Evander

Petr Hejlek

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 24.6.2020  23:30

Tak tohle je kardinální sračka! Jiných slov tentokráte nenacházím...

• 18.6.2020  14:45
    Gentlemani (2019)

Gentlemani jsou dobrým filmem a v rámci Ritchieho tvorby rozhodně patří k tomu nejlepšímu, ale zdejší hodnocení i umístění je úplně mimo. Filmů srovnatelné kvality jsou tisíce. Tím nepopírám, že jsem si film užil a dobře se bavil, jen jsem prostě přesvědčený, že do TOP 200 nepatří ani zdaleka. Příběh filmu má k dokonalosti daleko, ale líbí se mi, má mnoho zajímavých, byť občas nesmyslných zvratů (zejména ke konci). Líbí se mi práce s kamerou a perfektní jsou zde herecké výkony, které dále umocňuje vysoký podíl sympatických charakterů. Hudební stránka je v souladu s celkovým vyzněním filmu, vhodně dokresluje atmosféru a neruší. Celkově se jedná o velmi příjemný film, který se dá po čase zhlédnout znovu. 82%

• 18.6.2020  12:16
    Bloodshot (2020)

Bloodshot se dá bez rozpaků nazvat moderní verzí Univerzálního vojáka, a to se vším, co tato doba přináší. V praxi je zde výrazně slabší příběh než u zmíněného Univerzálního vojáka, citelně více akce, která je ještě více nereálná atd. Upřímně je Bloodshot vlastně takovou chlapskou pohodičkou, která nenadchne ani neurazí, není třeba ji vidět vícekrát, ale druhé, případně třetí zhlédnutí jistě nikomu neublíží. Má očekávání film splnil a v mnohém vlastně i překonal. 62%

• 15.6.2020  16:00

Mizerové se s klidným svědomím dají nazvat mou oblíbenou odpočinkovou sérií, nemyslím si však, že by tento díl byl zrovna důstojným zakončením. Příběh je docela fajn, oba hlavní hrdinové stále nadmíru sympatičtí, kvalitního humoru je dostatek, audiovizuální zpracování parádní a proč si tedy vlastně stěžuji? Zaprvé, akční scény jsou dost přepálené, je jich i zbytečně moc a na akční komedii, kterou ve své podstatě Mizerové jsou, jsou zbytečně násilné. Proti násilí ve filmech nic zásadního nemám, ale zde prostě postrádá smysl. Druhý důvod, proč mi třetí Mizerové nejsou tak pochuti jako první dva díly, tkví v době natočení, jejímž naprosto zásadním a bohužel negativním důsledkem pro požitek z filmu je hyperkorektnost ve všech myslitelných směrech (politická, genderová, …) Ta pak zejména v kontrastu s výše zmíněnou zbytečnou násilností/brutalitou působí vysloveně jako pěst na oko. Je to škoda, zvláště pak proto, že z mého úhlu pohledu k perfektní a ničím nerušené zábavě chybělo jen velmi málo. Takto je to nevýrazných 62%.

• 14.6.2020  22:27

Výborně zpracovaný dokument s velmi detailními a místy až neuvěřitelnými záběry ze světa pavouků, jemuž v mých očích ubírá pouze to, že nemám rád pavouky.

• 10.6.2020  10:44

Z tohoto dokumentu mám značně rozporuplné pocity. Při hodnocení dokumentů tohoto typu většinou přimhouřím oko a hodnotím výše, protože jsem přesvědčený, že mají svůj smysl a do určité míry šíří tolik potřebnou osvětu. Zde hodnotím cca 60% a i zde si myslím, že přidávám. Dokument sám o sobě je značně nepřesvědčivý, argumentace pak vysloveně chabá, a to je obrovská škoda, protože zrovna prezentované téma je nesmírně závažné a bohužel jeho závažnost bude do budoucna dále strmě stoupat. Chtělo by to reparátek, ale tentokráte pořádně...

• 5.6.2020  23:16

Sex noci svatojánské je velmi zajímavým počinem, který staví zejména na propracovaných dialozích, ale to už u Woodyho bývá zvykem. Na čistokrevnou komedii mi tento film přijde poměrně vážný a opravdu vtipných momentů je zde poskrovnu, na druhou stranu, o to lepší a hlavně údernější jsou. Jinak na Woodyho docela pohodička, u které se dá v klidu relaxovat. Sex noci svatojánské není filmem, na který bych se chtěl dívat každý rok, ale párkrát za život se jistě zhlédnout dá. 72%

• 1.6.2020  23:13

Pohodová, odpočinková komedie, která místy opravdu slušně pobaví. Luis de Funes pro mě v malinko netradiční roli, ale to připisuji spíše své neznalosti jeho dřívějších rolí. 65%

