zaválel mnohem lépe a rozhodně mi byl sympatičtější než herec z mé TOP 10. Otevřený závěr byl poměrně uspokojivý a nasměrován spíše optimisticky. Přesto tento film úplně nepatří do kategorie, kterou bych aktivně vyhledával a mé celkové pocity mírně zneváží veškeré filmové kvality na slabší čtyři hvězdy. K tomu zde ještě poměrně silne figuroval fakt, že jsem byl mnohem spokojenějí s podobným filmem ze stejného roku (Zmizelá) a také nadšení velmi rychle opadne u druheho shlédnutí. 75%