Zombieland (2009)

Film stojí na nepříliš promyšlené koncepci, nad kterou nesmíte ani sekundu uvažovat. Jinak se jedná spíše o kousek pro fanoušky zombie, což já rozhodně nejsem, protože příběh zde moc složitý či snad originální není, hraje se zde na efekt i neobvyklost prostředí, kam se hrdinové vydávají. Herecké složení pak nijak vyjímečné není, chtělo to více Amber Heard a kvalitnější scénář.

Country Girl (1954)

Divadelní vzor je na filmu vidět v každé minutě, čehož já příznivcem nejsem, bohužel se mi ta statičnost děje promítnutá v několika dialozích příliš nezamlouvá, téma filmu je pak nadčasové, průběh očekávatelný a nechybí ani happy end. To co, ale dělá tento film, jsou herecké výkony, Crosby hraje přesvědčivě, avšak je na svou roli poněkud starý, Holdenovi role také sedla, avšak zářivým diamantem tohoto filmu je Grace Kelly, která svým naprosto strhujícím, autentickým výkonem dokazuje, že Oscar putoval do správných rukou. V tomto filmu není princeznou a i tak její půvab, krása, i ta vnitřní, září přes celou obrazovku.

Buzíci (1974)

Dva magoři, kteří by zasloužili dostat, s prominutím, přes hubu a to pořádně, se potulují Francií, kde kradou, obtěžují lidi sexuálně i verbálně, mají být asi vtipní, ovšem mě to neskutečně iritovalo, stejně jako fakt, že se jedná o sled scén a ne celistvý příběh. Tohle je pro mě dno francouzské komedii, není to typ humoru pro mne.

Insomnie (2002)

Pacinův herecký koncert představený jeho duševním rozpoložením z nespavosti je největší tahákem, tohoto jinak poněkud pomalu plynoucího filmu, kde si vrah hraje na kočku a myš s detektivem, aby společně podnikli činy, jejichž následky pak ke konci nesou. Docela nespokojený jsem byl s koncem i s faktem, že se vlastně celou dobu nic nevyšetřovalo, ale jen se rozvíjel fakt, že ten druhý to ví a co s tím udělá. Na druhou stranu napětí i nespavost si divák může doslova osahat.

Indiskrétní příběh (1958)

Vztahová konverzačka mezi Grantem a Bergmanovou nabízí špičku tehdejšího romantického filmu se špetkou nadsázky, vtipu i popichování mezi ústřední dvojicí. Po počátečním okouzlení, i aférce, ale film dějově poněkud stagnuje a nezachrání jej ani taneček Caryho Granta.

Sledování (1998)

Jako debut za nemalý obnos obdivuhodné, ovšem bez přihlédnutí k tomuto faktu, se jedná o ne až tak překvapivý snímek, s poctivou atmosférou, dobrým nápadem, ale mizerným hercem v hlavní roli, tedy alespoň mne slušně iritoval. Velice sympatická je rovněž stopáž či konec.

Divokým Kurdistánem (1965)

Obstojně vystavěný příběh okolo Barkera s mnoha typickými znaky tehdejších mayovek, se nemusí stydět ani za slavnějšími kolegy s westernovou tématikou. Vtipný i svižný děj se sleduje dobře a rozhodně je kvalitnější než V říši stříbrného lva.

Úkryt (2011)

Silně depresivní film hrající s divákem hru na nejistotu, prostupňovanou šílenstvím Shannona, který jako vždy hraje svou netradiční postavu na výbornou, podobně hodnotný výkon podává i vždy dokonalá Jessica Chastain, takže intenzita filmového zážitku je o to umocněna. Jen mě udivila zbytečná délka filmu.

Zvláštní dny (1995)

Neskutečně přetažená temná akční deprese z tehdejší budoucnosti, atmosféricky dobře naladěná, příběhově drsně propletená (avšak hlavního vraha jsem úspěšně vytipoval na začátku), rovněž dobře obsazená, s působivým finále. Avšak prvních 50 minut se naprosto nic neděje a jsou jen povětšinou zbytečně nabalenou vatou.

Elysium (2013)

Prachobyčejná sci-fi jednohubka se sociálním podtextem, kde Damon bojuje s jednoduchým příběhem, slabým koncem a šílenou předvídatelností děje. Vypadá to velice solidně, ovšem to film nedělá, protože to nepřebije naivitu a ani fakt, že tento příběh snad nemůže být vydáván za áčkovou sci-fi. Z celého snímku tak v paměti uvízne snad jen Copley se svým magorem první třídy.