Živý terč 2 (2016)

K remakům úspěšných filmů přistupuji velice obezřetně, často to bývá jen zbytečná ždímačka na peníze bez invence či nějakých větších ambicí. Živý terč 2 v mnoha ohledech jen recykluje originál z roku 1993, nic moc nového nepřináší, s nápady se drží zoufale při zemi, snímek působí strašně lacině a obyčejně, originálu nesahá ani po kotníky. Scott Adkins předvádí spoustu bojových scén a kaskadérských kousků, chybí mu však charisma, Van Damme to není ani omylem. Záporáci jsou docela v pohodě, chválím i sympatické exotické prostředí. Akční scény jsou fajn, zpomalovačky mi vůbec nevadily, kamera je naopak těžce průměrná. Některé scény mě solidně nudily, snímek mohl být klidně o čtvrt hodinky kratší a nic by se nestalo, ba naopak by mu to velmi prospělo. Závěr je takový prapodivný a odfláknutý, film si rozhodně zasloužil propracovanější zakončení. Ve finále se nejedná o žádnou velkou tragédii, Živý terč 2 se dá v pohodě přežít, jen je to takové jednoduché, laciné a přihlouplé televizní béčko, že jedno shlédnutí bohatě stačí. 4/10.

Interceptor (2022) odpad!

Velice nepovedený pokus o akční béčko, na kterém jde strašně vidět, že nikdo ze zúčastněných neměl sebemenší snahu natočit něco lepšího, než jen další kravinu televizního střihu. Všechny postavy, včetně hlavní hvězdy, jsou zoufale nesympatické, nikomu jsem nevěřil ani nos mezi očima, záporáci jsou zoufalý až běda, Elsa Pataky občas působí vyloženě jako nadčlověk, což je chvílemi až komické. Akční scény jsou nezajímavé a neinvenční, nejsou ani moc dobře natočené, nad množstvím hloupostí ve scénáři jsem jen nestačil kroutit hlavou. Hodina a půl byla až až, nudit jsem se začal prakticky už od samého začátku. Interceptor bych shrnul jako nudnou, sterilní a lacinou blbinu, která divákovi nic nedá, jen mu zbytečně sebere 90 minut života. 0/10.

Fotograf a Pošťák: Vražda José Luise Cabezase (2022)

Do určité míry souhlasím s kolegou Arsenal83, dokument na mě taktéž po celou dobu působil jako španělská vesnice, zorientovat se v postavách či celkově v období bylo pro mě takřka nemožné, moc mi nesedlo ani tempo, kdy zhruba 100 minut působilo jako věčnost, nejpoutavěji a nejzajímavěji se mně jevil začátek, postupně mi však veškeré dění začalo tak nějak splývat a já se jen modlil, ať už je konec a konečně se dozvím, jak celý případ nakonec dopadl. Závěrečné rozuzlení je docela šokující, něco takového bych očekával spíše v severnější části Jižní Ameriky. Pořád se ale nemohu zbavit dojmu, že dané téma šlo zpracovat daleko víc poutavěji, logičtěji a hlavně divácky přívětivěji. V současném zpracování je dokument určen primárně pro Argentince, diváci jiných národností z toho podle mě moc mít nebudou, ledaže by ty argentinské osobnosti a kriminální kauzy, na rozdíl ode mě, znali. Do příště se teda zkusím polepšit a něco si nastudovat, Fotograf a Pošťák je každopádně lehce podprůměrný true crime, který těžce doplácí na své zpracování. 4/10.

Sousedi (2014)

Příjemná, svižná, jednoduchá, ale především vtipná komedie, kde Seth Rogen a Rose Byrne tvoří neuvěřitelně sympatickou dvojici, své role zvládli na jedničku, obdobně se blýsknul i miláček všech žen, hezounek Zac Efron. Příběh není nikterak složitý, má hned několik vyloženě úchylných scén, humoru je celkově tak akorát, je to vlastně taková klasická povedená komedie pro mladé. Vytknout bych mohl pár hluchých míst či do určité míry i určitou trapnost některých situací, nicméně pokud budu Sousedy brát čistě jako přihlouplou oddechovou komedii, svůj účel rozhodně splňují. 7/10.

Kurz manželské touhy (2021) odpad!