• 30.5.2020  22:43

DOA je pohodová oddychovka určená zejména mužské části publika, do které, pro tento případ, naštěstí spadám, a tak jsem mohl na skoro hodinu a půl vypnout mozek a hezky si odpočinout. 62%

• 27.4.2020  11:27
    Le Mans '66 (2019)

Le Mans '66 je velmi dobrým filmem, ale alespoň v mým očích mu k úplnému vrcholu něco chybí. 83%

• 15.4.2020  13:34
    Na nože (2019)

Bravo! Už dlouho jsem se tak nepobavil a nezasmál. Knives Out je v podstatě černou komedií s kriminální zápletkou, pyšnící se dobrým hereckým obsazením a výborným scénářem. Jednotlivým hercům jejich role padnou jako zadek na hrnec a děj velmi rychle ubíhá, a tak je čirou radostí na film koukat. Očekávání jsem měl tentokráte spíše menší a jsem tedy velmi mile překvapen. 83%

• 11.4.2020  14:39
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Dukla 61 mě příjemně překvapila kvalitou zpracování i autentičností děje (na film, a ještě k tomu český). Rozhodně se jedná o kvalitní kousek filmařiny, který se s odstupem času dá zhlédnout opakovaně. Prostředí je celkově poměrně ponurné (byť ne tolik jako třeba v Černobylu), místy mi tíživá socialistická atmosféra dost lezla na nervy (to se týká většiny scén v bytě), stejně jako postava Marthy Issové, ale to je tak nějak dobře a filmu jako celku to prospělo. Příběh je díky tomu uvěřitelnější a ve výsledku i silnější. 80%

• 10.4.2020  22:33
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Tentokráte jsem zcela výjimečně okomentoval jednotlivé epizody, což u seriálů nedělám, ale v tomto případě mi to přišlo tak nějak vhodnější. Zde již jen doplním, že tento nadmíru povedený seriál považuji za počin na jedno zhlédnutí. Asi jen opravdu málokdo bude mít nutkání pustit si seriál znovu, byť by to mělo být třeba po letech...

• 10.4.2020  22:25

Pátý a poslední díl je výborným vyvrcholením celého seriálu, jeho děj jsem však z velké části trochu čekal v díle prvním. No, jsem rád, že jsem se dočkal. Zároveň je na tomto díle nejvíce patrné, že se jedná o seriál a nikoliv dokument, což je třeba mít na zřeteli a o to více pak při hodnocení tohoto díla. Filmařsky se jedná nepochybně o vynikající počin hodný vavřínů, mírou autentičnosti však nikoliv…

• 9.4.2020  22:28

I čtvrtý díl je výborný. Protože jej však provází ještě tíživější atmosféra než předchozí díly, ocenil bych větší spád děje, a to je vlastně to jediné, co mu chybí k plnému počtu.

• 8.4.2020  20:44

Třetí díl je malinko slabší než díl druhý, ale i tak je perfektní a na plný počet to s přehledem stačí...

• 7.4.2020  23:06

Druhý díl je naprosto perfektní, atmosféra úžasná, co převádí herci, je až neuvěřitelné, přesně takto to má vypadat a Chernobyl tak začíná naplňovat má vysoká očekávání. Zpracováním, atmosférou a napětím mi trochu připomíná některé díly první série House of Cards. 100%

• 5.4.2020  22:33
    Černobyl - 1:23:45 (E01) (epizoda) (2019)

První díl považuji za kvalitní úvod do série, nicméně neodpustím si podotknout, že jsem od seriálu čekal ještě o trochu více. 82%

• 5.4.2020  22:19
    Valmont (1989)

Formanův Valmont je možná o malinko slabší, než Frearsovy Nebezpečné známosti, možná je jen prostě jiný, ale mě se líbí velmi podobně a považuji ho tak za druhé nejlepší zpracování tohoto příběhu, a to opravdu jen o vlásek. Herecké výkony jsou skvělé a mile mne překvapil zejména Colin Firth, kterého jsem si v roli vikomta Valmonta nedokázal vůbec představit, byť mu onu pověstnou chlípnost není tak snadné uvěřit, jako Johnu Malkovichovi. Annette Bening je v roli markýzy de Merteuil naprosto famózní. Skvělí jsou ale i ostatní herci ve významnějších rolích, naprosto úchvatné jsou pak kostýmy, a i ztvárnění doby si myslím, že se nad míru vydařilo. Celé toto skvostné dílo dotváří propracované a velmi povedené dialogy, díky kterým jsem se mnohdy od srdce zasmál. 85%

