Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Slátanina všeho možného, bez náznaku alespoň trochu konzistentního příběhu. Sherlock zde kombinuje "dovednosti" MacGyvera a Chucka Norrise, což filmu též nikterak nepřidává. Ve výsledku slabé 2*, přece jen jsem to dokázal dokoukat do konce.

Zpívání v dešti (1952)

Obrovské zklamání!!! Vyjma skvělé hudby neexistuje jediný důvod, proč se na tento výtvor dívat podruhé. 3* dávám spíše ze soucitu s touhle muzikálovou klasikou.

Válka Roseových (1989)

Velké životní moudro shrnuté do necelých dvou hodin. Přít se se ženou je jako chtít probourat hlavou zeď.

Roztomilý člověk (1941)

Velmi příjemná, i když poněkud bláznivá komedie. Dvojice Gollová - Nový je kouzelná, babička nezapomenutelná a z celého příběhu na člověka dýchá neskutečná pohoda. Škoda, že se podobné filmy již dlouhá léta netočí...

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Fenomenální! Nečekal jsem, že by ve mě mohl film z neměcké produkce vyvolat nějaké emoce a klepání na nebeskou bránu se to povedlo. Jedná se o poměrně veselý snímek na velmi neveselé téma. Každopádně jako celek má k dokonalosti pekelně blízko.

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Kraus je skvělý téměř v každém dílu. V závislosti na zajímavosti jednotlivých hostů, kvalita pořadu malinko kolísá, ale celkově hodnotím jako vynikající. Skvělé večerní uvolnění...

Avatar (2009)

Zoufalé nic zabalené do noblesního kabátu. Do poloviny filmu ještě šlo primitivní příběh přehlédnout v důsledku opojení fantastickou audio-vizuální stránkou. Druhá polovina, točící se okolo útoku na Pandoru, již byla úplně zbytečná a tak mé hodnocení odráží spíše ono úchvatné audio-vizuální zpracování, než zaujetí dějem tohoto příběhového paskvilu. Měl-li bych hodnotit příběh nebo obsah, schylovalo by se téměr k jedinému dostupnému slovnímu hodnocení...

Život (2009) (seriál)

Naprosto bezkonkurenční přírodopisný cyklus. Nic tak dokonalého jsem ještě neviděl a věřím, že dlouho zase neuvidím. Detailnost dílčích záběrů až bere dech a člověku zůstává rozum stát nad tím, jak se tvůrcům tohoto dokumentu něco tak famózního vůbec podařilo natočit.

Ekovýlet: Skutečné životní náklady (2009) (seriál)

Dokument plný zajímavých informací, které si člověk mnohdy ani neuvědomuje. Ekoterorismus mu ovšem neodpustím! Je mrzuté, že dnes je "in" všechno co má v názvu "Eko" nebo "Bio".

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Nebýt novějšího cyklu "Life" považoval bych "Planet Earth" za nejlepší přírodopisný dokument, jaký kdy byl natočen. V době svého vzniku poskytnul dosud neviděné záběry života na Zemi v nebývalé kvalitě. Dokonalý celek pak doplňuje výborný výklad Davida Attenborougha. Tento skvost by měl být povinnou součástí našeho vzdělávacího procesu.