Evander

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 16.2.2019  14:24
    Rédl (TV seriál) (2018)

Rédl je slušnou seriálovou kriminálkou. První dva díly jsou lepší a napínavější, druhé dva už spíše natahují příběh a nemají potřebný spád ani nejsou tak zajímavé, jak by mohly být. Je to škoda, ale i tak si u mě Rédl v pohodě vysloužil 70%.

• 9.2.2019  14:53

Všestranně naprosto průměrná hollywoodská hudební romantika.

• 8.2.2019  08:18

John Carter mě nijak zvlášť neoslnil. Ke 3* jsem se přiklonil na poslední chvíli, a to za pozitivní a snad i trochu překvapivě zpracovaný závěr. 50%

• 6.2.2019  07:46
    Sestra (2018)

V rámci žánru je Sestra příjemným překvapením. Je dobře zahraná a má skvělou atmosféru, která v závěru správně graduje. Na druhou stranu nějaké mouchy má a těch bohužel v závěru též přibývá. O nehodících se scénách s brokovnicí ani nemluvě. 67%

• 3.2.2019  11:09

Naprosto zbytečný počin! Jsem si jistý, že přibližně pět minut po skončení filmu jsem neměl ani to nejmenší tušení, o čem že vlastně tato slátanina všeho možného i nemožného byla a popravdě jsem to asi nevěděl ani v průběhu filmu. 45%

• 25.1.2019  07:43
    Vzestup a pád Concordu (TV seriál) (2017)

Výborný dokument o úchvatném stroji jménem Concorde.

• 23.1.2019  17:39

Atmosféru film má, to se mu nedá upřít a je to docela psycho. Na druhou stranu ale nemohu říci, že by se mi nějak obzvláště líbil a navíc mi docela vadí, že si hraje na dokument. Milla Jovovich je v roli Dr. Tyler prkenná, až z toho oči bolí, což též nelze přičíst k dobru. Celkově mám z filmu zvláštní pocit a ke zhlédnutí bych ho spíše nedoporučil. 58%

• 22.1.2019  08:15
    Vyvolené (2002)

Vyvolené jsou neskutečnou slátaninou všeho možného, takže je těžké tento film i hodnotit. Nicméně přitažené za vlasy je to neskutečně, příběh to v podstatě nemá a pokud, tak je velmi nekonzistentní. Na druhou stranu dívat se na to celkem dá, některé scény i pobaví, byť jich není mnoho. Těch vyloženě debilních je o poznání více. Na straně pozitiv filmu jsou krásné ženy a místy slušná hudba, na straně negativ rozhodně otřesná režie, bídná práce s kamerou, absence konzistentního a smysluplného příběhu a nakonec vlastně i akční scény. 45%

• 20.1.2019  20:18

Tohle by se mělo promítat ve škole v rámci občanské výchovy! Velice mrazivých 7 minut! Co dnes vypadá naprosto šíleně, může být za 10 let lehce nestandardní a za 20 let běžnou normou...

• 17.1.2019  18:37

Pásky z Nagana jsou hezky udělaným filmem o nezapomenutelném českém hokejovém úspěchu na olympijských hrách v Naganu. Velice rád na turnaj zavzpomínám, velmi se mi líbí rozhovory s účastníky turnaje, líbí se mi i celkové zpracování filmu, jen mám silný pocit, že ten politický podtext tam být nemusel, respektive že se k této slávě vůbec nehodí, protože to je právě to, co z nás dělá "ublížený, malý národ" neschopný se vyrovnat se svou minulostí. Osobně mám raději dokumenty, které tento náš obrovský úspěch oslavují bez potřeby se litovat. I přesto všechno hodnotím plným počtem, protože Nagano pro mě byla srdcovka a nevynechal jsem ani minutu z velkolepých vystoupení našich hrdinů.

• 16.1.2019  08:21
    Zlatý turnaj století (TV film) (1998)

Výborně zpracovaný dokument o dosud největším sportovním úspěchu našeho národa. Velmi rád jsem si znovu připomněl fantastické hokejové okamžiky, které jsem jako náctiletý se zatajeným dechem doslova hltal.

• 12.1.2019  10:14
    Pěšky napříč Himalájemi (TV seriál) (2015)

Upoutávka na dokument je mnohem poutavější, než dokument samotný. Bohužel! Krásná krajina, nedotčená příroda, místní obyvatelé a mnoho zajímavostí, ale též odporná města, všudypřítomná bída, extrémně nesympatický průvodce, kterému těžko uvěřit, že zmiňovanou cestu opravdu prošel, přehnaná a naprosto nemístná snaha učinit dokument za každou cenu "akčním" a mnoho dalších negativ. To vše tento dokument nabízí. Jsem velice zklamaný, mohl to být překrásný dokument a Himaláje by si ho rozhodně zasloužily. 55%

• 9.1.2019  08:06

Madisonské mosty těží zejména z neskutečně silného příběhu a fantastických hereckých výkonů obou hlavních protagonistů. Clint Eastwood je skvělý jako vždy, Meryl Streep je skvělá vždy, ale tady mi přijde ještě lepší, jednoduše dokonalá. 87%

• 7.1.2019  08:44

Hvězdná pěchota je jedním z nejoblíbenějších filmů mého dospívání a na rozdíl od mnoha jiných filmů z téže doby mě tento stále dokáže pobavit a nechytám se u něj za hlavu.75%

