Trol (2022)

Asi už mne zkrátka tyhle Godzily nudí, a to, ať už jsou odkudkoli. Za určitých okolností bych asi i dal tři hvězdy neboť kamera jakožto i celý vizuál byl ohromný, ale dílo postrádá osobité kouzlo, příběh je slabý, nepříliš zajímavý a na hereckém obsazení jsou paradoxně nejcharismatičtější vedlejší postavy. No zkrátka nic nového a nuda. 45%

Princezna zakletá v čase 2 (2022)

Člověk by tak nějak předpokládal, že tvůrci po úspěších jedničky budou mít dostatek financí i zkušeností na přípravu úctyhodného filmového zážitku, ale ono ne. Zůstává jen to, co se minule příliš nepovedlo a to dobré se rychle vytrácí. Důkazem toho je naprosto tragický scénář, jenž působí téměř jako levná telenovela a béčkově vypadající runové efekty. Počínání hlavních postav tak často postrádá jakýkoli smysl a nebo prostě jen složí jako výplň, aby mohl mít film nepochopitelných 134 minut. Samotná princezna se nám z díla jaksi vytrácí a to je možná i dobře, neboť stejně řeší pouze manželské neshody se svým věčně uraženým princem v hospodě (PROČ?!). Vlastně dílo nezachránilo ani četné vykrádání lepších a úspěšnějších filmů, neboť a to především v případě boje vše působí neskutečně uměle a nelogičnost provází v podstatě celý film. Finále pak představuje jednu velkou mazanici a nekoukatelný chaos v podobě závěrečné bitvy. Již dlouho jsem se u filmu takto nenudil a asi bych udělal lépe, vrhnout se na něco od mnou tak nenáviděného Zdeňka Trošky. Aneb výsledek podobně na hovno, ale on si aspoň na nic extra nehraje. Poslední důležitá věc, ač jsem se vážně snažil, prvky pohádky jsem v tom také moc nenalezl. Je to spíše takový mix Elišky a Damiána s Marvel Doktorem Strangem zahrané nepříliš dobrými herci z původního filmu.

V pasti: Barcelona (2023)

Nejspíš za to mohla má nulová očekávání, ale musím přiznat, že jsem si dílo nakonec i užil. Na jedničku to samozřejmě v žádném případě nemá, ale špatné jako tu mnozí uživatelé tvrdí to rozhodně nebylo. Až na několik hloupostí a filmových chyb mi zde v zásadě nic nevadilo a tak hodnotím kladně. Ty dvě hodiny dokonce utekly docela rychle. 51%

Láska na první pohled (2023)

Na poklidné sledování, při kterém prostě chcete vypnout  a o ničem nepřemýšlet je to celkem ok, ale jinak je to příliš jednoduché. A to jak příběh, tak zápletka. Ušlo to, ale podobných filmů jsou stovky 50% PS: příběh tak nevýrazný, že teď, po měsíci již moc netuším o čem to bylo.

Démon ve mně (2023)

Opět ta stejná písnička. Nemohu říct, že by to bylo špatné, ale jako bych to už předtím celé někde viděl. Nápad ohledně indického démona byl dobrý, jen kdyby k tomu byla hutnější atmosféra. To se příliš nepovedlo a dílo tak nebylo skoro vůbec strašidelné. No a to dokazuje i fakt, že vlastně ani nikdo důležitější neumře. 58%

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Jakožto film to není nic moc a i když si snímek moji pozornost dokázal celkem lehce udržet, působí velmi amatérsky. Na tom by měl Kazma do příště ještě hodně zapracovat. Naštěstí to bylo celkem zajímavé, dokonce vtipné a pokud je alespoň část z toho pravdy, tak jsem vážně spokojený. A to i přes klasicky trapnou hru na city. Zde skrz plyšáky pro Ukrajinské děti nebo vyznání lásky té nesympatické buchtě. Dílo sice nedosahuje kvalit těch lepších dílů jako Prostřena nebo výletu do Ruska, ale viděl bych to zhruba na 60% PS: Svým způsobem Kazmiče dost obdivuji, jak dokáže zblbnout lidi.

Barbie (2023)

Solidní komedie. Barbie jsem nepodceňoval a přestože zde hodnocení výrazně klesalo, já se na sledování stále těšil. Asi to nejlepší na díle je vzájemná chemie ústřední dvojice, tedy Goslinga s Robbie (Barbie a ken). Také mi byl sympatický specifický druh humoru s mnoha narážkami na svět panenek. A na závěr ještě jedna věc, jenž velmi oceňuji a to, že se dozvíme relativně mnoho nového jak o Barbie, společnosti Matel, patriarchátu ale i dokonce i o koních. Nutno však přiznat, že bych si dílo v žádném případě neužil, sledovat to celé jen tak o samotě. Je to zkrátka rodinná komedie a bez toho netuším zda bych si to vůbec kdy pustil.  55%

Pozvánka do pekla (2022)

Očekával jsem trochu jiný a rozhodně strašidelnější průběh. V tomto případě mne první polovina tak akorát navnadila a konečné vyznění, ač stále ještě ucházející, působilo velmi banálně. Za největší klady považuji asi zajímavě napsané postavy, přičemž by Nathalii Emmanuel sedla spíše role vedlejší a nebo oběti. Jinak asi fajn oddechový horůrek, jen by to chtělo ještě zapracovat na atmosféře 50%

Děti si nech! (2021)

Slaboučký španělský remake původně bezchybné komedie. Herci otravní, vtipné to také moc není a vše dobré z originálu tak nějak chybí....

Vocasy na tripu (2023)

Asi jsem původně očekával příliš a tak mi dílo přišlo pouze jako velice přehypovaná vulgární psí komedie. Sledování sice zdaleka nesplňovalo má očekávání, alespoň to však bylo natolik poutavé, aby si udrželo moji plnou pozornost a za těch několik úsměvů mi to asi stálo. Nejedná se sice o nic výjimečného. Vlastně jde jen o několik ucházejících vtípků a nápadů z psího úhlu pohledu na věc. Pak je tu ale finální půlhodinka a tam musím uznat, že to tvůrci neskutečně zabíjí (v dobrém), což mne ještě donutilo zauvažovat o lepším hodnocení. No možná příště. 69%