Perníkový táta (2008) (seriál)

Velice svérázný seriál, kde dosti netradiční dvojice rozjíždí obchod s drogami. Místy originální, napínavé, střídají nezajímavé segmenty z rodinného života, ovšem celý propletenec nakonec se jeví obstojně stejně tak i příběhové linie a posuny v rámci distribuce či vývoji postav. Občas je to i docela síla, ale já bohužel končím se sledováním na začátku čtvrté série, už to není co bývalo, v dílech se toho moc neděje a hlavně začíná se to natahovat.

Podfukáři (2013)

Překombinovanost, snaha přechytračit a ohromit diváka za každou cenu se ve výsledku změní v nepříjemnou změť, která ač není složitá, neposunuje děj nijak dále. Finální rozhřešení je pak neuvěřitelně strojení, jakoby umělé vložené a u závěrečné milostné scény v Paříži jsem se už nemohl nesmát výsledné naivnosti scénáře. Navíc herci, ani legendy typu Caina či Freemana, film nepodrželi, částečně proto, že nebylo moc hrát, prostě to na ně v tom překombinovaném pozlátku efektů nezbylo.

Valdézovi koně (1973)

Tak naivní plýtký film jsem si od Sturgese nezasloužil, příběh zamilovaného honáka neuvěřitelně stagnuje, neoplývá zápletkou a dokonce ani pořádnou akcí. Takový film si mohl někdo dovolit tak ve 40. letech kde by realistická ukázka života na západě jistě uspěla, ale v letech 70., je to jen nezajímavá báchorka.

Práče (1960)

Malý chlapec prochází se záložní jednotkou válkou, se svou dětskou nevinností, hloupostí i odvahou. Sledovat jeho osudy je místy napínavé, ke konci však častěji monotónní. Plejáda herecké špičky mu sekundují zdatně, ale nezachrání nijak složitý spíše dětský příběh.

Den sovy (1968)

Franco Nero bojuje s větrnými mlýny, ale jeho sympatickému kapitánovi musíte prostě fandit, zvlášť když se kolem něj točí neskutečně krásná Claudia Cardinale, která zde hraje hodnotnou roli. Rozkrývání případu je velice poutavé, střípky začínají zapadat a vše dobře šlape, až k nevyhnutelnému konci.

Okouzlený (1967)

Jedná se o velice milou komedii na bázi splnění několika přání spojených s nešťastnou láskou, každé má pak svůj háček. Velice se povedla nenucená konverzace hlavního hrdiny s ďáblem a jeho drobné manipulace i zákeřnosti, horší už je to pak s rozuzlením děje, které zůstává za očekáváním. Naprosto fantastický je pak obsazena Raquel Welch.

Exodus (1960)

Historie židovské teroristické organizace v kostce s dvěma vnucenými milostnými příběhy, hlavně Saint se k mladšímu Newmanovi nehodí. Film samotný je roztažen extrémně a přitom postrádá zásadněji výraznou dějovou linku, protože celkový dojem se z několika dějových epizod naprosto vytratí. Tato epizoda z dějin Izraele mi nepřijde tak podstatná, aby dostala takový prostor, mnohem více se mi líbil film ze stejného období s Douglasem a dalšími hvězdami.

Devil (2001)

Většinou u mě kombinace horor a skupina dětí neslaví úspěch, ale zde jsem byl mile překvapen atmosférickým pohledem do nelehkého období španělských dějin, kde se najde příběh lidské hyeny a malých chlapců, ve kterém umírají lidé na běžícím páse. Příběh i prostředí, dokonce i zasazení duchů do děje se podařilo velice přesvědčivě.

Salamandr (1981)

Postarší Franco Nero zabraňuje fašistickému převratu, na jeho straně bohužel stojí jen Quinn, protože scénář i naivní příběh nenabízí zrovna poutavou podívanou, skutečně nad nedomyšleností děje i jeho zbytečnými odbočkami zůstává občas rozum stát. Ale i tak se jedná o vděčné téma a přece jen je poutavé sledovat tuto politickou machinaci obklopenou spoustou v té době již vyhaslých hvězd stříbrného plátna.

Muž v ohni (2004)

Jasná přímočará akce, občas proložená hláškou, s nesmiřitelnou tváří Denzela, který se hodinu seznamuje s dívenkou, kterou pak druhou hodinou stereotypně, avšak stylově, mstí. Nejedná se o nic vyjímečného, spíše je to takové vzpomínka na staré dobré časy akčního filmu.