• 6.1.2019  14:01

Ztratili jsme Stalina je zajímavý film. Komedie jako taková to však rozhodně není. Možná černá, velmi černá komedie. Nic to však nemění na tom, že jsem se při sledování filmu dobře bavil a místy i zasmál. Líbily se mi i herecké výkony většiny hlavních protagonistů, stopáž je přiměřená a děj tak rychle ubíhá. 72%

• 4.1.2019  18:53

Venuše v kožichu je velice zajímavým filmem, který však v závěru nenaplňuje svůj potenciál. Po pozvolnějším začátku se film hezky rozjíždí a přibližně do dvou třetin nabírá na intenzitě, bohužel ale v poslední třetině tempo neudrží a začíná ztrácet dech. Závěr filmu mi pak přijde vyloženě odfláknutý. Je to škoda, protože ještě v polovině filmu jsem viděl silný potenciál na plný počet. Takto je to někde na pomezí 3* a 4*. Nakonec dávám 4* za perfektní výkony obou protagonistů, kteří své role snad ani nemohli zahrát lépe. 70%

• 28.12.2018  20:10

Jedna ze slabších českých pohádek.

• 23.12.2018  23:19

Černý čtvrtek místy i docela pobaví a díky své krátké stopáži se dá docela v pohodě zhlédnout. Na druhou stranu není žádným zázrakem a je na první pohled zřejmé odkud čerpá, reps. jak okatě kopíruje Tarantina. A tak jedinou útěchou, alespoň pro mužskou část publika, zůstávají oku lahodící scény s Pavlínou Pořízkovou. 60%

• 23.12.2018  16:28

A Simple Favor je trošku zvláštní směsicí různých žánrů a u jednotlivých pasáží filmu se také výrazně liší jejich kvalita. Přibližně dvě třetiny filmu jsem se skvěle bavil, příběh se rozvíjel a dával smysl. V závěrečné třetině se však zábava vytratila a zůstal jen němý úžas. Ne díky mistrovskému kousku filmařiny, který by si jistě tento počin na závěr zasloužil, nýbrž kvůli naprosto zbytečně překombinovanému závěru a tím i promarnění příležitosti na smysluplné ukončení děje. Za pánskou část publika ještě podotknu, že většina scén s Blake Lively je nevýslovnou potěchou oka. 65%

• 20.12.2018  08:28

Příjemný, odpočinkový film, na který se hezky dívá a jehož velkou devizou je krátká stopáž. Na druhou stranu film ničím nepřekvapí a od začátku je jasné jak se bude vyvíjet a jak dopadne. 82%

• 16.12.2018  22:46
    Nevědomí (2013)

Oblivion je pro mě nečekaným, ale o to příjemnějším překvapením. Smysluplný příběh, slušné herecké výkony a skvělá audiovizuální stránka dělají z filmu, minimálně v rámci žánru, velmi nadprůměrnou záležitost. 72%

• 14.12.2018  22:35
    Aeon Flux (2005)

I s přibývajícími léty se na Charlize krásně kouká, ale Aeon Flux to jako film nezachrání. Obrazově sice super, ale všechno ostatní značně pokulhává. 48%

• 14.12.2018  13:11

Zabiják & bodyguard je pro mě nad očekávání dobrým filmem. Po většinu filmu jsem se skvěle bavil a zejména postava nájemného vraha ztvárněná Samuelem L. Jaksonem mě dokázala velmi rychle vtáhnout do děje a po celou dobu náramně bavit. Film je pro mě tak trochu vzpomínkou na 90. léta v moderním kabátě. 78%

• 5.12.2018  17:33

Bohemian Rhapsody je v kině velmi příjemným zážitkem. Film staví zejména na silném příběhu, fantastickém hereckém výkonu Ramiho Maleka, o kterém jistě ještě uslyšíme a v neposlední řadě na skvělé hudbě Queenů. 88%

• 25.11.2018  13:41

Typická moderní seagalovka, která se dá vcelku bez potíží zhlédnout, ale těm o dekádu nebo dvě starším nesahá ani po kotníky. 48%

• 17.11.2018  16:56

Poutavý dokument, který určitě stojí za zhlédnutí. 80%

• 16.11.2018  07:43

Mamma Mia! Here We Go Again na rozdíl od předchozího dílu, na kterém se dala najít pozitiva a tak mě nakonec dokázal zaujmout i pobavit, nefunguje od samého začátku. Hudba Abby je fajn, byť to nejlepší zaznělo již v prvním dílu. Všechno ostatní je ale naprostá tragédie. Nevidím příběh, herci jsou mi nesympatičtí, většině z nich asi jejich role též. Kopat bych do tohoto díla mohl ještě dlouho, ale to nikomu nic nepřinese, a tak ještě zmíním, že se mi líbilo krásné moře a zakončím svůj komentář pozitivně.

• 3.11.2018  21:16

Zvláštní dokument! Poselství tohoto dokumentu je jistě chvályhodné, o tom žádná, ale celkově mi tento počin přijde jako prvoplánovaná agitka a obecně se mi zpracování tohoto dokumentu moc nelíbí, proto hodnotím 62%. Z mého úhlu pohledu by si toto téma zasloužilo podstatně lepší zpracování.

• 31.10.2018  11:58
    Osud jménem Tugendhat (TV film) (2012)

Zajímavý dokument o vile a životě rodiny Tugendhatových. 80%

• 27.10.2018  09:09
    Escobar (2017)

Escobar je pro mě nad očekávání dobrým filmem. Perfektně zahraný Javierem Bardemem a perfektní byla i Penélope Cruz v roli Virginie Vallejo. 77%

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32