Psíčci lorda Carltona (1970) (TV film)

Bizarní komedie, které by prospělo sestříhání na polovinu. Její "tempo" je totiž dost úmorné. Na druhou stranu je fascinující, co se u nás mohlo natočit ještě roku 1970 - některé záběry jsou odvážné vlastně i na dnešní dobu. Celkový dojem zachraňuje hvězdné obsazení (nejlepší je Turzonovová) a občasný podařený dialog, a z mého pohledu také patrný pocit autorů, že v Londýně každá druhá žena nosí brýle. :)

Agatha Christie's Poirot - Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota (2013) (epizoda)

Absurdně vykonstruované a překombinované, a televizní studiovost té rádoby impozantní lokaci taky moc neslušela. A to úvodní "selhání" by sedělo tak do Policejní akademie, Poirot si něco takového snad nezasloužil. Ale napínavé to bylo zatraceně, to ano, a odehrané (Suchetem) taky dobře. Škoda že autoři úplně rezignovali na uvěřitelnost, což u detektivky shledávám vadou dosti podstatnou. A jak už tu zmíněno, Poirotova femme wannabe měla charisma mokrého hadru a její závěrečná snaha uhrát něco na jeho city (která chtěla snad být emoční katarzí) byla z kategorie WTF.

Večírek pro liché (1980) (TV film)

Chcete, abych z vašeho filmu viděl víc než prvních 5 (pocitově 10) minut? Pak nepište tak zoufale jalové dialogy, nebo si najděte trochu charismatičtějšího hrdinu než Peška, ten to ani v trenkách fakt neutáhne. Ale abych jen nekritizoval - díl Ulice by z toho možná mohl být nadprůměrný.

Agatha Christie's Poirot - Hra na vraždu (2013) (epizoda)

Závěrečné "Bon." to vytáhlo na plnou palbu. Jen se nepřestávám divit těm pachatelům, že se dají do díla, když sami ví, že přijel Poirot? Blázni, ne? :Þ

Agatha Christie's Poirot - Velká čtyřka (2013) (epizoda)

Je moc hezké, že se tady ještě naposled setkala stará poirotovská parta, ale tím míň si tahle parádně a velkolepě rozjetá epizoda zasloužila tak trapné, a nezdráhám se říct dementní rozuzlení.

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

90 %. Tímhle (temným, tíživým a téměř bezhumorným) filmem mě Suchet definitivně přesvědčil, že ON je Poirot. - A měl jsem docela jinou představu, kde na trati se tento případ odehrává, to mě překvapilo asi nejvíc. :))

Planeta Česko (2017)

Vizuální stránka skvělá, mnohé záběry jsou opravdu jedinečné. Koncepční a dramaturgická stránka je ale taková jakási jako by dělaná na koleně, a dvojhlasnost vypravěče je také divná. Celek tak působí spíš nadšenecky než profesionálně, což je s takovým materiálem škoda. (O tom děsivém popěvku na závěr radši pomlčet.)

Panoptikum Města pražského - Potkat Anděla (1987) (epizoda)

podepsal bych zcela Ironfoodovu recenzi, ještě dodám, že je tady hezky budované napětí (střihy mezi svatební oslavou a paralelním vyšetřováním). Obermaierová v roli slepé nevěsty má zřejmě pro dotvoření nevidomého výrazu hnědé kontaktní čočky, protože po jejích typicky blankytných očích není ani stopy.

Vesnicopis (2010) (pořad)

Docela příjemný cyklus, dobře sledovatelný třeba u večeře. Některými navštívenými místy se možná nechám inspirovat pro vlastní turistiku. Jen člověk musí odpustit (jinak erudovanému) průvodci to jeho marné imitování Vávry. :þ