Cunk on Earth (2022) (seriál)

Abych pravdu řekl, už velmi dlouho jsem se nesetkal s takto primitivním humorem. Naštěstí...

Jan Žižka (2022)

Mám celkem problém se ztotožnit s většinou zdejších komentářů, protože se mi Jan Žižka líbil. Herecké výkony jsou špičkové, výprava je na vysoké úrovni, a tak spolu s hereckým obsazením ospravedlňuje obrovský rozpočet filmu. Příběh mě dokázal zaujmout a vtáhnout do děje. Syrovost viděného podle mých skromných znalostí historie odpovídá dobovým poměrům v našich krajích, takže nemám zásadnějších výtek. Jediné, co mi přišlo opravdu nezvládnuté, je kamera, ta bohužel byla místy vysloveně tragická. Otazník visí ještě nad potřebou romantické linky ve filmu tohoto typu a zejména pak v příběhu o Žižkovi. Upřímně bych ji tam asi nedával, nicméně dlužno podotknout, že mě nikterak nerušila, a protože film mírně zjemnila a dodala mu další rozměr, tak se mi ve výsledku film líbil přesně tak, jak je. 71%

Dobré ráno, Brno! (2023) (seriál)

Docela zábavný seriál, místy jsem se bavil opravdu slušně. Jen škoda toho za mě úplně zbytečného závěru... 65%

sKORO NA mizině (2020) (seriál)

Povyk kolem tohoto seriálu upřímně nechápu a mě osobně nijak nezaujal. 57%

Liga mužské moudrosti (2021) (seriál)

Liga mužské moudrosti sice místy dokáže pobavit, ale mnohdy je zamýšlený humor neskutečně debilní a autoři příliš „tlačí na pilu“. Své publikum si seriál jistě najde, ale podle mě se dalo téma zpracovat mnohem důstojněji a zaujmout tak širší spektrum diváků. 55%

Neuvěřitelná láska (2009)

Neuvěřitelná láska je jedním z nejslabších kousků indické tvorby, který jsem zatím viděl. A nedokáže to zachránit ani má neoblíbenější indická herečka Kareena Kapoor v hlavní roli, ani neskutečně sympatický Sylvestr Stallone v menší epizodní roličce. Film má po většinu času úžasnou hudbu, která jej táhne nahoru a s blížícím se koncem příběhu výrazně stoupá i kvalita filmu. Bohužel opravdu dobrá je pouze jeho poslední třetina, a tak musí divák v podstatě přetrpět velmi slabé první dvě třetiny děje, kde zrovna Kareena Kapoor mi lezla neskutečně na nervy (herecky je samozřejmě skvělá, ale její postava je vysloveně iritující) a její hrací hodinky snad ještě více. Díky povedenému závěru dávám 55%.

Láska z nebes (2008)

Láska z nebes mi učarovala! Příběh je relativně prostý, ale má obrovskou sílu i hloubku. Film je, jak už je v Bollywoodu dobrým zvykem, plný barev a hudby, která se tentokráte nad očekávání povedla. Na špičkové herecké výkony v těchto filmech už jsem si zvyknul a zde zároveň vidím asi největší rozdíl oproti Hollywoodu, kde ROMKOM v této oblasti citelně zaostává až na naprosté výjimky prakticky vždy. Shahrukh Khan je neskutečný jako obvykle, Anushka Sharma je též výtečná, ale protože už jsem ji v několika typově podobných snímcích viděl, tak mě to nijak zvlášť nepřekvapilo. Dlužno dodat, že ani herci ve vedlejších rolích ve svých výkonech nijak nezaostávají. Celkově je Láska z nebes nesmírně pozitivním a milým filmem, který zanechává příjemný pocit na duši. Nejsilnější stránkou tohoto filmu je i přes všechno výše uvedené jednoznačně příběh, jehož poselství musí zahřát na duši snad každého. 90%

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Krakonošovo tajemství je takovou nepříliš pohádkovou pohádkou. Ke zdejším spíše pozitivním ohlasům se rozhodně nepřidám, protože v tomto případě stojím na opačném konci barikády a musím otevřeně říci, že se mi Krakonošovo tajemství nijak zvlášť nelíbí. Naprosto katastrofické jsou zde hlavně herecké výkony s výjimkou Ondry Sokola, u některých „herců“ jsem místy opravdu nevěřil vlastním očím. Příběhově je tento počin sice asi celkem originální nicméně taky naprosto nezáživný. Vlastně mě reálně moc nenapadá co na tomto díle pochválit a tak jsou to za mě spíše slabší 3* a těm, kteří dali pouze 2* poměrně významně rozumím 😊 52%