• 4.4.2020  16:11

Zelená kniha je jednoznačně jedním z nejlepších filmů, které jsem v posledních letech viděl. Výborný příběh, perfektní herecké výkony, skvělé ztvárnění doby a mnoho dalšího ze Zelené knihy dělá žhavého kandidáta na mnoho Oskarů. Škoda jen, že jednoho z nich, v konkurenci Ramiho Maleka, nezískal i Viggo Mortensen, který by si ho více než zasloužil. 92%

• 28.3.2020  22:46
    Ad Astra (2019)

Ad Astra je hvězdně obsazeným, ale jinak naprosto obyčejným a ve skutečnosti možná i podprůměrným béčkovým filmem. Nemám nic proti výkonům Brada Pitta ani Tommyho Lee Jonese, oba jsou uvěřitelní a hrají dobře. Co však moc uvěřitelné není, je příběh. Ten je naprosto nesmyslný od začátku až do konce a o uvěřitelnosti většiny klíčových scén se raději rozepisovat nebudu. I na Sci-Fi je většina z nich hodně mimo a vůbec neodpovídá realitě světa, ve kterém se odehrávají. Přesto přese všechno se na film dobře dívá a děj rychle ubíhá, proto nakonec hodnotím velmi slabými 3*. 52%

• 25.3.2020  16:57

Krásný a informačně velmi přínosný dokument. Sám jsem byl překvapen, kolik věcí o Dunaji nevím. Dokument je podle mě svým zpracováním plně srovnatelný s těmi od BBC, tedy špičkou v oboru. 90%

• 25.3.2020  10:44

Jako dítě, s plastovou pistolí v ruce, notně jsem obřečel a chtěl svého hrdinu pomstít... :-)

• 17.3.2020  22:50

Druhý díl Jumanji už je opravdu jen pračka na peníze! Úchvatný audiovizuál zůstal, ale vše ostatní je bída. Příběh žádný, herecké výkony jsou bída s nouzí i na daný žánr, žádný nový nápad... 35%

• 6.3.2020  09:30

O druhé sérii je možné říci v podstatě totéž, co o sérii první, jen s tou pozitivní změnou, že komentář ve druhé sérii je příjemný a uklidňující, takže za mě vytoužené zlepšení.

• 1.3.2020  12:23

Tenkrát v Hollywoodu je filmem všestranně srovnatelným s běžnou televizní produkcí. Nenadchne ani neurazí, dobře se na něj dívá, ničím nepřekvapí, v podstatě ani děj nemá. Co stojí za zmínku jsou výborné herecké výkony Brada Pitta a Leonarda DiCapria, ale to jsem tak nějak čekal. Velmi milým překvapením pro mě byl blonďatý andílek Margot Robbie, na kterou bych se vydržel dívat celý večer. 65%

• 29.2.2020  16:22

Má očekávání nebyla nikterak závratná, a tak jsem byl velmi mile překvapen kvalitou příběhu i hereckého obsazení Ďáblovy dílny. Celkově mi film, jeho prostředí i tempo velmi dobře sedlo a hodinu a půl jsem se skvěle bavil. Absence vyloženě kladných i vyloženě záporných postav je zajímavým a rozhodně reálnějším pojetím světa a filmu rozhodně značně prospěla. 83%

• 21.2.2020  17:49

Na špatné straně mi přijde ještě zajímavější, než Blok 99, který se mi naopak celkově líbil více. Hodně se mi zde líbil Mel Gibson a jeho příběhová linie. Příběh celkově byl velmi silný a poutavý, v mnoha ohledech i vysloveně překvapivý, a i přes dlouhou stopáž na nějakou nudu nezbyl prostor. Pokud bych k filmu měl mít i nějakou výtku, určitě by se týkala závěru. Ten si myslím, že bylo možné zpracovat lépe a určitě mohl být konzistentnější s přechozím dějem. 82%

• 9.2.2020  14:02

Tísňové volání je velmi specifickým filmem, přesně jak jsem čekal. Dlužno ovšem podotknout, že je též filmem, od kterého jsem ve všech ohledech čekal o mnoho více. 72%

• 5.2.2020  19:19
    Cirque du Soleil: Delirium (divadelní záznam) (2008)

Delirium se mi těžko hodnotí. Na jedné straně stojí úchvatná čísla, která jsem viděl poprvé v životě a hleděl na ně s otevřenou pusou, na straně druhé pak stojí čísla méně podařená, kterých též není málo, a hlavně naprosto psychotický příběh linoucí se celým vystoupením. S těžkou hlavou dávám, jakožto fanoušek slunečního cirkusu, 75%.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36