Česká kinematografie je zase bohatší o další hloupou, trapnou a nevtipnou rádoby komedii, kterou nezachraňují ani jindy vcelku snesitelní herci, kteří zde z kdovíjakého důvodu strašně přehrávají a není zde jediná postava, která by byla alespoň trochu sympatická. Příběh se snaží být komedií, kriminálkou a vztahovým dramatem zároveň, pochopitelně je z toho nakonec taková nepovedená a přihlouplá směsice nedávající absolutně žádný smysl. Naprosto zbytečně ztracených devadesát minut života. Nemám co hodnotit, utrpení. 0/10.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Restart populární hororové série Saw ve mě vyvolal velké obavy, neboť posledních několik dílů už tak působilo strašně prázdně a bylo znát, že tvůrci už moc nemají z čeho brát. Spirála strachu se snaží působit jako takové laciné Se7en, což mi zpočátku nepřišlo jako špatný nápad, brutálních thrillerů není totiž nikdy dost. Co z toho ale nakonec vyšlo, je přímo k pláči. Příběh je vlastně taková směsice toho nejhoršího, co film jako takový může nabídnout. Absolutně nic zde nedává smysl, atmosféra je téměř nulová, děj místy sklouzává téměř k parodii sebe sama, dialogy jsou přímo otřesné. Samuel L. Jackson prakticky nemá co hrát, jeho postavu by zahrál kterýkoliv jiný herec, Chris Rock je neskutečně nesympatický a otravný, přehrává až to pěkné není, obsadit ho do hlavní role byla fatální chyba. Ostatní herci na tom nejsou o moc lépe, záporák je přímo absurdní. Jediným plusem jsou snad jen ty pasti, které ale bohužel působí jen jako taková vykrádačka, neboť samotný film jinak nemá s původní sérií vůbec nic společného. Do mého hodnocení se také započítává i určitá míra nostalgie, jinak by to byl jasný odpad. 1/10.

Pam a Tommy (2022) (seriál)

První polovina seriálu byla podstatně poutavější a zajímavější, a to nemyslím kvůli erotickým scénám, líbila se mi příjemná retro atmosféra, svižné tempo, výborné herecké výkony všech zúčastněných a vhodná hudba. Postupně ale zůstaly jen ty výborné herecké výkony, atmosféra se začala vytrácet, zajímavých scén ubývalo a nakonec zůstalo jen obyčejné, nudné televizní drama. Původní myšlenka byla dobrá, zajímalo mě zákulisí celého skandálu, oceňuji jak Lily James, tak i Sebastiana Stana, oba hráli perfektně, poctivou práci odvedl ale i Seth Rogen. Osobně bych raději volil kratší formát, osm epizod bylo až až, závěr jsem čekal trochu propracovanější. Vzhledem k televiznímu formátu je to ale poměrně slušně natočený seriál se spoustou dobových detailů, snaha o co největší autenticitu je očividná, u spousty scén jsem se krásně pobavil, takže celkově Pam & Tommy hodnotím veskrze pozitivně, respektive mírně nadprůměrně. 6/10.

Encanto (2021)

Vizuálně nesmírně sympatická pohádka s příjemným exotickým nádechem, se sympatickými postavami a s obstojným, přesto poměrně všedním námětem. Příběh se zaměřuje na problematiku rodinných vztahů, děj je místy až překvapivě vážný, slušelo by mu mnohem více humoru, nešlo si také nevšimnout menších mezer ve scénáři, zejména se to týká logiky a zkratkovitosti. Encanto je podle mě určené primárně pro trochu starší publikum, děti ocení především písničky a barvičky, příběh jim asi nic moc neřekne. Jedná se o malinko zábavnější podívanou, než jakou je letošní Proměna od Pixaru, ale taktéž žádná sláva. 6/10.

Gladbeck: Únos rukojmích (2022)

Tak tohle mě moc bavilo. Čekal jsem další klasický true-crime dokument, o to větším překvapením pro mě Gladbeck byl. Dokument je postaven na velice nevšedním základu, a sice dobových záběrech, fotografiích a rozhovorech, čímž se povedlo zachovat maximální možnou autenticitu, takže určité scény jsou opravdu dechberoucí a jen stěží pochopitelné. Žádné nudné komentáře, sáhodlouhé projevy či nic neříkající záběry, jen čistá autentická práce bez nějakých dalších zbytečností. Tleskám. Celý dokument je o to víc znepokojující, když se člověk nakonec zamyslí, jak zpackaná ta celá akce byla. Jedna věc je neskutečný hyenismus novinářů a jejich honba za senzací, jsem však toho názoru, že kdyby policie fungovala správně, nic z toho by se nestalo a vše by podle mě dopadlo jinak. Z dnešního pohledu je až neuvěřitelné, kolika přešlapů se policie za těch 54 hodin dopustila a co vše umožnila. Osobně bych se nebál jít ještě víc do konfrontace s tehdejší policejní prací, ale to asi předmětem tohoto projektu ani nebylo. Za mě spokojenost, nesmírně silný, poutavý a originální dokument, který každému vřele doporučuji. 9/10.

Kyberpeklo: Jak odhalit zneužívání na internetu (2022)

Případ je to zajímavý, nicméně zpracování je tak strašně nudné a nezáživné, že celých 105 minut mi přišlo jako věčnost. Byl pro mě velký problém zorientovat se v postavách, rozhovory s účastníky nejsou vůbec zajímavé ani poutavé, určité části, zejména kdy se nic neděje, se strašně táhnou, kdyby to sestříhali na hodinovou stopáž, nic by se podle mě nestalo. Z dokumentu si odnáším snad jen nový poznatek, že Jihokorejci se s kriminálníky fakt nemažou, za což jim jednoznačně patří palec nahoru. Jinak je to ale strašná nuda. 4/10.